Sklep nemocnice v Černobylu láká mnoho lidí. Nyní pochopíte, proč je návštěva tohoto místa špatný nápad
14. července 2019 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 21419 3
Když 26. dubna 1986 explodoval čtvrtý reaktor v Černobylu, byly k němu přivoláni hasiči, kteří do podivného ohně lili tisíce litrů vody. Netušili, že reaktor tím neuhasí a navíc, že ​​pro mnohé z nich se tento zásah stane osudným. Velmi rychle začali pociťovat účinky radiace, která dosahovala v té době extrémních hodnot. 
 

 

 

 

Akutní otrava radiací se projevovala zvracením a hasiči začali být sanitkami převážení do nejbližší nemocnici v Pripjati. Nemocnice měla kapacitu pro 410 pacientů. Byl to poměrně rozsáhlý komplex propojených budov nacházející se přibližně 10 kilometrů od elektrárny.

Oblečení hasičů bylo do poslední nitky nasáklé vysokými dávkami radiace. Sestřičky jejich obleky, spolu s botami umístiy ve sklepě nemocnice, kde jsou dodnes.

Jak to ale v suterénu nemocnice vypadá? Děsivou atmosféru místa vám může přiblížit například video od Němce Gerrita. Můžete slyšet charakteristické zvuky ohlašující radiaci. Když se přiblíží například k botě hasiče, radiace vystřeluje do závratných výšek.

 

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


S࿘
s0lari ࿘☯࿗
15. července 2019
Škoda že sa s takou intenzitou v médiách nepíše o Fukušime, ktorá bola (a stále je) asi tak stokrát horšou jadrovou katastrofou ako Černobyľ. Do Rusov si treba šupnúť vždy, ale keď ide o krajiny z "bloku nedotknuteľných", tak sa to radšej rýchlo ututlá.
00
Ares Mlok
15. července 2019
Pokud vím, tak vříská dozimetr, ne radiace. Ta se směje potichu...
00