Ruské lodě měly cvičení ve stejné oblasti Černého moře jako NATO
14. dubna 2019 Redakce AC24 Ze světa 5043 0
Ruské bojové lodě vypluly do moře, aby plnily cvičné a bojové úkoly v době manévrů NATO Mořský štít 2019, které se staly pro námořníky „dobrou pomůckou“, oznámila tisková služba Černomořského loďstva. (Foto: Youtube)
 

 
Loading...

Jak oznámila tisková služba, oddíl ruských lodí se dostal do zadaných oblastí, kde se věnoval kontrole a monitorování podvodní, hladinové a vzdušné situace.

Skupina lodí Černomořského loďstva byla posílena velkým raketovým člunem Šuja, malým raketovým člunem R-60 a malou protiponorkovou lodí Suzdalec, a také protidiverzním člunem Kinel.

„V průběhu cvičení vykonaly jednotky námořní pěchoty nakládání obrněných transportérů BTR-82AM a vojenského personálu na velkou výsadkovou loď Azov a plavbu do pozičního prostoru, kde nacvičily spuštění BTR na vodu pro vylodění výsadku na neznámý úsek pobřeží“, dodali v tiskové službě.

Po splnění stanovených úkolů se oddíl lodí a jednotky námořní pěchoty vrátily na své základny a zahájily plnění úkolů podle běžného plánu.

 

„Naplánovaná opatření pro bojovou přípravu probíhají na pozadí cvičení sjednocených vojensko-námořních sil NATO Mořský štít 2019, které velmi pomohly nacvičování silami Černomořského loďstva učebních a bojových úkolů v podmínkách reálné situace“, podotkli v tiskové službě Černomořského loďstva.

Mezinárodní námořní cvičení Mořský štít 2019, jichž se účastní síly členských zemí NATO a Ukrajiny, probíhají v Černém moři ve dnech 5. až 13. dubna.

Zdroj: rferl.org

 

Vážení čtenáři, přispět na provoz vašeho nezávislého zpravodajství můžete na:

2000597440 / 2010
IBAN: CZ1120100000002000597440
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 
 
Loading...
loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor