Situace eskaluje. Čína poslala k hongkongské hranici armádu a těžkou techniku
16. srpna 2019 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 26516 0
Záběry ukazují stovky vojenských a bezpečnostních vozidel zaparkovaných v okolí čínského sportovního centra Shenzhen Bay. (Foto: Youtube)
 
 
loading...

Čínská vojenská vozidla byla v pátek 16. srpna rozmístěna ve vzdálenosti necelých osmi kilometrů od hongkongské hranice ve městě Šen-čen.

O den dříve ve čtvrtek 15. srpna čínský velvyslanec v Británii  Liu Xiaoming uspořádal tiskovou konferenci na území čínské armády, kde jednoznačně varoval demonstranty v Hongkongu. Uvedl, že Čína „nebude sedět se založenýma rukama a dívat se“ a že má „dost rozhodnutí a dostatek energie, aby rychle potlačila všechny nepokoje“.

Zákon o vydávání podezřelých do Číny

Rozsáhlé protesty začaly v Hongkongu začátkem června kvůli projednávání změn v zákoně o vydávání, které v případě schválení umožní Hongkongu vydávat podezřelé jurisdikcím, s nimiž nemá smlouvu o vydávání, včetně Tchaj-wanu, Macaa a kontinentální části Číny.

16. června podle organizátorů proběhla nejmasovější protestní akce v historii Hongkongu, které se podle organizátorů zúčastnily dva miliony lidí.

Po několika protestních akcích hongkongská vláda ustoupila a oznámila pozastavení projednávání změn zákona na dobu neurčitou, šéfka administrativy Carrie Lamová se veřejně omluvila za vzniklou situaci.

I když byl návrh zákona pozastaven, demonstranti pokračují v protestních akcích na ulicích a požadují úplné zrušení návrhu zákona a rezignaci hongkongské správkyně Hongkongu Carrie Lamové.

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor