Situace eskaluje. Čína poslala k hongkongské hranici armádu a těžkou techniku
16. srpna 2019 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 23704 0
Záběry ukazují stovky vojenských a bezpečnostních vozidel zaparkovaných v okolí čínského sportovního centra Shenzhen Bay. (Foto: Youtube)
 

 
Loading...

Čínská vojenská vozidla byla v pátek 16. srpna rozmístěna ve vzdálenosti necelých osmi kilometrů od hongkongské hranice ve městě Šen-čen.

O den dříve ve čtvrtek 15. srpna čínský velvyslanec v Británii  Liu Xiaoming uspořádal tiskovou konferenci na území čínské armády, kde jednoznačně varoval demonstranty v Hongkongu. Uvedl, že Čína „nebude sedět se založenýma rukama a dívat se“ a že má „dost rozhodnutí a dostatek energie, aby rychle potlačila všechny nepokoje“.

Zákon o vydávání podezřelých do Číny

Rozsáhlé protesty začaly v Hongkongu začátkem června kvůli projednávání změn v zákoně o vydávání, které v případě schválení umožní Hongkongu vydávat podezřelé jurisdikcím, s nimiž nemá smlouvu o vydávání, včetně Tchaj-wanu, Macaa a kontinentální části Číny.

16. června podle organizátorů proběhla nejmasovější protestní akce v historii Hongkongu, které se podle organizátorů zúčastnily dva miliony lidí.

Po několika protestních akcích hongkongská vláda ustoupila a oznámila pozastavení projednávání změn zákona na dobu neurčitou, šéfka administrativy Carrie Lamová se veřejně omluvila za vzniklou situaci.

I když byl návrh zákona pozastaven, demonstranti pokračují v protestních akcích na ulicích a požadují úplné zrušení návrhu zákona a rezignaci hongkongské správkyně Hongkongu Carrie Lamové.

 

Vážení čtenáři, přispět na provoz vašeho nezávislého zpravodajství můžete na:

2000597440 / 2010
IBAN: CZ1120100000002000597440
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 
 
Loading...
loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor