Co Česká televize za to, že ji posíláme 135 korun měsíčně, (po)dělala? Otázka je na místě, neboť se čas od času ve zpravodajství stane, že se tu a tam zapomene něco důležitého říci. (Foto: Wikimedia)

"Když se dozvíte ze zpravodajství České televize, že na 200 místech probíhají nebo proběhly po celé zemi demonstrace požadujícící odstoupení premiéra a že tentokrát se nedemonstrovalo v Praze a v krajských městech, tak tu informaci každý zaregistruje podle toho, jaký vztah má k těm, co protestují nebo k těm, proti kterým se  protestuje. Ale když pak z nějakého paloučku jistého města čte redaktorka zprávu o tom, proč  tam ti lidé protestují a televizní kamera nezabírá více než asi třicet lidí, tak si soudný divák musí položit otázku, proč se na ten přímý vstup  ze srocení několika desítek lidí dívá," pozastavil se nad nedávnou reportáží České televize z protestních akcí proti premiérovi i proti vládě student politologie, který si nepřeje být jmenovaný, aby jej profesoři politologie nepovažovali za kolegu.

"Nejzajímavější na tom všem je, že každý den se na desítkách místech konají nějaké protesty, ale Česká televize je většinou jen tam, kde se protestuje proti vládě nebo jiným politikům, kteří jsou zrovna u moci. Vždyť zorganizovat protestní srocení stovky lidí stačí třeba být jen  trenérem nějakého sportovního klubu nebo populárním učitelem na střední škole. Pak navede své svěřence nebo studenty na palouček, vybaví je transparenty, které rozdá  demonstrantům  a pak jen zbývá patrně jen zavolat do televize, že tam a tam budete bugřit proti vládě," má jasno student politologie.

Zdroj: pz.cz