Smrtící virus a první nákaza z polévky? Číňané mají netopýra jako delikatesu
24. ledna 2020 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 47251 1
Nový kmen koronavirusu, který se objevil minulý měsíc v středočínské městě Wu-chan, má na svědomí desítky obětí, nakažených je více než 830 lidí a způsobil zablokování města s 11 miliony obyvatel. Nových opatření stále přibývá a čínské úřady přistupují i k uzavírání i dalších míst. Nejnovější se médii a sociálními sítěmi šíří šokující videa. (Foto: Twitter)

 

 

 
 
 
 

Pro některé nechutné záběry ukazují, jak Číňanka konzumuje celého netopýra v luxusní restauraci. Virální se staly hlavně kvůli tomu, že Čína je pustošena novým smrtícím virem, o němž vědci předpokládají, že pochází z létajících savců.

První z videí ukazuje mladou ženu, která se snaží sníst netopýra, přičemž je vidět, jak kouše jedno z jeho křídel. Ve videu hovoří muž, jak dívce říká, aby jedla maso a nejedla kůži. "Měla by si jíst maso na zádech," dodává.

Druhé video ukazuje děsivého netopýra "s úsměvem" umístěného ve velké misce vývaru. Přední čínský virolog, který v roce 2003 pomohl vyrovnat se s epidemií SARS v Asii, podle Daily Mail varoval, že nový kmen smrtelného koronavirus z Číny by mohl vést k propuknutí nemoci nejméně 10krát horší než byla při zdravotní krizi před 17 lety.

Netopýři se používají také v tradiční čínské medicíně k léčení mnoha nemocí včetně kašle, malárie a kapavky. Podle starodávného čínského medicínského díla Ben Cao Gang Mu se také předpokládá, že výkaly zvířete dokáží léčit oční choroby.

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


RR
Rohir Rohir
24. ledna 2020
00