Sovětský výklad dějin by se měl změnit, varovala česká tajná služba. Historici zaskočeni
15. ledna 2019 Redakce AC24 Z domova 521405 24
Ministerstvo školství chce zajistit prostor pro vyváženou výuku moderních dějin na školách. Bylo to zveřejněno po schůzce jeho představitelů s ředitelem Bezpečnostní informační služby (BIS) Michalem Koudelkou. Kontrarozvědka dřív již varovala, že výuka dějepisu v Česku je zasažena sovětskou verzí moderních dějin a proruským panslovanstvím. (Foto: Wikimedia)
 

 

 

 

„Schůzka s ředitelem jenom potvrdila, že v této době hybridních hrozeb je víc než kdy jindy třeba věnovat pozornost vytvoření dostatečného prostoru pro vyváženou výuku moderních dějin. Měl by to být také jeden z cílů revize RVP," oznámil tiskový odbor ministerstva.

Na začátku prosince BIS zveřejnila výroční zprávu za rok 2017, ve které varovala před rostoucím vlivem Ruska. Zvláštní důraz věnuje oblasti školství. Podle kontrarozvědky je výuka dějepisu národního obrození v Česku zasažena proruským panslovanstvím.

„Moderní dějiny prezentované ve školách jsou de facto sovětskou verzí moderních dějin. Proruským panslovanstvím je do jisté míry zasažena i výuka českého jazyka, respektive literatury (národní obrození)," uvádí se.

Zpráva BIS zaskočila i historiky.

Podle historika Jana Rychlíka panslovanství a rusofilství je součástí českých kulturních dějin, kterou nelze vynechat. „Já bych to nebral tak vážně. Konec konců tajné služby všech zemí na světě prostě hledají špiony a nebezpečí tam, kde žádná nejsou," dodal.

„Má zkušenost s výukou soudobých dějin, ať už v pozici učitele, lektora, historika nebo didaktika, je odlišná a já jsem žádné takové tendence, které BIS uvádí, nezaznamenal, ani nevím o žádné odborné literatuře, která by tato tvrzení podporovala," říká historik Ústavu pro
studium totalitních režimů Jaroslav Pinkas.
Kritika kontrarozvědky překvapila i jeho kolegu z Ústavu pro studium totalitních režimů, historika Vojtěcha Ripku.

„Žádný z dosavadních seriózních výzkumů výuky dějepisu nic podobného nenaznačil a nevšiml jsem si, že by BIS svoje závěry nějak podložila, či dokonce dokázala," podotkl Ripka.

 

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


JN
Jiří Novák
15. ledna 2019
Řekl bych, že základním kamenem historie západu, především co se Slovanů týká, je lež. Lež je vůbec základním kamenem demokracie. 
40
JM
John Maxwell *
15. ledna 2019

Zdravím , ono nejde porovnávat významově slovo demokracie s činy západních vlád .

Veměs všechny západní vlády se dostali ve své vizi demokracie do stádia parazitizmu na vlastních občanech , o to horší že není síla která by ty parazity umlátila mimo toho aby hostitel nezemřel neb aspoň se začal bránit .Starší generaci nikdo neposlouchá a mladá je vychovaná sytémem Google update laugh.

Demokracie je přežitek a nemoc , dovolí "zločincům" beztrestně vládnout a nenést důsledky ....

PS: BIS už kecá i do školství .... kdy ocení BIS v rámci inkluze informace o Islámu jak si správně nasadit sebevražedný pás wink....


40
PN
petr nope
15. ledna 2019
Nedokážu si vůbec představit,že by třeba Japonská tajná služba makala na110%na likvidaci vlastního národa,a ještě za peníze národa jiného,tak jako maká ta naše.
40
PA
Piovarči Aragonit
15. ledna 2019

Podle kontrarozvědky je výuka dějepisu národního obrození v Česku zasažena proruským panslovanstvím.

To už sme ako za Rakúsko uhorska keď sa Panslavizmus trestal. Teraz budú deťom vymývať mozgy západní ideológovia v školách a budú tvrdiť že Čechy a Slovensko boli oslobodené Americkou armádou a že Rusko je fašistické zlo.

Skrátka čierne sa stane bielym, zločin bude velebyný, a dobro bude považované za najväčšie zlo.

Nikdy predtým som nebol Rusofil teda za komančov vôbec nie, ale prechodom do tábora západných HOVNôT som si uvedomil že skutočné hodnoty sú na východe a že Rusi sú skutočne našim bratským národom. Z toho MOLOCHA na západe je mi stále viac špatne.

Preto som sa stal dnes Rusofilom a budem k tomu učiť a aj učím nielen svoje deti. Rusofilstvo sa dnes šíri ako mor. Tak to vidia na západe, ale je to preto že Západ je taký aký je. Je HROZBOU pre tento svet aj pre nás ako jednotlivcov.

A práve kvôli tomu ako tajné služby chcú zasahovať do školskej výuky budeme i naďalej šíriť myšlieky slovanskej vzájomnosti a budeme fandiť pravoslávnemu Rusku a Putinovi

 

Situácia v Sýrii - Rusko buduje bariéru medzi Kurdami a Turkom. Získava si dôveru obyvyteľstva humanitárnou pomocou

Jednotky ruskej Vojenskej Polície rozšíril svoje hliadky oblasti v blízkosti SDF-v držbe mesta Manbij;

V SDF zachytené obcí Abu Badran a Aliyat a rozšírené na dedine .... ťažké, ale v Euphrates Doliny;

Radikáli pôsobiacich v Idlib de-eskalácie zóny lúpané oblasti Khalidiya v meste Aleppo;

Vodca Hayat Tahrir al-Sham (predtým Jabhat al-Nusra, Sýrsky vetva al-Kájda) Abu Mohammad Al-Joulani vyhlásil skupiny podporu možné tureckej vojenskej operácie v severovýchodnej Sýrii.

Vojenská Situácia V Sýrii Na 15. Januára 2019 (Aktualizácia Máp)

https://aragonit11.blogspot.com/2018/08/dalsia-letna-vyprava-do-vergotinskej.html

 

 

 


41
AZ
Antonín Zelenka
15. ledna 2019

Ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka hovořil o možnosti zajistit prostor pro vyváženou výuku moderních dějin na školách. Hovoří o tom Ministerstvo školství a třeba tenhle článek ze dne 15. ledna 2019 na stránkách https://ac24.cz/

 

Jestli nerozumíte souvislostem v článku "Sovětský výklad dějin by se měl změnit, varovala česká tajná služba. Historici zaskočeni" ze dne 15. ledna 2018 na stránkách https://ac24.cz/ pak vám jistě přijde vhod vědět co bylo na snídani v jednom noblesním hotelu U Začarovaného Lesa vysoko v horách 15. ledna 2019, přesunutím v časoprostoru na den 4. leden 2019, kdy byl uvěřejněn článek "Ukázky bojové odbojové činnosti Banderovců. Politický analytik varoval před vymýváním mozků" na stránkách https://ac24.cz/


00
JJ
Jaroslav Jaroslav
16. ledna 2019
"česká tajná služba" - ako ju nazval prezident Zeman? "Čučkaři"?
40
JJ
Jaroslav Jaroslav
16. ledna 2019
"Čučkaři" ???
20
EB
Eda Beda
16. ledna 2019

Se nedivím, že se tady tak čertíte:)

Ono aby se učila pravda o tom co rusové dělali za zvěrstva na svých lidech to se vám nelíbí?

Aby se vědělo kolik lidí umřelo hlady v rusku na rozkaz, kolik lidí skončilo v gulazích  to se vám nelíbí?

Aby se učilo o tom co se tady dělo za komunistů ve věznicích a lágrech to se vám nelíbí?

 

O tom jak STB ničila lidské osudy to se vám nelíbí?

 


02
JN
Jiří Novák
17. ledna 2019
Doplň si vzdělání edo. Amíci provedli genocidu sto miliónů indíánů. Historiky dokázáno. Ani dnešní demokraticky padělanej dějepis nemůže tolik mrtvejch Rusům přišít. 
20
EB
Eda Beda
18. ledna 2019

To jsi se zatoulal daleko do minulosti a ještě špatně. Amící to rozhodně nebyli, leda tak evropani nejspíše včetně čechů.

Rozdíl je taky v tom, že zastánci vyvražďování nesedí na rozdíl od zastánců zrůdného komunistického režimu v parlamentu čr a a neovládají vládu v čele s příslušníkem stb.

Ale to zas jen odvádíš pozornost od toho v článku.


01
JN
Jiří Novák
18. ledna 2019
No a ty se couráš minulostí imrvére. 
20
PA
Piovarči Aragonit
16. ledna 2019

Ale bež Béďa to všetci vieme čo robil Stalin a čo robili komunisti, ale to fašizmus bol omnoho horší. Kumunisti nikdy tak nemlátili ludí na ulici ako polícia vo Francúzsku Žlté vesty. Sviečkovú manifestáciu v Bratislave polievali vodou ale nerozháňali ju slzným plynom ani gumovými projektilmi. Poačas nežnej revolty policajti nikoho nezabili. Vo Francii je už 11 mŕtvych 1700 zranených 6 000 zatknutých. 

Také niečo som za komančov nevidel a nezažil a to som sa narodil v 56. A ani taká nespokojnosť so životnou úrovňou nebola ako je dnes na systém sme hundrali a nadávali preto že sme si mysleli že na druhej strane je tráva zelenejšia no ale nebola a nie je. Vidíme to dnes vo Francúzsku a na našich žebráckych platoch a dôchodkoch.


40
EB
Eda Beda
17. ledna 2019

Komunisti že nežně rozháněli demonstrace?:) Tak tohle tvrzení je jasný případ toho, že ve vzdělání je velká mezera. Zrovna v tyhle dny kdy si připomínáme Palacha.

Demonstranti u nás byli brutálně rozháněni za použití všeho dostupného kromě střelných zbraní a v 68 i za použítí vojenské techniky. To si zapomněl na rok 68, 69, 89 a mnoho dalších? Pak následovalo brutální mučení zatčených. K tomu psychické deptání a vydírání. Na tomhle stál komunismus u nás a všude jinde, na strachu a brutalitě. 

K tomu zadrátované hranice kde se střílelo, kde byli totálně nehumální pasti v podobě nastržených vedení elektřiny, psů cvičených na útok na lidi atd.

 


02
EB
Eda Beda
18. ledna 2019
11 mrtvých mají na svědomí dopravní nehody v průběhu prtotestů. tak tu nepodsouvej něco jiného.
01
SW
Stanislas Wener
17. ledna 2019
Obávám se, že s tím výkladem historie je to mnohem horší. Ostatně není se čemu divit, lidstvo žijící v nevědomosti se dobře ovládá: https://bit.ly/2647Tcc
20
PA
Piovarči Aragonit
17. ledna 2019

Béďa  zažili sme ten komunizmus na vlastnej koži. Samozrejme že v extrémnych prípadoch išlo aj o život. Ja som nepísal o nežných zásahoch policajtov ale počas nežnej revolúcie nikoho nezabili. My sme do zahraničia utekať nemuseli ani nepotrebovali. Normálne sme tu žili chodili do hôr do Tatier skrátka liezli sme po horách aj do zahraničia sme sa dostali. Neboli sme boháši običajní ľudia ale biedu sme nemali, dnes je to poviem ti horšie.

Zažil som aj 68 rok a boli sme proti invázii samozrejme ale ak to oddialilo to čo sem prišlo po nežnej revolúcii tento bordel a chaos, lúpeže v bielych golierikoch, odrby, prasatá v žite, elity a bieda obyčajných ľudí tak sa nič moc až tak strašné nestalo.

Teraz sme v sračkách Béďa. Pozri na nespokojnosť Francúzov a my sa oproti nim máme ešte o hodne hodne horšei. Cigáni čo nikdy nepracovali majú u nás lepšie dôchodky ako človek čo manuálne pracoval celý život. Aj celoživotný invalidi i "invalidi" v úvodzovkách majú veľmi často dôchodky lepšie ako tí čo celý život pracovali a vytvárali hodnoty.

Tak tu nehul trávu ako bolo za komanča zle a ako je len teraz bohovsky dobre. Opak je pravdou. Papaláši v parlamente si pridali po 1000 Euro ku platom chudáci inak by pokapali od hladu a dôchodcom pridali k 270 E dôchodkom 8 Eur. Kto môže chváliť takýto režim. Elity herci a poslanci tí áno tí si pochvalovali za každého režimu. Vždy sa mali dobre. Obyčajný človek však vždy len utrel hubu. Čo z toho že sú otvorené hranice keď ten dôchodca si nemôže dovoliť nikam vycestovať. Ale ani bežní pracujúci nevie kam s konopí s minimálneho platu. Mladí ľudia sa musia zadĺžiť na celý život ak chcú bývať a mať rodinu. Komanč dával vernostné byty ak sa niekto zaviazal pracovať pre jeden podnik viac rokov zadarmo alebo len za bagatel 30 tisíc korún Komunistických sme mali byt. Za výhodnú 30 tisícovú mladomanželskú pôžičku sme ho celý vybavili úrok bol 1 percento ani sme necítili že sme to splácali. Tak byt stál na dnešné prachy 1000 Euro a za ďalších 1000 euro sme ho kompletne vybavili a zarábali sme vtedy 2 až 3000 korún to jest 100 až 150 dnešných Eur niekto aj 5- 6000 korún komunistických čo bolo 300 dnešných Eur ale rozprávkovo sa za tie peniaze dalo žiť. Dnes sa za tie peniaze žiť nedá.


30
JM
John Maxwell *
18. ledna 2019

Tak tak Pio za mě +++++ ... za komanče se dalo žít opravdu žít ,dnes je to živoření s pokroucenými hodnotami ,kde kdejakej dement z neziskovky kecá co jak bude ... je ohromnej rozdíl mezi chováním lidí za komanče a dnes ...

Za komanče by si lidi nikdy! nedali kecat do toho jak vychovávat potomky od kdejakýho feťáka s titulem LGBT či jim vnucovat Islám ...atd. ... dneska je jim to pomalu jedno ... jedna generace nevěřícně kroutí hlavou před čím mladší strká hlavu do písku ....


20
JN
Jiří Novák
18. ledna 2019
Asi tak. Souhlas.
10
EB
Eda Beda
18. ledna 2019

Jojo, za komanče se jen potlačovalo křesťanství. Místo ježíška se všude cpal děda moroz. A jak co bude mohla určovat jen komunistická strana.

Přesně pro to, aby se nezapomnělo jak to bylo je potřeba učit pravdu.


01
JN
Jiří Novák
18. ledna 2019
Potřebuješ bédo víc zkušeností, nadhledu a vědění. Nekriticky adoruješ tenhle režim a pomlouváš minulej. Jenže se bavíš s lidma, kteří zažili oba a můžou je porovnávat. Co se týká prolhanosti,prasáren, zlodějin a pokrytectví tak tenhle vede ve všech směrech. Tolik lidskýho neštěstí, válek, sebevražd a sviňáren za posledních třicet jsme nezažili za socíku ani za těch čtyřicet. 
20
JM
John Maxwell *
18. ledna 2019
Tak jest ... tesati do kamene .."

Tolik lidskýho neštěstí, válek, sebevražd a sviňáren za posledních třicet jsme nezažili za socíku ani za těch čtyřicet."


20
EB
Eda Beda
18. ledna 2019

A co jsi tu teda celkově napsal? Že jsi žil vě vězení, ale dostal jsi nažrat šlichty a  stýská se ti po tom. Že někdo do toho vězení zpátky nechce tě nezajímá. 

Ve francii nikdy při demonstracích nezabíjí, jsou to dopravní nehody v rámci protestů.


01
JN
Jiří Novák
18. ledna 2019
Asi se budeš muset hochu upálit abys nás vyburcoval.
20
AZ
Antonín Zelenka
18. ledna 2019

Jedna písnička pochází z velice starého spisu „Přísně Tajné“, zdá se, že souvisí s tématem souvislostí.

 

Jestli nerozumíte souvislostem v článku "Sovětský výklad dějin by se měl změnit, varovala česká tajná služba. Historici zaskočeni" ze dne 15. ledna 2018 na stránkách https://ac24.cz/ pak vám jistě přijde vhod vědět co bylo na snídani v jednom noblesním hotelu U Začarovaného Lesa vysoko v horách 18. ledna 2019, přesunutím v časoprostoru na den 4. leden 2019, kdy byl uvěřejněn článek "Ukázky bojové odbojové činnosti Banderovců. Politický analytik varoval před vymýváním mozků" na stránkách https://ac24.cz/


00
JN
Jiří Novák
15. ledna 2019
Řekl bych, že základním kamenem historie západu, především co se Slovanů týká, je lež. Lež je vůbec základním kamenem demokracie. 
+ 4

EB
Eda Beda
16. ledna 2019

Se nedivím, že se tady tak čertíte:)

Ono aby se učila pravda o tom co rusové dělali za zvěrstva na svých lidech to se vám nelíbí?

Aby se vědělo kolik lidí umřelo hlady v rusku na rozkaz, kolik lidí skončilo v gulazích  to se vám nelíbí?

Aby se učilo o tom co se tady dělo za komunistů ve věznicích a lágrech to se vám nelíbí?

 

O tom jak STB ničila lidské osudy to se vám nelíbí?

 

- 2