Rusko pokračuje v dobývání vesmíru. Plánuje vytvořit jadernou vlečnou loď pro lety na jiné planety
13. října 2020 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 5735 1
Podle materiálů Roskosmosu na webových stránkách státních nákupů Rusko plánuje utratit více než čtyři miliardy rublů za vývoj jaderné vesmírné vlečné lodě pro lety na planety sluneční soustavy. (Foto: Facebook)

 
 
loading...
 

Státní korporace se chystá v rámci vývojových prací na Nukleonu vyvinout předběžný projekt na vytvoření vesmírného komplexu s dopravním a energetickým modulem založeným na jaderné elektrárně. Jsou na to plánovány výdaje 4,2 miliardy rublů.

Dříve v září výkonný ředitel Roskosmosu pro perspektivní programy a vědu Alexandr Blošenko uváděl, že státní korporace naplánovala do konce letošního roku podepsat smlouvu, která bude zahrnovat vývoj jaderné vesmírné vlečné lodě Nukleon, která bude vypuštěna k jednomu ze satelitů Jupiteru v roce 2030.

Program byl schválen

V srpnu 2019 bylo zveřejněno, že v rámci státního programu Vesmírné aktivity Ruska na období 2013–2020 byla vypracována konstrukční dokumentace, byla vyrobena a otestována řada komponentů pozemního prototypu transportního a energetického modulu (TEM) založeného na jaderné elektrárně megawattové třídy (jaderné vlečné lodě).

V listopadu 2018 byla v Rusku představena podoba jaderné vlečné lodě.

V říjnu státní vědecké Keldyšovo centrum oznámilo úspěšné dokončení pozemních testů chladicího systému pro jadernou elektrárnu megawattové třídy.

Projekt s názvem Vytvoření dopravního a energetického modulu na bázi jaderné elektrárny megawattové třídy schválila v roce 2010 prezidentská komise pro modernizaci a technologický rozvoj ruské ekonomiky. Na jeho realizaci bylo z rozpočtu přiděleno 17 miliard rublů.

Zdroj: snews.com

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
14. října 2020

Nuž vlečie sa to Rusku chýbjú prostriedky, problémom je súčasná ekonomická a diverzná vojna západu proti Rusku. Tieto plány sú dlhodobé a nie je isté ani či sa uskutočnia. Celý svet je vo vojne s coronavírusom čo je ďalšia veľká komplikácia.

https://aragonit11.blogspot.com/2020/09/blog-post_20.html


00