Ruský ministr obrany odhalil podrobnosti incidentu s potápěči v Barentsově moři
4. července 2019 Redakce AC24 Ze světa 6221 1
Ministr obrany RF Sergej Šojgu uvedl podrobnosti o požáru v ponorce pro výzkum hlubokých vod v Barentsově moři. K tragédii došlo 1. července, v důsledku incidentu zemřelo 14 potápěčů. (Foto: Wikimedia)

 
 
loading...
 

V úterý Šojgu přiletěl do Severomorsku, kde vyslechl zprávy o příčinách incidentu a podpořil rodiny obětí.

„V kritické situaci se potápěči chovali hrdinsky. Z prostoru zasaženého ohněm nejprve evakuovali civilního zástupce průmyslu. Pevně za ním zavřeli poklop, aby zabránili šíření ohně po celé hlubinné ponorce, zatímco oni sami až do konce bojovali o záchranu lodi,“ řekl ministr obrany na setkání v Severomorsku.

Zdůraznil, že vojáci za cenu svých životů splnili náročný úkol – zlikvidovali zdroj ohně, zachránili své kamarády a hlubinný přístroj.

Dříve ruský prezident Vladimir Putin incident okomentoval. „Ze 14 mrtvých je sedm kapitánů první třídy, dva hrdinové Ruska. Je to velká ztráta," řekl včera Putin.

„Všichni mrtví důstojníci budou navrženy na státní ocenění,“ uvedl dnes šéf ruského vojenského rezortu.

Dodal, že se jedná o jedinečné vojenské specialisty, vysoce kvalifikované odborníky, kteří prováděli důležité studie o hydrosféře Země.

„Ministerstvo obrany poskytne potřebnou pomoc a podporu jejich rodinám,“ uzavřel Šojgu.

Dřivé Ministerstvo obrany Ruska oznámilo, že v důsledku požáru na průzkumné hlubokovodní ponorce zemřelo 14 ruských potápěčů. K nehodě došlo 1. července v ruských vodách.

Při zkoumání mořského dne začalo na palubě hořet, potápěči se otrávili zplodinami. Požár vypukl při provádění batymetrie (měření hloubky moře).

Zdroj: washingtonpost.com

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


PJ
Petr Jakub
4. července 2019

Komentář byl odstraněn z důvodu nevhodného obsahu.


00