Senzace: 7,7 procenta uprchlíků v Německu by mohlo pracovat…
29. května 2019 Redakce AC24 Ze světa 6045 1
Muži uprchlíci si mohou najít práci snadněji než ženy uprchlice. To potvrzují i nejnovější údaje Spolkové agentury práce. Pravděpodobnost zaměstnání v následujícím měsíci podle agentury činila 7,7% pro nezaměstnané uprchlíky z hlavních zemí původu (celkem 118 000) v dubnu. (Foto: Wikimedia)
 

Loading...
 
 
loading...

To je více než dvojnásobek v dubnu 2017. Pracovní příležitost je téměř stejně vysoká jako u nezaměstnaných Němců (8,4%).

Tato čísla nic neříkají. Protože otázka, kolik uprchlíků skutečně dostane práci, není zodpovězena. A údajně 7,7 procenta naopak potvrzuje, že 92,3 procenta uprchlíků nemá v příštím měsíci šanci získat práci. A jak víte, že existuje pouze 118 000 nezaměstnaných uprchlíků? A co další stovky tisíc lidí, kteří zde žijí "déle"?

Věci jsou ještě horší pro ženy, které uprchly. V dubnu měla výhled na pracovní místo pouze 1,4 procenta.

To je o 0,6 procentního bodu více než před dvěma lety a výrazně méně než u nezaměstnaných německých žen (8,1%).

Studie Institutu pro výzkum zaměstnanosti uvádí důvody: Ženy uprchlice (zejména s dětmi) mají horší jazykové znalosti než muži a je méně pravděpodobné, že navštěvují jazykové kurzy, v neposlední řadě kvůli nedostatku času kvůli péči o děti. 

Komisařka pro integraci spolkové vlády Annette Widmann-Mauzová (CDU) prohlásila, že „právě ženy s malými dětmi se příliš často dostávají při pohovorech kvůli pracovní místům do problémů vzhledem k jazykové nedostatečnosti.“

Často je jim odepřen přístup ke kurzům, protože nejsou považovány za „perspektivní pro trh práce“. „Proto migrační balíček nyní vyžaduje právní zlepšení," požaduje Widmann-Mauzová. 

Dokonce jen humbukem je, že mnoho ženských uprchlíků z islámských zemí nesmí pracovat vůbec. Z domova může.

Zdroj: pz.czjournalistenwatch.com

 

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
30. května 2019

Potvrzeno: 30% žadatelů o azyl přilétá do Německa letadlem. Tajné noční operace na letištích se tak ukazují jako pravdivé

30.5.2019 HöppnerZvědavec

Podíl žadatelů o azyl, kteří uvedli v průzkumu Federálního úřadu pro migraci a uprchlíky, že se do Německa dostali letecky, je 30%. Toto neuvěřitelné číslo vyvolává řadu otázek, například tu, kdo jim to zaplatil.

V roce 2017 bylo podle německých médií uděleno v Německu imigrantům z arabských a afrických zemí 186 644 azylů. To znamená, že cca. 60,000 migrantů bylo jen za rok 2017 dopraveno do Německa letecky v rámci tajných operací německé vlády.

http://www.novarepublika.cz/2019/05/potvrzeno-30-zadatelu-o-azyl-prileta-do.html


00