Sex za léky, všude kondomy a prostitutky! Lékaři bez hranic čelí obřímu skandálu
3. července 2019 Redakce AC24 Ze světa 21573 0
Přispíváte na chod neziskové organizace Lékaři bez hranic? Pak se budete zřejmě hodně divit, kde možná vaše peníze skutečně končí.

 
 
loading...
 

Stanice BBC přišla s obviněním, že pracovníci organizace během válečných misí v Africe prý vesele holdují sexu s místními dívkami a prostitutkami!

To ale není zdaleka vše, sex měli nabízet dívkám i výměnou za léky či zdravotní péči. Jedna z pracovnic navíc měla být za oznámení situace vystavena šikaně a sexuálnímu obtěžování.

Trojice bývalých pracovnic se rozhodla zůstat v anonymitě ze strachu, že by se pak ocitly na blacklistu světových humanitárních agentur. Jak jedna z nich prozradila, že zcela běžnou praxí pro šéfy Lékařů bez hranic bylo, že africkým dívkám za sex nabízeli léky či lékařskou péči.

Jenže pak se dokonce i sama pracovnice stala obětí sexuálního obtěžování od některých kolegů.

„Jeden z nich mi udělal ze života peklo. Vodil si prostitutky do mého pokoje a přímo přede mnou si s nimi užíval. Nejhorší bylo, když jsem na pár týdnů odjela pryč, pak jsem se vrátila a po mém pokoji byly rozházeny použité kondomy. Bylo mi hrozně.“

„Víme, že Lékaři bez hranic nejsou vůči těmto problémům imunní a bereme ta obvinění velmi vážně. Máme zavedené mechanismy, které mají těmto problémům předcházet, odhalovat je a řešit. Podívali jsme se na ta tvrzení, ale nedostatek podrobností nám to znesnadňuje. Na jejich základě jsme nemohli potvrdit konkrétní obvinění,“ stojí v oficiálním prohlášení.

Zdroj: expres.cz

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor