Skripalovým nejpravděpodobněji nebude dovoleno už nikdy promluvit
13. května 2018 Redakce AC24 Ze světa 82221 7

Chtěl bych se znovu zmínit o kauze Skripalových. Jedna věc, jež se jich týká, vyvolává totiž znepokojení. A to ta, že Britové zřejmě drží otce Sergeje a jeho dceru Julii Skripalovy mimo dosah médií. Řečeno jinak – oba byli uneseni.

To, že nemohou mluvit, jak by chtěli, čili svobodně, prokázal jediný telefonní rozhovor mezi Julii Skripalovou a její sestrou Viktorií. Když se totiž Viktoria, žijící v Rusku, vyslovila v tom smyslu, že by ráda Julii v Anglii navštívila, odpověděla jí Julie takto: „Nikdo ti nedá britské vízum,“ po kterýchžto slovech nastala dlouhá chvíle ticha.

Ruský konzulát v Britanii už nesčetněkrát požádal britské úřady, aby Viktorii setkání se sestrou a otcem umožnily, ale vše, co Britové v odpověď na to až dosud učinili, bylo, že nechali prostřednictvím Scotland Yardu zaslat Viktorii jakoby Juliin dopis, který ovšem zcela průkazně nebyl psán Juliinou rukou a měl tento obsah: „Mám přístup k přátelům a rodině a jsem si vědoma svých specifických kontaktů na ruském velvyslanectví, které mi laskavě nabídlo jejich veškerou pomoc ve všem, co budou moci. V tuto chvíli však nemám zájem využít jejich služeb, ale jestliže náror změním, vím, jak je kontaktovat“.

Jací přátelé? Jaká rodina? Vždyť tenhle text je totální nesmysl!

Juliina sestra Viktoria se už mnohokrát a nejrůznějšimi cestami, včetně oficiálních, pokusila navázat se svou sestrou kontakt, a pak už v zoufalství nejvyšším umístila 1. května na Facebook tento vzkaz:

Můj miláčku Julie,

Nekomunikuješ s námi a nevíme nic ani o tobě ani o Sergejovi. Vím, že nemám práno míchat se bez vašeho dovolení do vašich záležitostí, ale moc se o vás strachuji – o tebe i o otce. A také o Nuara (Nuar je Juliin pes, kterého Julia nechala ve psím útulku, když opouštěla Rusko - pozn. The Saker). Nuar je nyní v hotelu pro psy a oni teď od nás žádají za své služby peníze. Musíme proto rozhodnout, co s Nuarem uděláme. Jsme samozřejmě ochotni vzít si ho a starat se o něj až do doby, kdy se vrátíš domů. Kromě Nuara mám též starost o tvůj byt i auto. Můžeme s tím vším pomoct, ale potřebujeme k tomu tvé zplnomocnění, ať už pro mě, nebo pro sestru Lenu.

Jestliže si myslíš, že to vše má svou důležitost, napiš své zplnomocnění na ruském konzulátě v kterékoli zemi.

Na tuto výzvu žádná odpověď dosud Viktorii dosud nedošla.

Právě jsem se podíval do Googlu na heslo Skripal. Je zde jen informace z 10. dubna o tom, že Julia byla propuštěna z nemocnice.

To je poslední informace, kterou jsem našel.

Podíval jsem se i na Wikipedii. Tam není vůbec nic.

Musím se přiznat, že když jsem poprvé slyšel o ruských stížnostech ohledně současného osudu Skripalových, zdálo se mi, že dělají větší ruch, než je třeba.

Myslel jsem si: Britové jim prostě řekli, že se je Putin pokusil otrávit, takže mají možná až dosud strach dávat o sobě vědět. A pak: Britové by nikdy neunesli cizího občana - a zcela určitě ne takto veřejně.

Teď si už tím ale tak jistý nejsem.

P.S. Ještě znepokojivější titulek k tomuto Sakerově článku napsal P.C.Roberts, od kterého jsme předmětný materiál dostali: Zní takto: Nechala Mayová unesené Skripalovy zavraždit, aby se Svět nedověděl celou pravdu?

Zdroj: unz.com

 
 
Loading...
loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


SI
Scipio Invictus
13. května 2018
Ale no tak, to by přeci Rétinka nemohla udělat, někoho unést a pak, nedej přírodo, třeba i zabít! Vždyť si přeci britský premiér nikdy o chemii nevymýšlel!
71
DD
Dobrý Den
13. května 2018

Skřípal je jak ufo. Nikdo ho nikdy neviděl. Je jen doměnka, že možná ....... někde .... někdy .... snad ..... kdyby .... za přdpokladu ..... atd.

K dnešní virtuální realitě patří i virtuální zprávy a virtuální lidé .....

Dohromady to udělá život virtuálním a zblbnutí je dokonalé.

Pak může naše demokracie vzkvétat o sto šest.


60
Dědouch11 *
13. května 2018

"Skřípal je jak ufo. Nikdo ho nikdy neviděl."

Kde bereš tu jistotu???

 

Třeba manželka detektiva Columba, ko by sedělo.


30
--
.lak *
13. května 2018
51
S࿘
s0lari ࿗
13. května 2018

"Britové zřejmě drží otce Sergeje a jeho dceru Julii Skripalovy mimo dosah médií. Řečeno jinak – oba byli uneseni".

 

Zo strachu pred usvedčením Ruska to asi nebude :).


20
MI
Monika Ikema
14. května 2018
Pokud dokážou zabit hladem a odpojením od přístrojů dvouleté dítě maji to otec kterého již nepotřebovali i jeho dcera dávno za sebou ! Terezku zavřít do klece bude málo pokud stim souhlasila ! V budoucnu ji půjde za tento případ i o krček ! 
20
JB
jiří b.
14. května 2018

Islámský stát chce spáchat v Evropě zničující útoky, varoval šéf MI5

Islámský stát chce podle britské tajné služby MI5 spáchat v Evropě zničující a mnohem komplexnější útoky. V pondělí před aktivitou této teroristické organizace varoval její šéf Andrew Parker, informovala stanice BBC. Plány teroristů dal Parker do souvislosti se mstou za ztrátu území na Blízkém východě, kde organizace utrpěla porážku.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/471946-islamsky-stat-chce-spachat-v-evrope-znicujici-utoky-varoval-sef-mi5.html


00
SI
Scipio Invictus
13. května 2018
Ale no tak, to by přeci Rétinka nemohla udělat, někoho unést a pak, nedej přírodo, třeba i zabít! Vždyť si přeci britský premiér nikdy o chemii nevymýšlel!
+ 7

SI
Scipio Invictus
13. května 2018
Ale no tak, to by přeci Rétinka nemohla udělat, někoho unést a pak, nedej přírodo, třeba i zabít! Vždyť si přeci britský premiér nikdy o chemii nevymýšlel!
- 1