Soros označil čínského prezidenta za největšího nepřítele otevřené společnosti. Přišla tvrdá reakce čínského ministerstva
25. ledna 2019 Redakce AC24 Ze světa 16684 3
Oficiální mluvčí Ministerstva zahraničních věcí Číny, Chua Čchung-jing, prohlásila, že slova amerického miliardáře a finančníka George Sorosa, který označil čínského prezidenta Si Ťin-pchinga za největšího nepřítele otevřené společnosti, nejsou hodna ani jakéhokoli vyvrácení.

 

 
 
 
 

Soros, který hovořil na Světovém ekonomickém fóru v Davosu, uvedl, že Čína není jediným autoritářským režimem na světě, ale je tím nejbohatším, nejmocnějším a nejmodernějším z nich.

A to podle Sorosa činí Si Ťin-pchinga nejnebezpečnějším nepřítelem otevřených společností. Finančník dále vyjádřil své obavy týkající se čínských společností ZTE a Huawei a jejich plánů na dobytí technologického trhu 5G.

„I já jsem si tohoto sdělení všimla. Je zcela zřejmé, kdo otevírá dveře a staví silnice a kdo zavírá dveře a staví stěny. Výroky různých jednotlivců, v nichž je černé vydáváno za bílé, jsou zkreslené skutečnostmi, které jsou naprosto bezvýznamné a nezaslouží si ani aby byly vyvráceny," prohlásila na briefingu Chua Čchung-jing.

Také uvedla, že doufá, že příslušní lidé ve Spojených státech budou na rozvoj Číny pohlížet spravedlivěji, racionálněji a objektivněji.

George Soros je americký finančník a investor. Na jeho práci je však často pohlíženo různě — tento miliardář je totiž často označován za finančního spekulanta. Společnost Quantum Sorum získala za 40 let svého působení rekordních 35 miliard dolarů za tzv. hedgeové fondy. Jen v hypoteční krizi v USA získal finančník asi dva miliardy dolarů.

Soros se také aktivně zajímá o politiku — jeho fondy byly opakovaně obviněny z organizování pokusu o změnu vlády v řadě států. Sám finančník nepopírá, že jeho peníze pomohly uskutečnit např. oranžovou revoluci na Ukrajině v roce 2004 a tzv. euromajdan v roce 2013.

V řadě zemí byl také obviněn z toho, že zasahoval do vnitřních záležitostí daných států. Poslední zemí, kde Sorosova nadace přestala fungovat, je Turecko. Stalo se tak poté, co turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan obvinil miliardáře z financování protestů proti vládě v roce 2013.

V Rusku jsou od roku 2015 jeho organizace Open Society Institute a Open Society Foundations považovány za nežádoucí. Úřad generálního prokurátora Ruska uvedl, že Sorosovy organizace ohrožují základy ústavního systému Ruské federacea bezpečnost státu.

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


PA
10
JJ
Jiri Jiri
26. ledna 2019

Ještě něco k Venezuele

https://aeronet.cz/news/pravda-o-venezuele-jak-doslo-k-tomu-ze-zeme-lezici-na-20-svetovych-zasob-ropy-zije-v-bide-a-astronomickych-dluzich-rikaji-vam-ze-za-to-muzou-socialisticti-vudcove-venezuely/


10
EP
Eduard Piovarči
26. ledna 2019

Tak to čo urobili kapouši s Venezuelov je kapitálne svinstvo ostatne ako vždy len ekonomicky štáty vysávajú.

Sú len lovci ekonomík.

Rusko ale neulovia škoda len že našich papalášov už majú kúpených a v hrsti.


10