Slovensko dostane ruský lék proti koronaviru. Moskva dodá Avifavir do dalších 17 zemí
24. září 2020 Redakce AC24 Ze světa 7708 5
Na konci května Rusko zaregistrovalo první lék proti covidu-19 založený na antivirotiku favipiraviru. Tento lék byl široce využíván v ruských nemocnicích při léčbě koronaviru počínaje červnem a od té doby byl aplikován v nemocnicích Běloruska, Kazachstánu, Bolívie a řadě dalších států. (Foto: The Russian Direct Investment Fund (RDIF)

 
 
loading...
 

Ruský fond přímých investic, jenž se podílel na vyvinutí první na světě vakcíny proti koronaviru, a ruská farmaceutická společnost ChemRar Group se domluvily na dodávkách protikoronavirového léku Avifavir do 17 zemí.

Avifavir založený na antivirotiku favipiravir se stal prvním lékem na světě, který byl schválen na léčbu covidu-19. Podle výše zmíněné dohody bude tento přípravek dodán i na Slovensko. Dalšími státy, kam bude lék exportován, jsou Saúdská Arábie, Brazílie, Bulharsko, Srbsko, Argentina, Chile, Kolumbie, Ekvádor, Honduras, Salvador, Kuvajt, Panama, Paraguay, Jihoafrická republika, Spojené arabské emiráty a Uruguay.

Poté, co byl 29. května 2020 Avifavir zaregistrován v Rusku, lék lékaři využívali na léčbu covidu-19 ve více než 70 regionech Ruské federace a následně byl zakoupen Běloruskem, Bolívií, Kazachstánem, Kyrgyzstánem, Uzbekistánem a Turkmenistánem.    

Účinnost favipiraviru při léčbě covidu-19 byla potvrzena japonskou firmou Fujifilm Holdings Corporation několik měsíců poté, co byl Avifavir otestován v Rusku.

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


Edwin Eugene Aldrin
24. září 2020
Kdybych přemýšlel o sebevraždě, rozhodně bych ruský "lék" zvažoval. 
11
MK
Milan Klusák
25. září 2020
Právě o to jde Edwine,- Slovensko, Srbsko,a Bulharsko jako slovanské státy dostali od EU povolení dostat ruské vakcíny. Zbývá ješte povolit Čechii, Polsku, a Slovinsku aby byl seznam kompletní.
11
EP
Eduard Piovarči
25. září 2020

Len aby ti ešte nebol ruský liek proti covidu dobrý ako to náhodnou špatne schytáš BOBE...:-)

https://aragonit11.blogspot.com/2020/09/blog-post.html


00
EP
Eduard Piovarči
25. září 2020

No som zvedaví či si objednáme aj tú Ruskú vakcínu ako predpokladáš, že nám to EU dovolí či prikáže? Že by?

https://aragonit11.blogspot.com/2020/09/americane-vyhodnotili-vojensky.html


10
VV
vojta vojta
25. září 2020
Bohužel, naše vláda je vázána povinností potvrzovat naš proamerickou orintaci i za cenu vyššího počtu úmrtí občanů. Proto bude čekat na "zázračnou"  jewishvakcínu z USA. Nakupovat něco od Rusa je CHUCPE.
10
Edwin Eugene Aldrin
24. září 2020
Kdybych přemýšlel o sebevraždě, rozhodně bych ruský "lék" zvažoval. 
+ 1

Edwin Eugene Aldrin
24. září 2020
Kdybych přemýšlel o sebevraždě, rozhodně bych ruský "lék" zvažoval. 
- 1