Šéf OSN: Migrace je silným hnacím motorem hospodářského růstu a porozumění
19. prosince 2018 Redakce AC24 Ze světa 7039 3
Počet mezinárodních migrantů na celém světě v posledních letech podle statistiky Organizace spojených národů (OSN) rychle rostl. V loňském roce dosáhl 258 milionů, kdežto v roce 2010 ukazatel činil 220 milionů. (Foto: Wikipedia)
 

Loading...
 
 
 
loading...

Lidská migrace je silným hnacím motorem hospodářského růstu, dynamiky a porozumění, oznámil generální tajemník OSN António Guterres v úterý ve svém sdělení, které připomíná Mezinárodní den migrantů.

Podle Guterrese migrace umožňuje milionům lidí hledat nové příležitosti, které prospívají jak komunitám zemí původů, tak zemím destinace. Řekl, že když se špatně reguluje, migrace může zesílit rozdíly uvnitř a mezi společnostmi, vystavovat lidi zneužívání a podrývat víru ve vládu.

Přes 60 procent všech migrantů žije v Asii (80 milionů) nebo v Evropě (78 milionů), uvádí se v nedávné zprávě OSN. Severní Amerika přijala třetí největší počet mezinárodních migrantů (58 milionů), následovala Afrika (25 milionů), Latinská Amerika a Karibik (10 milionů) a Oceánie (8 milionů).

V roce 2017 se z 258 milionů mezinárodních migrantů po celém světě v Asii narodilo 106 milionů. Indie byla největší zemí původu mezinárodních migrantů (17 milionů), po ní následuje Mexiko (13 milionů).

Údaje Světového ekonomického fóra (WEF) ukázaly, že celkový počet migrujících osob na celém světě se za posledních 25 let zvýšil téměř o dvě třetiny. Podle WEF je Evropa v současné době nejlepším místem na světě. V roce 2015 bylo v Evropě 75 milionů migrantů, což představuje třetinu světové populace migrantů.

 

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


PJ
Premek J
19. prosince 2018
Mdlý výraz mlého rozumu.
50
--
- -
20. prosince 2018
Pro ně ano. Protože znají jen šmelinu helper vexlu. O práci mají potuchy asi jako předškolní děti či migranti, prostě mentálové ale u dospělých je to marný když s darmožroustvím vystačili, tedy těžko něco dělat. Nepochopí a ani nebudou chtít, mají své klapky a nesundají je. V podstatě rasisté industrializace. A celé vnímání realit mají posunuté jako rentiéři.
50
V2
Vaclav 2
20. prosince 2018
není tenhle člověk nafetovaný? větší hovadinu nelze vyslovit...
30
PJ
Premek J
19. prosince 2018
Mdlý výraz mlého rozumu.
+ 5