Šokující zpráva OSN: Čína údajně drží milion Ujgurů v internačních táborech
19. srpna 2018 Redakce AC24 Ze světa 3978 4
Internační tábory v Číně údajně zadržují až milion muslimských Ujgurů. Vyplývá to ze zprávy, kterou připravil panel OSN pro lidská práva.

Ujgurové jsou turkické etnikum, které žije převážně v západní čínské provincii Sin-ťiang. Ujgurští separatisté založili teroristickou organizaci Islámské hnutí Východního Turkestánu, která má na svědomí řadu teroristických útoků v čínských velkoměstech. Několik tisíc příslušníků tohoto hnutí bojuje na straně teroristů v Afghánistánu a v Sýrii.

Kvůli těmto případům čínské úřady zpřísnily bezpečnostní opatření v Sin-ťiangu, kde žije 11 milionů Ujgurů. Celkový počet muslimů v Číně se odhaduje na 21 milionů. Kritici však Pekingu vyčítají, že uplatňuje princip kolektivní viny a omezuje tak občanská práva muslimské menšiny.

V pátek panel OSN pro lidská práva oznámil, že získal důvěryhodné údaje o tom, že Peking drží milion etnických Ujgurů v utajených internačních táborech. Kromě toho členka Výboru OSN pro odstranění rasové diskriminace Gay McDougallová tvrdí, že zhruba 2 miliony Ujgurů a muslimských menšin se nachází v indoktrinačních politických táborech.

„Velmi nás znepokojuje množství zpráv, které jsme dostali a které jsou důvěryhodné. Týkají se toho, že ve jménu boje proti náboženskému extremismu a zachování politické stability Čína přetvořila Ujgurskou autonomní oblast v něco, co připomíná obrovský internační tábor, který je zahalen rouškou tajemství. Jde tedy svým způsobem oblast, kde naplatí žádné právo," cituje McDougallovou agentura Reuters.

Další členka výboru Fatima-Binta Dahová uvedla, že čínské úřady svévolně zadržely téměř milion Ujgurů. Čínská delegace se k těmto obviněním nevyjádřila.

Zástupci americké mise v OSN ve svém prohlášení na Twitteru uvedli, že je velmi znepokojují zprávy o pronásledování Ujgurů a dalších muslimů v Číně.

Celá zpráva má být zveřejněna příští týden.

Zdroj: reuters.com

 
 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

MI
Monika Ikema
20. srpna 2018
OSN ovládá Izrael Saudí a slavná USA ! Dostanou notečky a od kecáji co se jim nařídí !
20
LU
Leoš Ungr
20. srpna 2018
Čína to s muslimským odpadem dělá dobře
20
SI
Scipio Invictus
20. srpna 2018

Už soudce Ti na severu císařství ve městě Lan-fangu bojoval s Ujgury. Už tehdy zlobili cheeky


20
MI
Monika Ikema
21. srpna 2018
Lepši je mit pohromadě v internačnich táborech a muslini pod dohledem nežli rozlezli po celé Evropě páchat zločiny kde se dá a lést z jedné země do druhé !
20