Rusové zkoumají opuštěnou americkou základnu v Sýrii
20. října 2019 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 10232 2
Novináři ruských federálních televizních stanic navštívili poprvé opuštěnou americkou vojenskou základnu v provincii Aleppo na severu Sýrie. (Foto: Youtube)

 
 
loading...
 

Na cestě je doprovázeli ruští vojenští policisté a příslušníci speciálních jednotek syrské armády.

Základna leží v okolí osady Umm-Mial nedaleko Manbidže. Stejně jako podobný objekt v okolí vesnice Dadat byla založena v roce 2017, kdy kurdské oddíly za podpory USA dobyly tyto oblasti nazpět od bojovníků Islámského státu.

Obě základny byly určeny pro hlídkování v severních oblastech Sýrie, které kontrolovali v té době Kurdové. Byli tam rozmístěni američtí vojáci, jejichž úkolem byla koordinace akcí bojových letadel z předsunutých postavení.

„Podél vnějšího obvodu je základna u Umm-Mialu vybavena hlídkovou věží se svítidly a ohrazena plotem z drátoštěrkových válců. Tyto zátarasy jsou asi čtyři metry vysoké a skládají se z konstrukcí z drátu a husté tkáně naplněných pískem pomocí nakladačů,“ řekl mluvčí ruské vojenské policie.

Ve vojenském městečku byly dvě komunikační věže a transformátorové budky, a také několik stanů na dřevěných pódiích, každý pro 15 lidí, a skladiště léků.

„Prakticky všechno je v provozuschopném stavu,“, dodal ruský voják.

Když na začátku října vyhlásila Ankara zahájení operace Pramen míru a k Manbidži přistoupila turecká vojska, Američané obě základny spěšně opustili a vzali jen zbraně a vybavení. O několik dní později obsadila základnu u Umm-Mialu syrská armáda.

 

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


RK
Rudolf Kavan
20. října 2019

Politika zapadu vuci Syrii je zcela bizarni. Bojuji na dvou frontach, jak proti Asadovi tak proti ISIS. A za koho bojuji? Za jakousi pomyslnou "demokratickou" opozici, ktera neexistuje. Za "umirnene" muslimy, jako napr. Al Zinki, kteri usekli hlavu teenagerovi a video dali na internet. Umirneni muslimove ve skutecnosti podporuji Asada. Asad ma podporu vetsiny obyvatelstva a vyhral volby. Jedina treti sila jsou Kurdove. Jenomze to se nelibi Turkum. Absurdni, lziva politika zapadu se projevila v cele sve krase.

Rudolf Kavan

 


00
EP
Eduard Piovarči
21. října 2019

USa to už v podstate v Sýrii vzdali opúšťajú jednu základňu za druhou. Kurdi sa teraz dohodli s vládou a boj je prakticky vyhraný. Ostane na rane len Idlíb odkiaľ treba vyhnať extrémistov

https://aragonit11.blogspot.com/2019/09/piaty-maly-vyjazd-na-istriu-v-roku-2019.html


00