Šokující zpráva OSN: Čína údajně drží milion Ujgurů v internačních táborech
19. srpna 2018 Redakce AC24 Ze světa 4173 4
Internační tábory v Číně údajně zadržují až milion muslimských Ujgurů. Vyplývá to ze zprávy, kterou připravil panel OSN pro lidská práva.
 

 
Loading...

Ujgurové jsou turkické etnikum, které žije převážně v západní čínské provincii Sin-ťiang. Ujgurští separatisté založili teroristickou organizaci Islámské hnutí Východního Turkestánu, která má na svědomí řadu teroristických útoků v čínských velkoměstech. Několik tisíc příslušníků tohoto hnutí bojuje na straně teroristů v Afghánistánu a v Sýrii.

Kvůli těmto případům čínské úřady zpřísnily bezpečnostní opatření v Sin-ťiangu, kde žije 11 milionů Ujgurů. Celkový počet muslimů v Číně se odhaduje na 21 milionů. Kritici však Pekingu vyčítají, že uplatňuje princip kolektivní viny a omezuje tak občanská práva muslimské menšiny.

V pátek panel OSN pro lidská práva oznámil, že získal důvěryhodné údaje o tom, že Peking drží milion etnických Ujgurů v utajených internačních táborech. Kromě toho členka Výboru OSN pro odstranění rasové diskriminace Gay McDougallová tvrdí, že zhruba 2 miliony Ujgurů a muslimských menšin se nachází v indoktrinačních politických táborech.

„Velmi nás znepokojuje množství zpráv, které jsme dostali a které jsou důvěryhodné. Týkají se toho, že ve jménu boje proti náboženskému extremismu a zachování politické stability Čína přetvořila Ujgurskou autonomní oblast v něco, co připomíná obrovský internační tábor, který je zahalen rouškou tajemství. Jde tedy svým způsobem oblast, kde naplatí žádné právo," cituje McDougallovou agentura Reuters.

Další členka výboru Fatima-Binta Dahová uvedla, že čínské úřady svévolně zadržely téměř milion Ujgurů. Čínská delegace se k těmto obviněním nevyjádřila.

Zástupci americké mise v OSN ve svém prohlášení na Twitteru uvedli, že je velmi znepokojují zprávy o pronásledování Ujgurů a dalších muslimů v Číně.

Celá zpráva má být zveřejněna příští týden.

Zdroj: reuters.com

 

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


MI
Monika Ikema
20. srpna 2018
OSN ovládá Izrael Saudí a slavná USA ! Dostanou notečky a od kecáji co se jim nařídí !
20
LU
Leoš Ungr
20. srpna 2018
Čína to s muslimským odpadem dělá dobře
20
SI
Scipio Invictus
20. srpna 2018

Už soudce Ti na severu císařství ve městě Lan-fangu bojoval s Ujgury. Už tehdy zlobili cheeky


20
MI
Monika Ikema
21. srpna 2018
Lepši je mit pohromadě v internačnich táborech a muslini pod dohledem nežli rozlezli po celé Evropě páchat zločiny kde se dá a lést z jedné země do druhé !
20
MI
Monika Ikema
20. srpna 2018
OSN ovládá Izrael Saudí a slavná USA ! Dostanou notečky a od kecáji co se jim nařídí !
+ 2