Šílený kněz během křtu téměř utopil miminko a obvinil matku z hysterie
18. srpna 2019 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 14720 0
Igumen Fotij, krutě křtící dítě v kostele v okrese Gatčinskij v Leningradské oblasti, byl sesazen z fuknce. Toto bylo uvedeno v tiskové službě města Gatčina Ruské pravoslavné církve. (Foto: Youtube)
 
 
loading...

Knězi je tedy zakázáno vykonávat bohoslužby a svátosti až na jeden rok. Konečné rozhodnutí bude učiněno po objasnění všech okolností incidentu.

K incidentu došlo v neděli 10. srpna. Na internetu se objevilo video, jehož záběry ukazují, jak kněz během křestního obřadu ponořil dítě do vody, navzdory jeho pláči a pokusům matky vzít dítě z rukou kněze. Video způsobilo veřejné odsouzení. Matka dítěte Anastasia Aleksejevová se obrátila na orgány trestního řízení s prohlášením o tom, co se stalo.

Podle ženy se jí před rituálem chování igumena zdálo zvláštní.

„Zeptal se mě, jestli znám Otče náš nazpaměť. Řekla jsem: „Neznám.“ Zeptal se, jestli přijímám svátost. Řekla jsem „Ne.“ Začal mě obviňovat, že jsem špatná matka, že nejsem blízko církve, a jak potom chci v zásadě vštípit dítěti nějakou víru,“ řekla Aleksejevová.

„Církevními slovy nám řekl, že jsme hříšní, proč jsme sem přišli, že budeme sledovat, jak pokřtít dítě,“ dodala žena.

Kněz sám nepřiznává svou vinu a domnívá se, že se při křtu matka dítěte chovala příliš emotivně.

„No, víte, maminka se měla chovat klidněji. A všechno by bylo klidnější. Jednoduše zasahovala do křtu svou tak ohromující, vysokou emocionalitou. Rodiče a kmotři se ukázali být velmi vzdálení od církevního života. Nicméně jsem se rozhodl pomoci těmto lidem,“ řekl igumen Fotij z Marienburské církve.

Po incidentu biskup Gatčinskij a Lužskij Mitrofan vyjádřili soucit rodičům dítěte a také se omluvili za chování kněze.

Zdroj: catholicnewsworld.com

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor