Rusko vrací úder v souvislosti s pokusem o převrat vzkázalo Pompeovi: Nelžete!
2. května 2019 Redakce AC24 Ze světa 29464 14
Zástupce ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharová nazvala lživými informace, podle nichž Rusko údajně odradilo venezuelského prezidenta Nicolase Madura před útěkem ze země.

 
 
loading...
 

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo 30. dubna tvrdil, že Maduro měl připravené letadlo a plánoval utéct z Venezuely na Kubu, ale „Rusové dali jasně najevo, že by měl zůstat".

„Washington se snažil demoralizovat venezuelskou armádu a použít fejky jako součást informační války," uvedla Zacharová pro CNN.

Podobné prohlášení učinilo ministerstvo zahraničních věcí Venezuely, kdy se podle ministra Jorge Arrease USA pokoušely zakrýt neúspěch dalšího pokusu o převrat ve Venezuele falešnými zprávami.

Sám Maduro vystoupil ve státní televizi a ostře se ohradil. „Ve Spojených státech ještě nebyla šílenější vláda, jako tato ... Bolton, Pence, Pompeo - kolik je tam nenávisti ... Do jaké míry může necitlivost, šílenství, lži, manipulace dojít? Prý bylo letadlo připravené odletět a Rusové mi zakázali opustit zemi. Señore Pompeo, prosím, jak neseriózní!“ zvolal Maduro a udeřil pěstí do stolu.

Ohradila se i Kuba, které Spojené státy vyhrožují tvrdými sankcemi za podporu Madura. Kubánský miistr zahraničí Bruno Rodrigez označil amerického poradce Johna Boltona za „patologického lháře“ za tvrzení, že ve Venezuele působí kubánská armáda.

Včera se ve Venezuele obnovily protesty a střety opozice s policií a armádou. Vůdce opozice Juan Guaidó, který se v lednu samozvaně prohlásil za nového prezidenta, oznámil zahájení závěrečné fáze operace ke svržení Madura.

Během střetů bylo zraněno více než 70 lidí.

Spojené státy vyjádřily podporu demonstrantům a vyzvaly Madura, aby opustil Venezuelu. Pompeo v této souvislosti rovněž prohlásil, že pokud se prezident Donald Trump rozhodne vojensky intervenovat ve Venezuele, tak tomu nezbrání ani prostředky protivzdušné obrany dodané Ruskem. Zároveň Spojené státy zakázaly americkcým společnostem lety nad touto zemí.

Reakce zemí Evropské unie je pozoruhodně zdrženlivá, uvedla televizní stanice France 24. Nejzajímavější postoj vyjádřilo Španělsko, tedy země, která jako jedna z prvních uznala Guaidó venezuelským prezidentem, že řešení krize ve Venezuele by mělo probíhat mírovým způsobem a „Španělsko nikdy nepodpoří vojenský převrat“. 

Zdroj: pz.cz, cnn.com, ria.ru, france24.com

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
2. května 2019

Po neúspěšném pokusu svrhnout vládu Nicolase Madura, venezuelský oponent Juan Guaidó "je nyní cennější víc mrtvý než živý nejen pro CIA", ale také "pro své vlastní lidi z opozice", říká analytik Daniel McAdams. https://sptnkne.ws/mtWT

Španielsko nepodporí vojenský prevrat vo Venezuele. Tak že jednota v EU ohľadom Venezuely sa rozpadá.

Rusko vytvoří skupinu zemí, která má zamezit plánům USA o vojenské intervenci do Venezuely

„Taková skupina vzniká v OSN a doufám, že v organizaci získá vážnou podporu, protože jde o velmi jednoduchou věc. Je obtížné nějakým způsobem narušit toto téma, ochranu základních norem a zásad mezinárodního práva, jak je to zaznamenáno v Chartě OSN,“ zdůraznil ministr zahraničí RF.

https://cz.sputniknews.com/svet/2019050 ... venezuely/

Venezuela se stane Trumpovou poslední proxy bitvou s Ruskem "To je naše polokoule - to není místo, kde by Rusové měli zasahovat," říká poradce Trumpa John Bolton

John Bolton

USA predsa nemôžu vlastniť žiadnu pologulu vlastnia len svoje územie a prečo sa potom teda rozťahuju na tej Ruskej pologuly?

Je ten najvyšší čas poslať Američanov v celom svete do riti.

https://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=11&t=95&start=885

https://aragonit11.blogspot.com/2018/05/flajsova-priepast-zosuv-v-lome.html


20
EP
Eduard Piovarči
3. května 2019

Bolívie vystoupila proti vnějšímu zasahování do záležitostí Venezuely

Don Emmert

Bolivijský prezident Evo Morales22:57 02.05.2019

Politická krize ve Venezuele (109)

Bolívie vystupuje za dialog mezi venezuelským lidem bez jakéhokoliv zasahování zvenčí, napsal na Twitteru prezident země Evo Morales.

 „Ve Venezuele není ani převrat ani intervence. Podporujeme dialog mezi Venezuelci bez jakéhokoliv zasahování. Cítíme obdiv a solidaritu vůči bratrskému lidu Venezuely, který nehledě na ekonomickou blokádu ze strany USA důstojně odolává (hrozbám) a brání svou demokracii,“ napsal prezident.

V úterý se opozice pokusila provést v zemi převrat. Její vůdce Juan Guaidó, který se nezákonně prohlásil za prezidenta, se sešel se svými stoupenci před vojenskou základnou v Caracasu. Předtím Guaidó vyzval venezuelský lid a armádu, aby vyšli do ulic a dokončili operaci Svoboda s cílem svržení zákonného prezidenta Nicoláse Madura.

https://cz.sputniknews.com/politika/201905029789681-bolivie-vystoupila-proti-vnejsimu-zasahovani-do-zalezitosti-venezuely/


10
EP
Eduard Piovarči
3. května 2019

Zvláštní zástupce USA poradil Madurovi, aby nedůvěřoval Rusku a Kubě

© AP Photo / Ariana Cubillos

23:59 02.05.2019

Zvláštní zástupce Spojených států pro Venezuelu Elliot Abrams se domnívá, že prezident Nicolás Maduro nemůže věřit svému okolí, stejně jako Rusku a Kubě. Uvedl to v rozhovoru pro venezuelský televizní kanál VPI Tv.

„Maduro nemůže věřit svému okolí, včetně těch, kteří říkají, že jsou mu věrni. Zvláště pokud jde o Kubánce a Rusy,“ řekl Abrams v rozhovoru pro VPI Tv.

Zmatek v ulicích Venezuely. Státní převrat ohrozil životy desítek lidí

© AFP 2019 / Yuri Cortez

Zmatek v ulicích Venezuely. Státní převrat ohrozil životy desítek lidí

15

Podle Abramse se venezuelskému opozičnímu vůdci Juanu Guaidóovi, který se již dříve prohlásil za prezidenta, podařilo přilákat na svou stranu část venezuelské armády a „vojenské velitelství vyjednává s představiteli Nejvyššího soudu a Guaidóem o výměně vlády a odchodu Madura.”

„Existuje dokument, my z USA jsme se neúčastnili jednání, ale jak mi bylo řečeno, dokument se skládá z 15 bodů, které se týkají záruk pro vojenský personál, důstojného odchodu Madura a uznání Guaidóa jako prozatímního prezidenta,“ řekl Abrams.

Americký prezident Donald Trump dříve hrozil Kubě sankcemi „nejvyšší úrovně” v souvislosti s podporou ze strany této země venezuelské vlády pod vedením legitimního prezidenta Nicoláse Madura. Podle něj se tak stane, pokud kubánské jednotky a útvary  okamžitě nezastaví vojenské a jiné operace, které „vedou ke smrti a podkopávají ústavu Venezuely”. Předtím Bílý dům oznámil omezení cestování na Kubu pro Američany, kteří nemají příbuzné v této zemi. Spojené státy navíc určují limity amerických peněžních převodů na Kubu ve výši 1 000 dolarů za čtvrtletí.

Minulé úterý se venezuelská opozice pokusila provést státní převrat. Její vůdce Juan Guaidó, který se sám prohlásil za prezidenta, se setkal se svými stoupenci v Caracasu na dálnici před vojenskou základnou Carlota. Již dříve Guaidó vyzval venezuelský lid a armádu, aby vyšli do ulic a dokončili operaci Svoboda, která má za cíl svrhnout zákonného prezidenta Nicoláse Madura.

© Ruptly .

Zranění lidé, krev a nepokoje. Jak probíhal další pokus o státní převrat ve Venezuele? (VIDEO)

Tohoto pokusu se také zúčastnila venezuelská armáda. Nicméně podle prohlášení ministra obrany a předsedy Národního ústavního shromáždění mnoho z nich bylo oklamáno opozicí. V úterý během svého proslovu Maduro ukázal video, na němž vojáci vypráví, jak dorazili na rozkaz velitele, ale ukázalo se, že byli oklamáni, ujišťují, že nevěděli o připravovaném pokusu o převrat.

Prezident státu a ministr obrany prohlásili věrnost ozbrojených sil legitimním orgánům. Úřady oznámily neúspěch pokusu o převrat. Maduro nařídil vyšetřování úterních událostí.

Ve čtvrtek ráno Maduro pochodoval s armádou po ulicích Caracasu dva dny po pokusu o převrat, aby demonstroval loajalitu ozbrojených sil.

https://twitter.com/vladimirpadrino

https://cz.sputniknews.com/svet/201905029790041-zvlastni-zastupce-usa-poradil-madurovi-aby-neduveroval-rusku-a-kube/

USA sa snažia zneisiť a rozložiť vládu i armádu. Klamú a podvádzajú aby následne mohli vo Venezuele kradnúť. Mladíci čo bojujú za Guaida majú poriadne vymleté hlavy. Myslia si že dosiahnu prevratu tak ako sa to stalo na Ukrajine a to si myslia samozrejme aj USA.


30
EP
Eduard Piovarči
3. května 2019

Politico: Trumpovi se blíží nové volby. Eskaluje konflikt s Ruskem o Venezuelu?

Leo Alvarez

22:11 02.05.2019

Spojené státy se dále ubírají cestou zástupné války s Ruskem o Venezuelu. Zatímco Washington chce vynutit Monroeovu doktrínu, Rusko si nejspíše myslí, že USA blafují. Nicméně, podle dopisovatelky portálu Politico, se americký prezident může kvůli blížícím se volbám odhodlat k radikálnímu rozhodnutí.

Tento týden z Ruska a USA opět zazněla ostrá vzájemná obvinění, a to kvůli situaci ve Venezuele. Stalo se tak poté, co vůdce venezuelské opozice Juan Guaidó vyzval lid a armádu, aby se postavily proti dosavadnímu prezidentovi Nicolasovi Madurovi. Americký ministr zahraničí Mike Pompeo pohrozil vojenskou akcí a obvinil Moskvu z toho, že rozmluvila venezuelskému prezidentovi již připravený útěk na Kubu. Rusko zase obvinilo Pompea z šíření nepravdivých informací a z informační války.

Čínská vlajka

© Sputnik / Iliya Pitalev

Ministerstvo zahraničí USA obvinilo Čínu ze sponzorování Madurovy vlády

Vzhledem k tomu, že se Donald Trump připravuje na nové prezidentské volby, může být tato konfrontace s Ruskem velmi nebezpečná, domnívá se Nahal Toosiová.

Jaroslav JarinGtečka GruškaNo nevím. Vítězná válka by jistě Trumpovi pomohla v příštích volbách. Možná, že by za ní dostal i nějakou tu Nobelovku, třeba jako Obama. Amíci mají rádi, když se ukáže, že oni ovládají svět a to i díky silnému vůdci, byť je to i vojenskou silou a násilím, zabíjením civilistů. Ale oni Amíci nejsou schopni za 18 roků porazit ty pasáky koz v keckách v Afganistánu, kteří ani nemají letectvo, PVO atd. Nevyřešili situaci na Blízkém východě, tak jak si plánovali. Vše jim krachuje. Myslím si, že i ti největší šmejdi (Bolton a Pompeo), vědí, že ve Venezuele to není na nějaký ten "blitzkrieg", zejména když tam mají své zájmy i další státy! Dost by mě překvapilo, kdyby USA vojensky Venezuelu napadly. A to se ještě spekuluje, že tam Rusové dodali S-300 (S-400). Bez pozemních vojsk nemají Amíci šanci Venezuelu ovládnout a nemají ji zejména v pralese a v horách. To by byla, dříve nebo později, jen další vojenská porážka, na které už si snad i zvykli. A myslím si, že by zase otevřeli oči dalším státům a národům, co je to za verbež!

Petr PatrikTak USA prý patří celá polokoule ? Jenže USA leží pouze na části Severní Ameriky, o kterou se dělí s Kanadou, kterou jak vidno také za svou považují ! A přitom jim nepatří, ani samotné USA, neboť toto území doslova ukradli původnímu obyvatelstvu, které potom z velké většiny vyvraždili. Ba dokonce USA nemají ani svoji měnu, neboť tzv.federální banka USA-FEDbanka patří do soukromého vlastnictví židů. U kterýchžto židů by se snad takto dalo říct, že tyto USA takto přes tuto svoji FEDbanku vlastní.

Presne tak FEDU a teda Židovským podnikateľom patrí len územie USA všade inde im treba klásť odpor. Nemajú žiadne morálne právo ovládať túto planétu.

Vasil Rusin

23:21 02.05.2019 | 1

Ked Maduro ustupi,je podla mna slaboch,ale ked vytrie tym emerickym kokotom zrak,tak to je hrdina,za ktoreho sa postavim aj ja Co na na to Prazska mastal(Svedska kaviaren)?

 

 


20
EP
Eduard Piovarči
3. května 2019

Rusko tajně rozmístilo ve Venezuele jaderné zbraně, tvrdí republikánský kongresman z Floridy! USA nařídily létat americkým aerolinkám nad Venezuelou ve výšce nad 8,000 metrů, Španělsko přerušilo úplně letecké spojení s Venezuelou! Zakladatel Blackwater Security nabídl americké vládě “privatizaci” vojenských operací ve Venezuele, CIA by mohla zopakovat model z Hondurasu, kde válku vedly americké žoldácké firmy místo americké armády! Bývalý zakladatel Blackwater Security nabízí armádu 5,000 žoldáků do Venezuely!

Stovka ruských vojáků, která přiletěla do Caracasu v březnu, nepatří k obsluze systému S-300, ale jde o vojáky od raketových mobilních komplexů z Murmansku

Své vojáky do Venezuely vyslala i Čína.

Vojáci vystupující z letadel v Caracasu koncem března tohoto roku, tedy ta přibližná stovka ruských vojáků, měla mít na batozích nášivky severního okruhu ruských raketových vojsk v Murmansku, kde je hlavní základna balistických mobilních raketových vojsk v Rusku pro oblast Arktidy a severní hemisféry. Uvádí to tajné informace vojenské rozvědky Šin-Bet, která byla předána k dispozici i velení NATO v Bruselu a dalším partnerům.

Ruští vojáci sice s sebou přivezli protivzdušný komplex S-300, který byl rozmístěn na jihu země na hranicích s Brazílií, ale pro obsluhu tohoto systému je určena dvacítka mužů s výcvikem obsluhy S-300, ale co by pohledávali ve Venezuele vojáci balistických raketových nosičů? Existuje možnost, že Rusko v prosinci minulého roku opravdu dopravilo do Venezuely jaderné zbraně pomocí strategických bombardérů, jen několik málo kusů, a jejich role a úloha v zemi má mít funkci “Dead Hand”, tedy hrozby použití, pokud by se Američané pokusili provést intervenci do Venezuely a získat tak přístup k ropě.

https://aeronet.cz/news/rusko-tajne-rozmistilo-ve-venezuele-jaderne-zbrane-tvrdi-republikansky-kongresman-z-floridy-usa-naridily-letat-americkym-aerolinkam-nad-venezuelou-ve-vysce-nad-8000-metru/

Tak to by bol zaujímavý ťah od Ruska:-)

 


20
EP
Eduard Piovarči
3. května 2019

Pokud by došlo k explozi v prostoru ropných nalezišť, ropa by byla zničena a Američané by přišli úplně o všechno, co si plánovali. Co je ovšem důležité z vojenského hlediska zdůraznit, Američané se neodváží bombardovat prezidentský palác v Caracasu, pokud budou mít podezření, že uvnitř nebo v blízkosti jsou umístěny ruské vodíkové hlavice.

Z vojenského hlediska to dává dokonalý taktický smysl, protože americká armáda by neměla problém provést letecký útok na prezidentský palác a pokusit se Nicolase Madura zabít bombami, ať už chytrými, nebo hloupými, to je vlastně jedno. Pokud by ovšem Američané zahájily bombardování a nad Caracasem by se objevila termonukleární exploze, Američané by byli obviněni z použití jaderných zbraní proti Venezuele. To by postavilo USA do role největšího agresora v dějinách a byl by to konec amerického systému Pax Americana. A neoconi to tuší, že by se přesně toto mohlo stát.

https://aeronet.cz/news/rusko-tajne-rozmistilo-ve-venezuele-jaderne-zbrane-tvrdi-republikansky-kongresman-z-floridy-usa-naridily-letat-americkym-aerolinkam-nad-venezuelou-ve-vysce-nad-8000-metru/

Tak že ako zaujímavo sa dá využiť jadová hrozba.


20
EP
Eduard Piovarči
3. května 2019

Tak že aká prichádza Varianta USA agresie vo Venezuele?

Zakladatel Blackwater nabízí CIA a Trumpovi armádu žoldáků do Venezuely, aby tam nemuseli posílat americkou armádu

A právě Erik Prince v posledních dnech jedná ve Washingtonu, v Pentagonu a v Langley v CIA a nabízí politikům řešení jejich problému ve Venezuele [5]. Nabízí jim, že jeho bezpečnostní agentura FSG dokáže poskytnout Juanu Guaidovi okolo 5,000 špičkově vycvičených žoldáků, kteří dokáží vést bojové operace ve Venezuele formou black-ops a odstranit Nicolase Madura z prezidentského paláce. Americká administrativa by dala od všeho ruce pryč, byla by to soukromá operace v rukách soukromé americké firmy v cizině a podle amerických zákonů by to bylo v pořádku. Jednalo by se tak o privatizaci vojenských operací americké armády ve Venezuele stejně, jako tomu bylo v Hondurasu v 80. letech.

Erik Prince, bývalý zakladatel Blackwater, dnes majitel žoldácké Frontier Services Group.

Tak že takýto fešáci so súkromnými armádami sú nástrojmi "demokracie" Výpalnícka mafiánska banda z USA použije všetky prostriedky pre zaistenie svojich budúcich ziskou z Venezuelskej ropy. Ten zakladateľ Blacwatru je oficiálne uzaný nájomný vrah - žoldák na špinavú prácu pri krádeži a lúpení cudzích zdrojov.

Je vysoké riziko, že jestli se Donald Trump nechá dotlačit k nějakému kroku, bude to právě tento, posvěcení soukromé operace žoldácké firmy pod dozorem a řízením CIA. Tyto kroky musí očekávat i ruská armáda a Kreml, protože úplně stejně tomu bylo i v Sýrii, kde byli spatřeni žoldáci Princovy FSG v boji na straně povstalců proti Bašáru Assadovi. Pach venezuelské ropy je tak silný, že Washington se plánů na svržení Nicolase Madura jen tak snadno nevzdá. Venezuela i Moskva musí být odteď připravena i na guerillovou válku ve Venezuele.

https://aeronet.cz/news/rusko-tajne-rozmistilo-ve-venezuele-jaderne-zbrane-tvrdi-republikansky-kongresman-z-floridy-usa-naridily-letat-americkym-aerolinkam-nad-venezuelou-ve-vysce-nad-8000-metru/

Tak že toto riešenie je pre USA veľmi pravdepodobné. A súkromná armáda je už zrejme pripravená


30
EP
Eduard Piovarči
3. května 2019

Vecný príspevok z aironetu:

Atom

USA z môjho pohľadu nepotrebujú silovo kontrolovať všetky krajiny s dostatkom ropy (aj keď by to pre nich nebola zlá predstava), ale toľko síl proste nemá žiadna krajina. No oni to ani nepotrebujú. Ľudia by si mali uvedomiť, že USA v podstate patrí v úvodzovkách všetká ropa na planéte.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Pro Maduro

S ropou sa obchoduje v dolároch, čiže každý barel ktorý sa vyťaží kdekoľvek na svete, či už aj vo Venezuele sa naleje do ekonomiky USA. Američania nemusia stáť pri každom ropovode a kontrolovať ho. USA musia hlavne dávať pozor , aby niektorý zo štátov vo svete sa náhodou nerozhodol obchodovať s iným štátom v záujme ich ekonomík v inej mene ako je americký dolár. Je to v podstate taká forma celosvetového výpalného, kedy dotujete USA ekonomiku a v podstate platíte “za ochranu” , lebo ak prestanete poslúchať, tak sa zrazu sa u vás objavia buď teroristi alebo ste nedemokratický diktátor atď.

Venezuela je spojenec RF, ale keď si zoberiete, tak ak by USA chcelo, tak v 90. alebo ešte aj po roku 2000 by si vo Venezuele mohli robiť čo chceli a nikto by s tým nemohol nič urobiť, ale USA nepotrebovalo okupovať Venezuelu ako Irak. Jediné o čo sa Američania vo Venezuele dlhodobo snažia je zmena režimu a prerušenie jej väzieb s RF. Môj názor je ten, že USA začali hrotiť teraz túto situáciu preto, lebo podľa mojich informácií Venezuela predala RF ostrov La Orchila na sever od venezuelského pobrežia a RF si tam plánuje vybudovať vojenskú základňu.

Preto je naraz potrebná zmena režimu , aby nedovolila jej stavbu. Tu sa pre USA hraje o čas.

Súvisiaci obrázok

USA sa už zmierilo s Krymom a že prišli o kontrolu nad Čiernym morom, museli sa zmieriť aj zo základňou Hmeimim v Sýrii a prítomnosťou Rusov vo východnom Stredomorí, ale “na svojej pologuli” nedovolia prítomnosť RF, ako už bolo spomenuté. Keď niekto zaregistroval, tak už to bude niekoľko týždňov dozadu čo lietali okolo ruských hraníc americké strategické bombardéry, ktoré bezprecedentne provokovali a imitovali útok či už na Kaliningradskú oblasť, Petrohrad alebo Moskvu.

Súvisiaci obrázok

RF pre USA na toto chovanie zatiaľ nemá odpoveď. Poslať strategické bombardéry až k východnému pobrežiu USA na to nemá kapacity. Aj USA lietali z Veľkej Británie. RF dokáže z Ďalekého východu lietať okolo Aljašky a max pobrežia Kalifornie, ale k Východnému pobrežiu nemajú veľmi dosah. A myslím si že táto základňa by to zmenila. USA by ochutnalo vlastnú medicínu, keď by RF začala robiť hliadkové lety v medzinárodnom priestore pozdĺž Východného pobrežia okolo Washingtonu, New Yorku a podobne. V podstate by z tejto oblasti mohli Rusi operovať v takých oblastiach o ktorých sa USA po studenej vojne ani nesnívalo a tomu sa bude snažiť zabrániť Pentagón a už len čas ukáže ako to dopadne. A ohľadom atómových zbraní, ktoré tam vraj Rusi priviezli, je si myslím hlúposť.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Pro Maduro

Rusi by sa takto hlúpo nekryli, za prvé by tým dali zelenú USA rozmiestniť atómové zbrane kde chcú a nemohli by nijak namietať a po technickej stránke si nemyslím, že atómová bomba vybuchne v priestore ktorý by bol zasiahnutý. Reakcia atómového výbuchu sa spúšťa inak ako nárazom, skôr jej poškodenie by mohlo vytvoriť špinavú bombu. Takže atómový hríb na Caracasom je podľa mňa hlúposť. A ohľadom toho personálu ruských vojakov, tak by to mala byť len časť ktorá má zabezpečiť logistiku a prítomnosť RF do budúcna. Je to len ďalšia z proxy vojen medzi USA a RF na cudzom území. Podľa medzinárodného práva neexistuje nič, čo by RF bránilo rozvinúť vojenskú infraštruktúru na území Venezuely, ak má k tomu súhlas. Podstatné je hlavne kam až sú schopné zájsť USA, aby tomu zabránili…

Veľmi podnetný názor.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Pro Maduro

honza prague

vcera se kasali nějací “venezuelané” zde v praze do médii,že všichni co žijí v čechách podporují guaida. přátelé,které mám ve venezele mi dávají “raport” o tom,co se tam děje….. uklidněte hormon sluníčkáři…žádná ropa zdarma nebude.!!!!! téměř 90% lidí stojí za madurem…. asi bys měl zatroubit k ústupu a odpoklonkovat se trumpeto z ňu jorku.

Súvisiaci obrázok

Je to pravda Maduro má obrovskú podporu

 


30
EP
Eduard Piovarči
3. května 2019

PDVSA exportovala 1,06 milionů barelů surové ropy minulý měsíc, 8% nárůst proti březnu posílili hlavně větší dodávky do Číny. Pokračovala také ve ve vývozu na Kubu a dovezla téměř 1 milion barelů surové ropy Agbami z Nigérie na ředění vlastní ropy.

Pompeo uvádí, že je "morálně správné" nevylučovat použití americké vojenské síly ve Venezuele, pokud všechny ostatní možnosti selžou.

Pompeo hovorí o morálke smiešne:-)

Maduro: "Je čas na nápravu. Odřízneme hlavu tomu, komu ji musíme odříznout."

Včera odpoledne měl tiskovku před rezidencí španělského velvyslance Leopoldo Lopéz

https://www.youtube.com/watch?v=N4rVRvZbyOs V úterý nebo středu byla u Lopézů na návštěvě tajná služba

https://www.youtube.com/watch?time_continue=10&v=Ann0LtPdN2A

No oni si mysleli že im za útek z domáceho väzenia a pokus o prevrat príde Maduro osobne poďakovať


10
EP
Eduard Piovarči
4. května 2019
Venezuelský mírový aktivista v USA zatčen za házení chleba.  

Ariel Gold se dopustil přestupku, když házel chleba za policejní blokádu na velvyslanectví Venezuely v USA, aby aktivisté uvnitř mohli zůstat a chránit budovu. Když tak učinil, byl rychle zatčen a odtáhnut pryč. Policejní zpráva obsahuje, že byl zadržen za „házení rakety“. Fotografie z policejního protokolu byla zaslána na Twitteru kolegom aktivisty Medea Benjamina.

https://www.telesurenglish.net/news/Ven ... -0022.html

Stačí hodiť chlebom a zatknú ťa.

Vo Venezeule spratkovia hádžu na policajtov zápalné flaše a strielajú do nich zbraňami a to je ale domokratické to oni môžu lebo si vytrpeli od diktátora?

 


10
AZ
Antonín Zelenka
6. května 2019

Lidstvo se nachází v globální systémové celospolečenské krizi. O tom žádný samostatně soudící a vnímavý člověk nemůže mít pochyb, a pocit, že něco není se světem v pořádku, má zřejmě někde hluboko uvnitř většina lidí. A situace se navenek zhoršuje – šrouby jsou plošně utahovány ve všech sférách činnosti (kromě degradačních, tam naopak), životní úroveň klesá, probíhá likvidace životního prostředí, napětí ve společnosti vzrůstá, válečné bubny duní stále hlasitěji. Do toho přírodní a umělé katastrofy, hladomory, marazmus v politice, běženci, nemoci, úpadek morálky a nové generace, exekutorská a justiční zvůle, konkurzní mafie, zločinnost, nekvalitní až jedovaté potraviny...

Lidstvo se nachází v globální systémové celospolečenské krizi.pdf

https://drive.google.com/open?id=1FnD41NKaIhAAIPfnFOZEO5O7wfW9al2R

 


00
EP
Eduard Piovarči
6. května 2019
Táto kríza je však cielene organizovaná a dlhodobo pripravovaná.
00
EP
Eduard Piovarči
6. května 2019
Čína chce v souvislosti s projektem Nové hedvábné stezky navyšovat počty svých vojenských základen v zahraničí, bije na poplach Pentagon … který má po světě asi 800 základen, zatímco Čína jen jednu (v Džibuti)…
00
EP
Eduard Piovarči
8. května 2019

Kríza vo Venezuele sa dostáva do novej fázy

Vladimír Vasiliev na portáli iarex publikoval zaujímavý pohľad na vývoj krízy vo Venezuele. Podľa autora sa Maduro a Venezuelci začínajú čoraz viac spoliehať na pomoc Ruska, Číny či Kuby Dňa 4. 5. 2019 Nicolas Maduro vystúpil pred kadetmi jednej z vojenských škôl a hovoril o tom, že USA vedú voči Venezuele hybridnú vojnu. K vystúpeniu Madura prišlo len niekoľko dní po neúspešnom prevrate, ktorý viedol proamerický samozvanec Juan Guaido. Guaido a jeho skupina sa podľa všetkého pokúsili obsadiť letisko La Carlota, aby do krajiny mohli priletieť americkí žoldnieri Erika Princa zo skupiny Academi. Podľa Madura, na stranu Guaida sa pridali aj niekoľkí zradcovia z radov ozbrojených síl, išlo údajne o 70 až 300 venezuelských vojakov.

https://www.hlavnespravy.sk/kriza-vo-ve ... zy/1748502


00
EP
Eduard Piovarči
3. května 2019

Zvláštní zástupce USA poradil Madurovi, aby nedůvěřoval Rusku a Kubě

© AP Photo / Ariana Cubillos

23:59 02.05.2019

Zvláštní zástupce Spojených států pro Venezuelu Elliot Abrams se domnívá, že prezident Nicolás Maduro nemůže věřit svému okolí, stejně jako Rusku a Kubě. Uvedl to v rozhovoru pro venezuelský televizní kanál VPI Tv.

„Maduro nemůže věřit svému okolí, včetně těch, kteří říkají, že jsou mu věrni. Zvláště pokud jde o Kubánce a Rusy,“ řekl Abrams v rozhovoru pro VPI Tv.

Zmatek v ulicích Venezuely. Státní převrat ohrozil životy desítek lidí

© AFP 2019 / Yuri Cortez

Zmatek v ulicích Venezuely. Státní převrat ohrozil životy desítek lidí

15

Podle Abramse se venezuelskému opozičnímu vůdci Juanu Guaidóovi, který se již dříve prohlásil za prezidenta, podařilo přilákat na svou stranu část venezuelské armády a „vojenské velitelství vyjednává s představiteli Nejvyššího soudu a Guaidóem o výměně vlády a odchodu Madura.”

„Existuje dokument, my z USA jsme se neúčastnili jednání, ale jak mi bylo řečeno, dokument se skládá z 15 bodů, které se týkají záruk pro vojenský personál, důstojného odchodu Madura a uznání Guaidóa jako prozatímního prezidenta,“ řekl Abrams.

Americký prezident Donald Trump dříve hrozil Kubě sankcemi „nejvyšší úrovně” v souvislosti s podporou ze strany této země venezuelské vlády pod vedením legitimního prezidenta Nicoláse Madura. Podle něj se tak stane, pokud kubánské jednotky a útvary  okamžitě nezastaví vojenské a jiné operace, které „vedou ke smrti a podkopávají ústavu Venezuely”. Předtím Bílý dům oznámil omezení cestování na Kubu pro Američany, kteří nemají příbuzné v této zemi. Spojené státy navíc určují limity amerických peněžních převodů na Kubu ve výši 1 000 dolarů za čtvrtletí.

Minulé úterý se venezuelská opozice pokusila provést státní převrat. Její vůdce Juan Guaidó, který se sám prohlásil za prezidenta, se setkal se svými stoupenci v Caracasu na dálnici před vojenskou základnou Carlota. Již dříve Guaidó vyzval venezuelský lid a armádu, aby vyšli do ulic a dokončili operaci Svoboda, která má za cíl svrhnout zákonného prezidenta Nicoláse Madura.

© Ruptly .

Zranění lidé, krev a nepokoje. Jak probíhal další pokus o státní převrat ve Venezuele? (VIDEO)

Tohoto pokusu se také zúčastnila venezuelská armáda. Nicméně podle prohlášení ministra obrany a předsedy Národního ústavního shromáždění mnoho z nich bylo oklamáno opozicí. V úterý během svého proslovu Maduro ukázal video, na němž vojáci vypráví, jak dorazili na rozkaz velitele, ale ukázalo se, že byli oklamáni, ujišťují, že nevěděli o připravovaném pokusu o převrat.

Prezident státu a ministr obrany prohlásili věrnost ozbrojených sil legitimním orgánům. Úřady oznámily neúspěch pokusu o převrat. Maduro nařídil vyšetřování úterních událostí.

Ve čtvrtek ráno Maduro pochodoval s armádou po ulicích Caracasu dva dny po pokusu o převrat, aby demonstroval loajalitu ozbrojených sil.

https://twitter.com/vladimirpadrino

https://cz.sputniknews.com/svet/201905029790041-zvlastni-zastupce-usa-poradil-madurovi-aby-neduveroval-rusku-a-kube/

USA sa snažia zneisiť a rozložiť vládu i armádu. Klamú a podvádzajú aby následne mohli vo Venezuele kradnúť. Mladíci čo bojujú za Guaida majú poriadne vymleté hlavy. Myslia si že dosiahnu prevratu tak ako sa to stalo na Ukrajine a to si myslia samozrejme aj USA.

+ 3