Smrtící Boeing. Nehody v Indonésii a Etiopii se staly náhodou? Nebo ne?
15. března 2019 Redakce AC24 Ze světa 6540 0
Specialisté vyšetřující havárii Boeingu 737 MAX v Etiopii objevili na fragmentu letadla detail, který se shoduje s nálezem na stejném letadle společnosti Lion Air, které se zřítilo loni u pobřeží Indonésie, uvádí Reuters s odkazem na zdroje. (Foto: Youtube)
 
 
loading...

Specialisté se domnívají, že tyto dvě nehody spolu souvisí. Trimmer v havarovaném letadle v Etiopii se nacházel ve stejné poloze jako trimmer ve zříceném letadle u pobřeží Indonésie. Podle specialistů to pomůže určit, kam směřoval nos letadla.

10. března letadlo Ethiopian Airlines Boeing-737 MAX 8 na trase z Addis Abeby do Keni havarovalo poblíž etiopského Bishoftu. Na palubě bylo 157 lidí. Nikdo nepřežil. Toto je druhá nehoda s letadlem tohoto modelu za pět měsíců.

V říjnu 2018 v Indonésii havarovalo letadlo místní společnosti Lion Air, které letělo z Jakarty na Sumatru. Na palubě bylo 189 lidí, všichni zemřeli, i když letadlo pilotovali zkušení piloti.

Boeing 737 MAX je letadlo čtvrté generace, které bylo zákazníkům dodáno v květnu loňského roku. Rusko, Spojené státy a řada dalších zemí zakázaly lety Boeingu 737 MAX ve svém vzdušném prostoru.

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


 

Nejoblíbenější videa

Nejoblíbenější videa je momentálně nedostupný.