Singapur zastavil používání vakcín proti chřipce po 48 úmrtích v Jižní Koreji
9. ledna 2021 Redakce AC24 Ze světa 8097 1
Singapur preventivně dočasně zastavil používání dvou vakcín proti chřipce poté, co zemřeli někteří lidé, kteří je dostali v Jižní Koreji, a stali se tak jednou z prvních zemí, které veřejně ohlásily zastavení používání vakcín. (Foto: Christian Emmer)

 

 
 
 

Jižní Korea uvedla, že od soboty zemřelo po očkování proti chřipce 48 lidí, uvedla však, že bude pokračovat ve státním očkovacím programu, protože nenalezla zatím žádnou přímou souvislost mezi úmrtím a očkováním.

V Singapuru dosud nebyla hlášena žádná úmrtí spojená s očkováním proti chřipce, ale rozhodnutí zastavit používání přípravků SKYCellflu Quadrivalent a VaxigripTetra bylo předběžné, uvedlo v neděli ministerstvo zdravotnictví a úřad Health Sciences Authority (HAS).

HSA je v kontaktu s jihokorejskými úřady ohledně dalších informací, protože vyšetřuje, zda úmrtí souvisí s očkováním proti chřipce.

SKYCellflu Quadrivalent vyrábí jihokorejský SK Bioscience a lokálně distribuuje AJ Biologics, zatímco VaxigripTetra vyrábí Sanofi a lokálně distribuuje Sanofi Aventis.

Další dvě vakcíny proti chřipce, které byly do Singapuru přivezeny pro chřipkovou sezónu severní polokoule 2020–21, mohou být nadále používány, uvedly singapurské zdravotní úřady.

Zdroj: telegraph.co.uk

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
9. ledna 2021

Toto je tuším stará správa z minulého roka z konca zimy ale hodí sa pripomenúť aké spolahlivé sú vakcíny aj proti chrípke nielen proti Covidu

https://aragonit11.blogspot.com/2021/01/v-usa-vypuklo-povstanie-led-6-2021-zive.html


00