Salvini opět tvrdě zakročil: Zavřel největší centrum pro migranty v Evropě
9. července 2019 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 21695 2
Italský ministr vnitra Matteo Salvini v úterý zavřel centrum pro migranty na ostrově Sicílie. Centrum v městečku Mineo bylo jedním z největších svého druhu v Evropě a svého času v něm našlo střechu nad hlavou více než 4 000 lidí.

 
 
loading...
 

Politik, který zastává tvrdý postoj vůči migraci, se v úterý prázdným centrem i prošel, přičemž to živě vysílal na internetu.

Úřady centrum v Mine plánovali zavřít už několik let. Prokurátoři tam vyšetřovali několik nelegální aktivity včetně skupiny pašeráků drog z Nigérie. 

Centrum také bylo dějištěm velkého úplatkářské skandálu souvisejícího s ubytováním pro migranty. Uzavření centra podle Salviniho denně ušetří statisíce eur z veřejných fondů a také policejní zdroje. 

Právě role, kterou centrum sehrálo v oblasti pracovních míst a podpory ekonomiky v oblasti, však byla jedním z důvodů, proč ho předcházející vláda nezavřela.

Salvini mimo jiné řekl novinářům, že počet migrantů v centrech v zemi klesl z loňských 182 tisíc na 107 tisíc. Počet žádostí o azyl klesl o polovinu zhruba na 30 tisíc, uvedl.

Podle údajů ministerstva vnitra letos do Itálie dosud přišlo 3 073 migrantů. Loni to za stejný čas bylo 17 tisíc a rok předtím 85 tisíc migrantů. Tato čísla již zahrnují 47 migrantů, jejichž italská finanční policie v úterý ráno přivezla do sicilského přístavu Pozzallo.

Salvini zakázal všem humanitárním záchranným lodím vstup do italských přístavů, co od června 2018, kdy se současná populistická vláda ujala moci, vedlo k několika potyčkám a patové situace.

Zdroj: france24.com

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


DD
dastin dastin
10. července 2019
Ktere hovado napsalo populisticka vlada? Jaka populisticka? Pronarodni vy kurvy slunickarske!!!!
20
--
- -
10. července 2019
Kde budou mít bordel? To je diskriminace. Leda že by se přidali ke gretě s formanty.smiley
10
DD
dastin dastin
10. července 2019
Ktere hovado napsalo populisticka vlada? Jaka populisticka? Pronarodni vy kurvy slunickarske!!!!
+ 2