Srbové zbourali mešitu den před začátkem Ramadánu. Neměla prý stavební povolení
15. května 2019 Redakce AC24 Ze světa 12302 1
Srbské úřady navzdory protestu muslimů dnes zbouraly mešitu na okraji Bělehradu. Učinily tak jeden den před začátkem muslimského postního měsíce ramadánu. Čin zdůvodnily tím, že mešita byla postavena bez povolení. Informovala o tom agentura Reuters. (Foto: ilustrační)

Loading...
 
 
 
loading...

Výstavba dvoupatrové mešity bez minaretu byla zahájena ve čtvrti Zemun Polje v roce 2014, navzdory tomu, že úřady vydat stavební povolení. Hlavní srbský muslimský duchovní Muhamed Hamdi Jusufspahić však Reuters řekl, že srbské úřady islámské komunitě žádné stavební povolení nevydaly už 50 let. Jeho tvrzení nebylo možné ověřit.

V Bělehradě, který má 1,6 milionu obyvatel, žije asi 20 000 praktikujících muslimů. Město má jen jednu mešitu. Ta byla postavena v roce 1557 za nadvlády Osmanské říše.

Muslimové tvoří asi tři procenta srbské populace. Většina z 230 000 lidí tohoto vyznání žije v oblasti Sandžak na hranici s Bosnou, Kosovem a Černou Horou.

Srbsko usiluje o členství v EU. K tomu však mimo jiné musí prokázat, že dbá na ochranu práv náboženských a etnických menšin. Většinu obyvatel Srbska tvoří pravoslavní křesťané.

Zdroj: info.cz

 
 
Loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


JJ
Janaz Janaz
15. května 2019
A čo má byť? To akože moslimovia si môžu stavať bez doržiavania zákonov, inak je to diskriminácia? Nech si zvykajú!
10
JJ
Janaz Janaz
15. května 2019
A čo má byť? To akože moslimovia si môžu stavať bez doržiavania zákonov, inak je to diskriminácia? Nech si zvykajú!
+ 1