Ruské ministerstvo zahraničí uvedlo, že zpravodajské služby USA se podílejí na obchodování s drogami
12. července 2020 Redakce AC24 Ze světa 9345 1
Americká zpravodajská služba, která obviňuje Rusko ze spiknutí s Tálibánem, se podílí na obchodování s drogami. Uvedl to zvláštní zástupce prezidenta pro Afghánistán, ředitel druhé sekce Asie Ministerstva zahraničí Ruské federace Zamir Kabulov na televizním kanálu Rossija 1. (Foto: Defense.gov)

 
 
loading...
 

„Jedná se o nespočetné provize z projektů, které tam byly, účast stejných skvělých amerických rozvědčíků, kteří ty naše obviňují z čehosi, v obchodování s drogami. Letadla u nich létají z Kandaháru, z Bagrámu bez prověrky kamkoli - do Německa, do Rumunska.

No jak jinak? Takový je byznys. Každý Afghánec v Kábulu vám to řekne, dokonce i líný člověk je připraven o tomto tématu mluvit. Toto tajemství je tajemstvím veřejným, kterého mají všichni již plné zuby. Všichni mávli rukama, berou to jako samozřejmost,“ řekl diplomat.

Na konci června noviny The New York Times zveřejnily článek s odkazem na anonymní představitele americké rozvědky, ve kterém se tvrdilo, že ruská vojenská rozvědka prý slíbila odměnu bojovníkům spojeným s Tálibánem za útoky na americké vojáky v Afghánistánu a že o tom referovali prezidentu Donaldu Trumpovi. Žádné důkazy ale poskytnuty nebyly.

Velvyslanectví RF v USA požádalo americkou vládu, aby adekvátně reagovala na hrozby, které se začaly množit na adresu diplomatů kvůli falešným zprávám o Rusku a Afghánistánu.

Ministerstvo zahraničí RF označilo tyto zprávy v médiích za falešné.

Tvrzení The New York Times vyvrátilo rovněž radikální hnutí Tálibán.

Bílý dům označil článek za nepřesný a tvrdí, že Trumpovi nic podobného rozvědka nehlásila. Samotný Trump to označil za „další článek na objednávku“.

O něco později The Washington Post napsal s odkazem na zdroje blízké k armádě, že „několik“ amerických vojáků bylo zabito v Afghánistánu kvůli údajnému spiknutí RF s Tálibánem.

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
12. července 2020

No jak jinak? Takový je byznys. Každý Afghánec v Kábulu vám to řekne, dokonce i líný člověk je připraven o tomto tématu mluvit. Toto tajemství je tajemstvím veřejným, kterého mají všichni již plné zuby. Všichni mávli rukama, berou to jako samozřejmost,“ řekl diplomat.

 

Rusom došla trpezlivosť a tak to na Američanov konečne praskli

Všetci o tom dávno vieme, ale politický bontón to nesmel zobrať do úvahy a tvrdilo sa že sú to len a len konšpiračné teórie. Taká "demokratická" krajina akou sú USA by také niečo predsa nikdy nerobila. Že nie. Veď predsa pravda a láska tam zvíťazili... však pán minister KORČOK však pán premiér MATOVIČ však pani prezidentka ČAPUTOVÁ.

https://www.blogger.com/blogger.g?blogID=6452214215741935144#editor/target=post;postID=4596091300748650590;onPublishedMenu=allposts;onClosedMenu=allposts;postNum=1;src=link

 

 


00