Rusko se přidává ke globální obchodní válce: Uvaluje vyšší tarify na americké dovozy do energetiky a těžby
7. července 2018 Redakce AC24 Ze světa 6082 6
Zda jde o koordinovanou reakci, není jasné, a určitě je v daleko menším měřítku, ale Bloomberg hlásí, že ruský ministerský předseda Dimitrij Medveděv dnes ráno podepsal dekret uvalující vyšší tarify na americké produkty jako odvetu za americká cla na dovozy kovů, uvádí prohlášení ministerstva hospodářství.
 

 

 

 

Reuters hlásí, že dodatečná ruská cla se budou vztahovat na dovozy vláknové optiky, zařízení pro stavbu silnic, do ropného a plynového průmyslu, průmyslu zpracování kovů a těžebního průmyslu, uvádí prohlášení ministerstva hospodářství.

Rusko uvaluje cla na zboží, za které máme v Rusku vyráběné náhrady, citují ministra hospodářství Maxima Oreškina uvádět v prohlášení.

„Kompenzační opatření se budou uplatňovat ve formě dodatečných, vyšších celních sazeb v rozsahu od 25% do 40% ceny dováženého zboží. Tato cla se uvalují na určité americké zboží, jehož analogy se vyrábí v Rusku. Tato opatření se zvláště týkají některých typů techniky ke stavbě silnic, techniky pro ropný a plynárenský průmysl, stroje pro zpracování kovů, zařízení k vrtání hornin a optická vlákna,“ řekl ministr Maxim Oreškin podle citace ministerstvem.

„Finanční škody způsobené ruským vývozcům americkými obchodními restrikcemi jsou v částce 537,6 milionu $. Taková je částka dodatečných cel, která musí v USA platit ruští dodavatelé.

Současné navýšení cel nám umožňuje jen částečnou kompenzaci těchto škod v částce 87,6 milionu $. To je kompenzace, jakou má Rusko podle pravidel WTO právo si vybrat,“ řekl.

Rusko si bude moci vybrat kompenzaci za zbývající část během tří let od zavedení těchto cel na USA nebo po schválení vyřešení sporu v orgánu WTO, pokud tento shledá americké restrikce jako porušení pravidel této organizace uvádí ministerstvo.

Zajímalo by vás, jak dlouho zůstane Rusko v WTO – stejně jako Trump – když toto je veškerá reakce, jakou v něm „máte povolenou“.

Výstřely obchodní války už padly…

Zdroj: zerohedge.com

 

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


MI
Monika Ikema
7. července 2018
Konečne Rusko již to trvalo z vaši strany hodně dlouho dejte USA ochutnat jejich medicínu ! 
60
Jarin G.
7. července 2018

Ahoj Moni.

vtip pro tebe.


50
VC
Vítězslav Crha
7. července 2018
Ještě se najde někdo, kdo tvrdí,že americký dolar roste? Ano dobíhá jeho párová hodnota na burze a to je vše.Skutečnost je jiná. Centrální banky musí být bez sebe.Nabylo by vhodné do centrálních bank napumpovat plíny? Tohle neustojí ani náhodou. Válku vyhlásili,s těžkou pořídili,až se položili. Tak asi tak laicky.
50
PJ
Premek J
7. července 2018
Medvěděv po sérii protinárodních kroků učilil pouze to, co se od něj žádá z globálního principálství. USA jsou odsouzeny ke globální bezvýznamnosti a k osudu totální socioekonomické destrukce nebo zpomalení vývoje na úrovni disponibilních zdrojů. Trump se snaží o to druhé, domází parazitní elita o to první.
50
Jarin G.
7. července 2018

Dobré reakce, Přemku!

 


30
PJ
Premek J
7. července 2018
Mimochdem výprodeje US státních bondů pokračují, kupujícími jsou ostrovní sídla hedgeových fondů, tedy především tyto fondy. Jejich šéfstvo je zjevně zcela mimo mísu...
50
MI
Monika Ikema
7. července 2018
Konečne Rusko již to trvalo z vaši strany hodně dlouho dejte USA ochutnat jejich medicínu ! 
+ 6