Revoluce, které si nikdo nevšiml. Pád dolaru začíná. Čeká nás divoká jízda?
11. dubna 2019 Redakce AC24 Ze světa 456087 35
ALEXANDR CHALDĚJ prorokuje takové změny v politickém uspořádání světa, které budou důsledkem rozhodnutí globálních bankéřů vrátit na výsluní zlato na úkor amerického dolaru. (Foto: Wikimedia)

 

 
 
 
 

Zatímco média sledují Ukrajinu, USA a Čínu, to hlavní se událo ve Švýcarsku. 

Skutečné revoluce se už dávno nedělají na náměstích, ale v tichu kanceláří, a proto si nikdo nevšiml světové revoluce, která se odehrála před pár dny 29. března. Pouze na periferii informačního pole zašuměla malá vlnka a brzy zanikla, protože vše bylo podáno v termínech pro veřejnost nesrozumitelných.

Nešlo o žádnou „rovnost, volnost, bratrství“, „vlast ,nebo smrt“ nebo „moc sovětům, mír národům, chléb pro hladové, továrny dělníkům, země rolníkům“ – nic z těchto trháků nelze použít. Protože to, co se stalo, pochopilo jen několik málo lidí. A podali k tomu takové komentáře, že je masy buď nezaznamenaly, nebo je nedočetly do konce.

Svět už nebude jako dřív

A byla to velká chyba, protože svět se tak kardinálně změnil, že by samotný Nathan Rothschild mohl se smeknutou čepicí v ruce vylézt na obrněný Rolls-Royce a zvolat z něho do širého vesmíru: „Soudruzi! Světová revoluce, o jejíž nutnosti revolucionáři tak dlouho mluvili, byla právě završena!“ A měl by pravdu. Pouze revoluční změny se budou dostavovat pomalu, a proto je veřejnost nezaznamená. Ale důsledky těchto změn brzy pocítí naprosto každý, včetně poslední kuchařky, která nemá nejmenší potřebu naučit se řídit stát.

Tato revoluce má jméno „Basilej III“ a byla završena Bankou pro mezinárodní vypořádání (BIS) ve jménu slavného finančníka Bernarda Barucha. Její smysl je následující: 

BIS vládne Mezinárodnímu měnovému fondu (MMF), a ten zase centrálním bankám všech zemí. Orgán této vlády se nazývá Basilejský výbor pro bankovní dohled (BCBS). A nejde o nějaké ohromující shromáždění podobné Kongresu amerických senátorů. Ani o nějaký tupý Pentagon, ploché ministerstvo financí či kolchoz jménem Bílý dům.

Nejedná se ani o prohrabování se celým bankovním „bohatstvím“ nějakým Federálním rezervním systémem USA. Tady jde o skutečnou vládu nad všemi. To je skutečná světová vláda, o níž se na veřejnosti nesmí nahlas mluvit.

Instrukce mocných skřetů

BCBS je světové politbyro, jehož bývalým generálním tajemníkem byl soudruh Bernard Baruch, přičemž současné podzemní složení ústředního výboru je dokonale utajeno. Přísluší mu mnoho eufemismů, z nichž nepříhodnější je „curyšští skřeti“. Tak lidé říkají švýcarským bankéřům, a nemají tím na mysli majitele komerčních bank, ale právě ty ošklivé muže zasedající ve švýcarském městě Basilej, jichž se nesměl dotknout ani Hitler, který sice chtěl celý svět podrobit Říši, ale vůči Švýcarsku zůstal neutrální a neodvažoval se na něho zaútočit. Přitom, jak víme, Švýcarsko nikdy nemělo a nemá kromě domovních pušek žádnou armádu. Koho asi se tolik bál zběsilý Führer?

Tím spíše nad „doporučením“ BCBS vydaným 29. března 2019 srazily paty všechny centrální banky světa a okamžitě přistoupily k jeho realizaci. Ani ruská centrální banka není výjimkou. Na jejích oficiálních stránkách je zveřejněna zpráva tiskové služby Centrální banky Ruské federace. Nazývá se „O lhůtách realizace Basilej III“. Světová revoluce byla naplánována v roce 2017 (magie čísel, nebo kouzlo nechtěného?) a začala právě nyní.

Revoluční úděl je prostý. Mění se světový systém dolarového monopolu vytvořený v roce 1944 v Bretton Woods a reformovaný v roce 1976 na Jamajce, kde byla zrušena funkce zlata coby ekvivalentu světových peněz. Dolar se tak stal světovou měnou a zlato se zařadilo mezi běžné komodity, jako je ocel nebo cukr, obchodované na komoditních burzách v Londýně. Pravda, podmínky mu určovaly pouze tři firmy patřící do „londýnského rybníka“ pánů peněz, nicméně dolar už nebyl krytý zlatem, ale ropou.

Od té doby bylo zlato považováno za třetí kategorii rezerv pro všechny banky, od centrálních až po komerční, kde primární rezervy byly drženy v dolarech a amerických dluhopisech. Již před lety přijaté normy v rámci opatření pro regulaci bank pod souhrnným názvem „Basilej III“ vyžadují především navýšení peněžních rezerv. Ty vázaly objem peněžních zdrojů bank, s nimiž by se dalo dosáhnout expanze, ale bylo to nezbytné opatření k zachování stability globálního bankovního systému, který během krize vykazoval nedostatečnost.

Návrat zlatého standardu

Současné doporučení v rámci Basilej III vychází z toho, že v rozvahách světových bank bylo zlato jako rezerva třetí kategorie oceňováno na 50% své hodnoty. Přitom páni peněz obchodovali se zlatem nikoli v naturáliích, ale na papíře, bez pohybu reálného kovu, jehož objem na světě by nestačil pokrýt skutečné transakce. Dělalo se to proto, aby se cena zlata udržela co nejnižší. Především v zájmu dolaru. Protože dolar byl krytý ropou a její cena neměla klesnout pod jeden gram zlata za barel.

A tak se teď rozhodli zařadit zlato nikoliv do třetí, ale do první kategorie rezerv. A to znamená, že se nyní může zlato ocenit ne na 50, ale na 100% své hodnoty. To povede k přecenění valutové rozvahy. Přičemž dobře udělaly ty státy, které v posledních letech nakupovaly zlato. Například v případě Ruska to znamená, že dnes klidně může nalít do ekonomiky téměř 3 biliony rublů, aniž by porušilo mezinárodní normy bankovní regulace. Jak bude ve skutečnosti postupovat, není dosud známo. Spěch by bez propočtu všech důsledků mohl být nebezpečný, jakkoliv se taková emise považuje za neinflační, ve skutečnosti je vše mnohem složitější.

Naopak Česká republika se v posledních letech úspěšně zbavovala svého zlatého pokladu díky naprosto diletantské (nebo vazalské) politice ČNB. Takže dnes máme zásoby zlata pod hranicí deseti tun. Oproti takovému Německu, které má skoro tři a půl tisíce tun zlatých rezerv, jsme skuteční outsideři. Rusko má v sejfech uloženo téměř dva tisíce tun zlata.

Konec hegemonie dolaru

Na světě se toho během několika měsíců moc nezmění. Obrat bude velmi pomalý. USA mají oficiálně zlatou rezervu ve výši 8133,5 tun, ale je tu něco jako finanční multiplikátor: na jeden zlatý dolar připadá 20-30 dolarů na počítačových účtech nebo v hotovosti. To znamená, že sice USA mohou oficiálně dostat 170 miliard dolarů navíc, ale se zohledněním faktu, že ve světě lítá 4,5 bilionu dolarů. To vysvětluje, proč FED škrtí růst úrokové sazby a stále drží kurz dolaru na snížené měnové bilanci – zkrátka bojí se hyperinflace.

Ovšem své zlaté a devizové rezervy budou teď přeceňovat všechny velké státy, které drží zlato. Jedná se o Německo, Itálii, Francii, Rusko, Čínu a Švýcarsko – země, jejichž zásoby zlata přesahují jeden tisíc tun. Mimochodem, v tomto seznamu není Velká Británie. Její zlaté zásoby jsou nižší než jeden tisíc tun. Odborníci se domnívají, že nikoliv náhodou britský odchod z EU časově zapadá s datem zavedení Basilej III. Rostoucí finanční síla vůdců Evropy, Německa a Francie, byla schopná završit porážku Británie na evropském kontinentu. Proto bylo nutné vzít co nejrychleji nohy na ramena.

Zdá se tedy, že si můžeme gratulovat – epocha dolaru, která trvala od roku 1944 do roku 2019, je u konce. Nyní zlato získalo zpět svoji oprávněnou funkci, už není burzovní komoditou, ale světovou devizou na stejné úrovni jako dolar, euro a britská libra. Nyní zlato podraží – jeho cena do podzimu vzroste z 1200-1400 dolarů za trojskou unci na 1800-2000 dolarů. Nyní je jasné, proč všechny ty roky Rusko a Čína tak vytrvale přelévaly výnosy z exportu do růstu zlatých rezerv. Nastala situace, kdy nikdo na světě nebude prodávat zlato.

Nalévání dodatečných peněz do globální ekonomiky zabere tak 5-6 měsíců. V USA mohou být tyto peníze použity na částečnou úhradu astronomického dluhu.Možná to byl poslední důvod pro curyšské doporučení. Hlavní věcí po tom všem ale bude hledět co nerychleji vyklouznout z pod šikmé věže padajícího dolaru.

Vzhledem k tomu, že dolar je svázaný s ropou, bude mít růst ceny zlata za následek růst ceny ropy. Nyní je cena barelu shodná s cenou 1,627 gramů zlata. Nárůst ceny ropy způsobí krizi světové ekonomiky, v níž se 85% dolarových peněžních prostředků točí v náhradních fondech, jako jsou akcie, dluhopisy a ceniny. Burza již nebude schopna zkorigovat takovou dodatečnou masu peněz.

Zhroucení ekonomik závislých na EU a USA

Naftařům bude hej, možná na tom budou lépe než kdokoli jiný, ale ne nadlouho. Krach ekonomik v důsledku drahé ropy bude znamenat i kolaps ropného průmyslu.

Proč však nové doporučení v rámci staré Basilej III znamená revoluci? Protože již na podzim začne v globální ekonomice finanční povodeň. To bude mít za následek zrychlené odtržení Ruska a Číny od dolarového systému a zhroucení ekonomik zcela závislých na dolaru, což se týká především zemí v roli vazalů USA (včetně ČR, která navíc zlato vyměnila za dolary). Jim se povede nejhůře. Dostat se co nejdál od EU a USA bude skutečná výhra. Svět tudíž čekají velké přesuny na mapě globálních paktů.

Přestavba těchto aliancí nebude ani zdaleka prováděna vojenskými metodami. A když, tak pouze v omezené míře. Nicméně mocenské argumenty se ve světě posunou na úroveň téměř zaručené války. Ono „téměř“ znamená hlavní naději na záchranu, protože USA ztrácejí všechny hlavní páky vlivu na okolní svět – kromě vojenské síly.

Ale „curyšští skřeti“ nevytvořili tento svět, aby ho Spojené státy americké tak snadno proměnily v radioaktivní popel. Budou proto USA polévat studenou vodou jako havarovaný jaderný reaktor, avšak svět vstupuje do období největších globálních transformací za posledních několik století.

Revoluce, o níž tak dlouho mluvili ti, kdo ji očekávali, právě začala. Zapněte si bezpečnostní pásy a nekuřte, kapitán i posádka vám přejí příjemný let.

Zdroj: pp.cziarex.ru

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
11. dubna 2019

To je niečo pre Buzz aldrina:-)

A tak se teď bankári rozhodli zařadit zlato nikoliv do třetí, ale do první kategorie rezerv. A to znamená, že se nyní může zlato ocenit ne na 50, ale na 100% své hodnoty. To povede k přecenění valutové rozvahy. Přičemž dobře udělaly ty státy, které v posledních letech nakupovaly zlato. Například v případě Ruska to znamená, že dnes klidně může nalít do ekonomiky téměř 3 biliony rublů, aniž by porušilo mezinárodní normy bankovní regulace.

Tak a že Rusko nemá ani vindru:-)

Teraz si bude môcť natlačiť až 3 bilióny rublov

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Ruský kozmický a vojenský priemysel

Tak že Rusko by sa pekne pohlo dopredu a do jesene ešte nakúpia čo sa bude dať aby sa vyšplhali so zlatými rezervami čo najvyššie. A potom budú môcť mohutne investovať do rastu ekonomiky i do kozmického prieskumu tak že sú odrazu na tom veľmi dobre ich kozmický program by sa mohol samostatne pohnúť aj k Mesiacu.

Vovka môže postaviť vlastnú orbitálnu stanicu:-)

Ale „curyšští skřeti“ nevytvořili tento svět, aby ho Spojené státy americké tak snadno proměnily v radioaktivní popel. Budou proto USA polévat studenou vodou jako havarovaný jaderný reaktor, avšak svět vstupuje do období největších globálních transformací za posledních několik století.

Nuž dúfajme že USA nebudú chcieť zničiť svet a zobrať ho zo sebou do hrobu

https://aragonit11.blogspot.com/2018/11/blog-post_21.html

 


60
JM
John Maxwell *
12. dubna 2019

Zdravím Pio , jak jsem posledně psal ,hegemonie dolaru bude končit tím veškeré nátlakové páky co UssA používala , to by byla sice velice dobrá zpráva pač by se vztahy mezi národy normalizovali na diplomatickej status bez házení klacků oboustraně pod nohy diplomatům.

Jenže nic se nesmí uspěchat ,fůra těch který z daný hegemonie těží zisky se jich vzdát nebudou chtít a to napříč všemi státy ... nebudou potřeba a to je tenkej led ...


60
EP
Eduard Piovarči
12. dubna 2019

Zdravým Maxwell

Stačí keď Rusy investujú do technológií na ťažbu zlata - zlatých ložísk majú dosť. Ak by ho ťažili výhradne svojou štátnou firmou tak sú za vodou. Momentálne v Rusku ťažia Ruské firmy so zahraničnou účasťou

Nuž uvidíme ale vyzerá to zaujímavo. Beriem to ako fakt, ale bolo by dobré si to poriadne overiť čo zaberie veľa času tak ako s quantovými počítačmi:-)

Ale stálo to za to. Presvedčil som sa že Lukin robí pre Rusko a prezentuje výsledky na Ruskej pôde v rámci Ruského kvantového centra

Rusko má vzhladom k tomu že sa zlato zaradí do prvej kategórie rezierv veľmi dobré východiská


60
EB
Eda Beda
13. dubna 2019

Jojo, to je tak když někdo nerozumí ekonomice a chce tu lézt do ** ruskému webu.:)

Tisknutí rublu je určitě přesně to co chtějí řadový občané. Není nad inflaci co totálně zničí jejich úspory.


04
V2
Vaclav 2
13. dubna 2019

nevím, jak dalece tomu rozumíte vy, ale jak píšete asi moc...

před několika lety když VVP doporučoval to a to vládě, ťukali si mnozí na čelo, v průběhu času do dnes bylo vždy při jeho projevech cosi náznakového na rozšifrování... na přelomu roku 18-19 to bylo znatelné...on věděl co říká a měl své informace. Vláda jej poslouchala stejně napůl. Na světlo se dostaly různé informace, že máme k poklidnému životu přibližně tři čtvrtě roku... pomalu to dostává konkrétní podoby. Samozřejmě, že RF potřebuje, tak jako  každý stát, peníze na investice. A kdo je nebude moci podložit zlatem, stříbrem a pod, zkrachuje totálně. Kdo to bude je logicky v článku. Podle mne na tom budou lidé z us podstatně hůř, lze se dočíst, že průměrně má každý občan kolem 3-5 půjček. V eu je to podstatně míň. Také by mohla nastat deflace a to by bylo to nejhorší co by nás mohlo potkat. To by byla situace, kde si zachová hodnotu jen zlato. 


40
EP
Eduard Piovarči
13. dubna 2019
Keď to tlačenie bude kryté zvýšenou hodtotou zlata a peniaze sa investujú do ekonomiky do novách projektov rozšírenia výroby a na nové technológie a  neprežerú sa tak to je celkom v poriadku. Čo je na tom nepochopoteľného.
30
EB
Eda Beda
13. dubna 2019

Investují do ekonomiky = pustí se do oběhu = inflace.

Rusko, země s nějvětším nerostným bohatstvím a přesto se potácí v bídě a zmaru.

Z ropy mají peněz dost, bohužel se ukazuje, že to prostě v rusku nefunguje.


03
EP
Eduard Piovarči
14. dubna 2019

Eda Beda

Nemáš celkom pravdu. Pozri sa ako rýchlo Rastú Rusku zlaté rezervy. Majú 2 026 ton a každoročne pár stoviek ton prikúpia

Nemajú takmer žiadny dlh.

Potravinovo sú sebestační

Majú špičkové zbraňové systémy čím sa ťahá dopredu výskum a vývoj nových technológií a to je veľmi dôležité - vlastný výskum vlastné technológie

Ruské zbrňove systémy sa v poslednej dobe dobre predávajú. Nakupuje Turecko, Irán, Sýria, Venezuela, India, Egypt a ďalšie štáty

Okrem toho dokončujú plynovody južný a severný do EU a potom aj do Číny tak že do roka začnú do Ruska prúdiť peniaze za plyn z troch nových plynovodou.

Budú sa vracať aj investície vo Venezuele ktorá už Rusku teraz platí zlatom, aby stabilizovala svoju ekonomiku

Inflácia sa nespustí akonáhle budú prachy kryté zlatom a budú investované do potrebných odvetví a technológií. a po splnení tohoto ciela sa balík prípadne stiahne z obehu

http://aragonit9.blogspot.com/2017/05/blog-post.html


30
EB
Eda Beda
14. dubna 2019
Teď jsi to vystihnul, Venezuela která je s nějvětšíma zásobama ropy na světě na pokraji sociální katastrofy kupuje od ruska zbraně. Rusko s obrovskými zásobami ropy má taky zase jen zbraně.. Vlastní lidi žijí na kraji chudoby, ale rusko má zbraně... furt to dokola. Můžou být bohatá, kulturní země s vysokou úrovní života, ale mají zbraně, chudobu a diktát.
05
EP
Eduard Piovarči
14. dubna 2019

Beda

Samozrejme že Rusko má zbrane keby ich nemalo  nemalo by dnes už ani ropu ani zemný plyn a tieto komodity by už predávali západné olejárske a plynové giganty a nemalo by už ani zlaté bane tie by ťažili čiste západné spoločnosti a zisky z Ruska by sa vyvážali von ako sa to deje aj u nás.

U nás tiež nakupujeme zbrane ktoré sú nám nanič od USA za miliardy ale dôchodcovia u nás majú rovnako žebrácke 270 E dôchodky a väčšina ľudí u nás drie za 500 Eurové mzdy

Tie zbrane sú nam ale nanič u nás už niet čo chrániť všetko je v rukách monomopov. Ešte aj z povinných zdravotných dávok si urobili elitári biznis a tvoria z nich zisk s povinných dávok na zdravotníctvo ktoré kape na nedostatok prostriedkov.

A keď Fico chcel zakázať tieto amorálne zisky Penta sa vyhrážala arbitrážov voči SR.

Na našu biedu tu doma sa tiež na západe aj tí naši pajtáši vykašlú a robia si každí svoj biznis.

Rusi svoje zdroje nedajú do cudzích rúk za pár grošov ako sme to urobili my respektíve pán Mikloš s Dzurindom a teraz z toho máme my občania akurát tie žobrácke palice a prežívanie z mesiaca na mesiac horšie ako za komanča

Rusko má šancu že ak dosiahnú ich zlaté rezervy úroveň z 41 roku a viac cez 3000 ton bude mať druhé najväčšie zásoby zlata na svete po USA a takmer žiadne dlhy a strategickú sebestačnosť takmer vo všetkom.

A rubel krytý týmto zlatom riadne spevnie a postupne z toho budú profitovať aj samotní ruskí občania


70
EB
Eda Beda
14. dubna 2019

A víte proč je slovensko levnější pracovní síla pro západ? Protože západ neměl 40 komunismus  ruskou okupaci. A to jste na tom na slovensku o proti rusku ještě velice dobře.

Rusko teda zbraně má a kde jsou ty zisky z ropy atd? :)


02
EP
Eduard Piovarči
14. dubna 2019

To nás teda ten západ trestá za 40 rokov komunizmu? Preto máme tie žebrácke dôchodky. 30 rokov po nežnej a taká hanebnosť dôchodcovia nemajú na lieky ani na žiadne dovolenky či kúpele len na holé prežitie?

Strč si taký kapitalizmus do prdele čo nás ma za otrokov a neľudí

Rusko svoje zisky z ropy napríklad investovalo do svojho silikónového údolia i do nákupu zlatých rezierv investovalo do nového kozmodromu Vostočnyj

Súvisiaci obrázok

do vývoja novej nosnej rakety Jenisej a novej kozmickej lode Federácia. Investuje do svojej sebestačnosti a nezávislosti do novej výroby a do nových technológií akom sú quantové počítače, vložilo zisky do vybudovania vlastného GPS systému GLONAS atď atď. Investovalo do vzdelania vlastných ľudí a pri živelných pohromách ako boli v poslednej dobe požiare vybudovalo celé nové predtým poničené obývané oblasti, teraz investovalo do obnovy Krymu postavilo novú železnicu dialnicu premostilo Kerčský prieliv postavilo nové elektrárne, skrátka Rusko investuje do modernizácie i do potravinovej sebestačnosti


40
EB
Eda Beda
16. dubna 2019

Pochop základní věc. Slovensko nikdo netrestá a ani nechce trestat. Slovensko se má přesně tak jak se chce mít a jak je ochotno pracovat.

Když pochopíš tohle nebudeš muset žrát tyhle hlouposti z tohohle ruského ruskem placeného webu.

Slovensko je svobodné jako nikdy před tím. To že platí svojí zaostalostí za 40 komunismu je fakt.

 

Rusko je tragické. Největší nerostné bohatsví a totální zmar lidskosti a chudoba.

Nesmysle že bez zbraní by nemělo ropu - a co státy jako Norsko, Švédsko atd. Absolutně kulturní vyspělé země které rozumně nakládají s příjmy z ropy.

 


02
EP
Eduard Piovarči
16. dubna 2019

Základná vec je to že výkony ľudí na Slovensku sú adekvátne ak nie vyššie ako na západe len slabo platené a to akúkoľvek dôveru v západ a jeho "slobody" pochovalo. Slobodu máš až keď môžeš skutočne cestovať čo nemôžež ak na to nemáš a nezarobíš.

Slovensko je vykorysťované západom tak to vidím zisky sa z neho vyvážajú von. Ja nežeriem hlúposti ale vidím realitu denne u nás doma. 500 eurové platy a 270 Eurové dôchodky sú tou tvrdou realitou, a podviživené zradotníctvo lebo Penta musí tvoriť z našho povinného zdravotného poistenia zisky. KEby sa neboli predali strategické podniky SR do rúk západu čo urobil Mikloš s Dzurindom bolo by napríklad aj na vyššie dôchodky. Lenže zisky s týchto podnikov sa vyvážajú von cez poradenské firmy skrátka zlodejina a špinavosť voči nám slovákom to je obraz západu.

Slovensko je hlavne vyrabované a nie slobodné. Bez dostatočných prostriedkov sú ľudia nikdy neni slobodní, okrem toho prichádza totalita, ktorá postihuje ľudí ktorí systém kritizujú už takme rovnako ako za komančov. Inflácia zvrástla neskutočným spôsobom. čo som niekedy kúpil za českolovenskú korunu dnes kúpim za 1 euro

Ako decko som si kúpil za Československú korunu veľký 200 gramový pakel dobrých vaječných venčekov, dnes si za adekvátnu hodnotu 3 centy nekúpim vôbec nič a tie venčeky v polovičnej gramáži dnes dostanem za 50 až 60 centov. Tak že za ne zaplatím minimálne 10 násobne viac ako v starej komančskej mene

A vtedy boli výplati 1200 tie najmenšie až 2000 Kčs tie trošku lepšie a roboš na speciálnej výrobe zarobil aj 4000 tisíc. Premier vlády mal 50 tisícový plat a to bol najvyšší plat na Slovensku dnes majú na starú menu poslanci 120 tisícové platy a nestačí im.

tragické nie je Rusko tragicky je celý západ.

Béďo ropa už mala byť v rukách západných investorov ale Putin to prekazil na poslednú chvíľu a zabásol Chodorkovského za daňové podvody. Ramsfeldi s USA sa snažili rusku hodiť na krk za zmarenie obchodu medzinárodnú arbitráž.

Ako sa majú národy Južnej Ameriky? Choď sa pozrieť do Kolumbie aká je tam strašná bieda a to tam majú všetko pod palcou Američania. Nedávno som odtiaľ videl dokument v akej strašnej biede žijú baníci čo ťažia zlato pre západné monopoly. Za sedemročné obdobie tam v práci zahynulo vyše 700 baníkov

Nedávno som videl odtiaľ dokumentárny film strašné a takto by dopadlo aj Rusko. Kolumbijská mafia pašuje lacné potraviny z Venezuely a kto ju chce obísť toho zabijú. to Venezuelci kde je ako že kríza sa majú omnoho omnoho lepšie. Videl som tie pohraničné oblasti  Kolumbie v čerstom dokumente strašné je to tam všetko pod palcom mafie a ľudia tam myznú doslova bez stopy. Mŕtvoly preťahujú na venezuelskú stranu hranice kde ich nachádzajú v džungli už v rozloženom stave a pochovávajú ich do hrobov bez mien preto že ani jedna mŕtvola nemá pri seba doklady

Väčšinu ročnej produkcie zlata v Kolumbii, ktorá predstavuje približne 55 ton, dolujú neoficiálni alebo ilegálni baníci za nevyhovujúcich bezpečnostných podmienok, uviedol Reuters. Len v roku 2014 si banské nešťastia v krajine vyžiadali 120 obetí na životoch.

Toto je ten rozvojový kapitalizmus ktorý sa napríklav v Kolumbii udržuje už takmer storočie pod proamerickou bábkovou vládou. USa tam majú niekoľko veľkých vojenských základní.

A Rusko už bolo neraz vyrabované a nechce takto dopadnúť. Podobne ťažili a ťažia Ropu americké firmu v Azerbajdžane Francúzy natočili odtiaľ dokument hrozné znečistenie prostredia a prabiedne platy tých ľudí čo robili na vrtoch a tá neskutočná korupcia pod USA bábkovou vládou.

Firma Schel zasa myslím v Kostarike zamorila ropou územie pralesa veľké ako Slovensko na čo zahynulo otrávením cez 10 000 indiánov. Firma odmietla zaplatiť škody aj štátu aj pozostalým. Tak sa chovajú nadnárodné olejárske korporácie z USa vo svete.

Smutné ako kapitalizmus vykorysťuje len Južnú Ameriku a dnes už aj východnú Európu. Ukrajina je tiež pekným príkladom ekonomickej katastrofy zadĺžení sú už na 100 rokov ak vôbec dokážu splatiť svoje dlhy ktoré nič nevyriešili. to je zámerné decimovanie obyvateľstva ktoré napokon z ukrajinu uteká. Celkovo už Ukrajiny emigrovalo 6 až 7 miliónov ľudí vic ako polovica ušla do Ruska.

Takže Beda máš síce možno úpriimnú snahu ale ďakujem nechcem takúto "slobodu"


50
EP
Eduard Piovarči
12. dubna 2019

Ako jednoducho sa dá odhaliť jeden svetový podvod:

https://www.youtube.com/watch?v=Hfp657NLX_Y


60
EB
Eda Beda
13. dubna 2019
Spíš jak jednoduše jde oblbnout lidi:) Vždyť ty argumenyt z videa v odkazu musí prokouknout i malý dítě..
05
EP
Eduard Piovarči
14. dubna 2019

Treba mrknúť aj sem Béďa

www.pokec24.cz

..


40
MM
mlhoš mlhoš
14. dubna 2019
Evidentne si obyčajný KECÁLEK
30
V2
Vaclav 2
14. dubna 2019

samozřejmě milý EDO...neustále omíláte nevědomosti...

víte vůbec proč to tak v rusku je? zřejmě ne. Režim - vláda je složena ze stejných lidí jak před 100 lety, celá je pro americká, má vypracovaný systém, jak dusit a vydírat ruský lid a stát a sloužit amíkům...neumožňují lidem nic, od školství, podnikání, dusí ruskou kulturu, zavedli šikanování na všech úřadech, školách...veřejně slouží us, včetně Medvěděva, ten je na čele. Jsou to zrádci národa. Ruský lid je pro něj sběř a páníčkovi pucují boty co se dá... A s touhle chátrou bojuje dnes a denně VVP s pár lidmi. Hlouposti o zbraních co vykřikujete? Máte vygumováno?  Buďme rádi že se armáda RF pozvedla, protože bez toho by patrně byla už válka, minimálně by us tanky už rozryly evropu i rusko... přesně to samé je s Venezuelou a s řadou dalších států. Rusko k tomu mělo jen krůček. Když jakýkoli stát odmítne nechat řádit us mašinerii a parazitovat vysáváním průmyslu, tak se použije násilí, terorismus a bomby. Kdo tohle nevidí, tak je polovzdělanec...


30
EB
Eda Beda
14. dubna 2019
Tak to je vůbec zajímavá teorie:) Rusku vládnou američani:)
01
V2
Vaclav 2
16. dubna 2019

ano, vládli...málem se jim ho podařilo úplně rozbít, po nástupu VVP se začala situace obracet a dnes je to tak, že US ztrácí v RF neustále pozice, ovšem RF je pořád z 50% závislý stát na US...

co je na tom Edo nepochopitelné? to není teorie, to je skutečný stav.


30
EP
Eduard Piovarči
16. dubna 2019

Je to žiaľ pravda Béďa

Nižšie uvádzam ako bola decimovaná Ruská veda zámerným vraždením Ruských vedcov. Napríklad taký Izrael sa už tým ani netají, že vraždí Iránských atomových fyzikov, a rovnako to robili aj USA. Rusko je ich najväčší ptotivník preto sa ho snažia decimovať všetkými prostriedkami aj vraždením vedcov v kľúčových odvetviach výskumu.

Pzri v odkaze

Kdo vraždí ruské vědce? Za 15 let záhadně zemřelo více než 70 zástupců vědecké elity Ruska

„Někdo ‚kuchá‘ hlavy nositelů strategických tajemství s použitím psychotropních, technických a jiných prostředků.

V CIA mají speciálně vytvořený seznam vynikajících ruských vědců, včetně jaderných fyziků. Jsou v něm stovky jmen,“ napsala svpressa.ru

Před pěti lety za podivných okolností havarovalo letadlo, ve kterém letělo pět nejlepších ruských jaderných fyziků. Vědci pracovali na výstavbě Bušerské jaderné elektrárny v Íránu. Jedním z nich byl Andrej Trofimov.

V USA volají po potrestání ruských jaderných fyziků

https://ac24.cz/-/fyzici-se-naucili-predpovidat-budoucnost-diky-kvantovemu-procesoru?redirect=%2F


50
EP
Eduard Piovarči
14. dubna 2019

Alebo aj takto

Sám som prešiel množstvo fotografií kde boli zjavné úpravy a to práve mazanie nad horizontom a nielen na ad tým Mesačným ale aj mnohé zábery NASA aj nad horizontom Zeme na obežnej dráhe.

Ruské zábery z obežnej dráhy však mazané pozadie nad horizontom zeme nemajú. Ale mám pár starých snímkou  NASA kde to tiež ešte nemazali a objavovalo sa prirodzené hviezdne pozadie. Nemezali to na tých starších záberoch preto že sa fotky ešte bežne nespracovávali na počítačoch. Keď to vyhrabem hodím to sem.

toto je tiež zaujímavé ten šlendrián s tou lepiacou páskou prilepená vlajka USA Neuveriteľné  to by človek neveril vlastným očiam:-)

UFO nafotené posádkou Apolla 17. To bude asi Kozmický divoký Kraken volne žijúci vo vákuu, živiaci sa radiáciou.... meteoritmi a iným kozmickým haraburdím. Tento HOAX záber to je vrchol čo NASA pustila von.

 

Ale toto si neodpustím fotomontáž desaťročia:-)


30
EB
Eda Beda
14. dubna 2019

A země je placatá tak dej pozor ať nespadneš z okraje:)

Nepřekvapuje mě, že zrovna tady na ruském feknews webu potkám vyznavače fakenews:)


01
EP
Eduard Piovarči
14. dubna 2019

Eda fakenews je práve to UFO nafotené posádkou Apolla 17:-)

Date of sighting: December 1972

Location of sighting: Earths Moon

Mission: NASA Apollo 17

Goal: Last Mission To Send Astronauts To The Moon.

Photo Link: http://www.hq.nasa.gov/alsj/a17/AS17-136-20863HR.jpg


20
EP
Eduard Piovarči
13. dubna 2019

Ruské zlaté rezervy sa priblížili k rekordom Stalinovej doby a znížili závislosť na dolári

Moskva 31. júla 2018

S rezervou vo výške 2 tisíc ton zlata sa Rusko priblížilo sovietskemu rekordu z roku 1941. Moskva sa usiluje o finančnú samostatnosť a zníženie závislosti na americkom dolári, informuje RT.

Ilustračné foto

„Niektoré krajiny sveta nechcú byť závislé na politike USA, a preto v obchode nahradzujú dolár a zbavujú sa amerického majetku ako rezerv. Ruské nákupy zlata sa počas amerických prezidentských pretekov zvýšili a neskončili ani po víťazstve Donalda Trumpa, hoci sa Trump pre Kremeľ zdal byť vhodnejším kandidátom,” hovorí Anton Machnovský, generálny riaditeľ ICBF.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Ruské zlaté rezervy

Zlaté rezervy vo výške 2 tisíc ton sa blíži sovietskemu maximu, ktoré v roku 1941 bolo 2 800 ton. Počas posledných desiatich rokov vzrástol podiel zlata v rezervách desaťnásobne.

https://www.hlavnespravy.sk/ruske-zlate-rezervy-sa-priblizili-k-rekordom-stalinovej-doby-znizili-zavislost-na-dolari/1478756

Vedeli sme o tom že Rusko malo v 41 2800 ton zlata? Vojna zrejme jeho zásoby zlata odčerpala


30
EP
Eduard Piovarči
14. dubna 2019

Putin odsúdil geoinžinierstvo a označil ho za monumentálnu hrozbu proti ľuďom a prírode

Putin hovoril o správach v západných médiách o projekte Harvardskej univerzity technologyreview.com/.../... v hodnote 20 miliónov dolárov, ktorý má posíliť aerosolové inekcie do zemskej stratosféry, čo je prvýkrát čo bol vo svete otvorene pripustený experiment chemetrails Ale podla Putina západné štáty experimentovali na svojich ľuďoch po celé roky. Pred necelým mesiacom Putin odsútil vlády za to, že nehovoria pravdu svojim ľuďom o geoinžinierstve . Putin je teda taký konšpirátor ako aj my, len s tým rozdielom že on a jeho kontrarozviedka má omnoho viac informácií ako má priemerný občan SR Podla Putina, tieto operácie predstavujú monumentálnu hrozbu pre zemskú biotu a sú útokom proti ľuďom a proti prírode. Putin ktorý je jasne proti geoinžinierkým programom v oblasti klimy, uviedol, že je hlboko znepokojený, kvôli uvedeným rizikám, ktoré prijímajú západné korporácie a sú schvalované západnými vládami, všetko v snahe kontrolovať populáciu a hromadiť zisky Putina sa opýtali , či operácie v oblasti atmosferického striekania a programy pre manipuláciu s počasím predstavujú "najväčší útok na pozemský život a zdravie v ľudskej histórii" Ruský prezident na to uviedol, že nezáleží na tom, či sa jedná o najväčšiu hrozbu, alebo druhú najväčšiu hrozbu, alebo tretiu. Dôležité je že sa jedná o útok. Je to vážny útok. Je to nielen odporné, ale je to i útok proti prírode. V Rusku to pociťujú tak, že západné vlády a korporácie letia príliš blízko k Slnku. Ale problém je v tom že nebudú jediní ktorí sa spália. Zem ako celok bude niesť následky týchto činov. Medzitým čo sa informácie dostávajú na povrch nasvedčujúce tomu, že geinžinierstvo a manipulácie klimatu poškodzujú ozónovú vrstvu, existujú obavy, že Zem dosiahne kritického bodu, v ktorom nebude možné obnoviť pôvodný stav. Otrávená zem bude ako nevyliečiteľné telo ponechané k smrti. Alternatíva je podľa Putina rovnaká, ako bola vždy, jednoducho zachádzať s rešpektom zo Zemou, vodnými systémamy a zo vzduchom. Na otázku či by poradil svojim spoluobčanom, čo robiť, keď trávia čas v silne zastriekaných oblastiach sveta, Putin odvetil že nebude hovoriť ľuďom kam majú ísť na dovolenku. "Ale ja chcem povzbudiť ľudí aby sa v tomto probléme vzdelávali a učinili inteligentné rozhodnutia.

 

 


20
JX
josh x
14. dubna 2019
Zdravím tě Piosmiley . Písni na josh-xy@post.cz
10
AZ
Antonín Zelenka
16. dubna 2019

V bankovém sektoru informovali o obavách ze srážky s vážnými nebezpečími v souvislosti s úspěchem finančný strategie radioelektronického boje. Informuje se o tom ve výzkumu Vědecko-technické organizace účetníctví. Kdo kupuje zlato, ten vytváří překážky dominanci války měn. "V tom spočívá kupujícího taktika. Je to tichý útok na panství "papírků".

 

Zatímco se politické kruhy obávají nové studené války mezi bankami, ve finančním sektoru už dávno začala opatření na ochranu před prostředky elektronického boje, které mohou být nedostatečná, aby vzdorovala „možné hrozbě". Právě proto v roce 2019 Vědecko-technická organizace finančního sektoru plánuje vývoj nové koncepce na odpor prostředkům radioelektronického boje. Zejména vědci bankové aliance chtějí najít způsob skrýti lokace takzvaných důležitých cílů. A potenciál elektronických útoků (například potlačování) a radioelektronické zajištění (například objevování cílů) ukazuje, že současná infrastruktura taktického spojení finančního sektoru je zranitelná prostředky radioelektronického boje a narazí na velké nebezpečí," uvádí se v dokumentu pohledu do historie, který by měl pomoci v předpovězení budoucnosti.

 

Arzenál nástrojů globální finanční války měn je enormní a zahrnuje korupci, zastrašování, vraždy, řízené bankroty, pomluvy, terorismus, spolu s eliminací národních států a vyvolávání válek, vyzbrojené ideologií fašizmu, kde implikovaná základní myšlenka je, že za peníze je možné vše, kde mezinárodní právo a morálka nehrají žádnou roli, kde jsou veřejné protesty lehce vyprovokovatelné a snadno zvládnutelné. Ty politické strany, které budou chtít pokračovat v dosavadní hře, se rozštěpí na svoje křídla. To by se mohlo velmi dobře hodit pro charakteristiku situace, která se vzápětí vytvoří v bankové unii a pro měnu válek. Vůbec pak nepomůže ani to, že předáci nyní ještě velkých stran podepíšou, že dohody budou po volbách dodržovat. Naopak, takový podpis udělá z jejich strany okrajovou skupinu. Měna válek bude ve výzkumu Vědecko-technické organizace účetníctví možná ještě existovat, bude ale silně nahlodaná a pravděpodobně už ji pak nebudou mít všechny země, které ji nyní ještě mají. Ta je však přesně ta situace, v níž mohou volby vyhrát dosud malé nebo neznámé strany.

 

Odpověď nalezneme jedině tehdy, pokud jsme připraveni akceptovat možnost, že naše současné porozumění měnovému proudu není správné. Jedním důvodem špatného pochopení může být to, že mainstreamová věda nepoužívá původní charakteristiku situace rovnice. Namísto toho používá „zjednodušené“ verze, se kterými se "inženýrům a návrhářům" obvodů lépe pracuje při návrhu konvenčních válečných systémů. Například, dnešní vědci nejsou schopni říct, co je to za „věc“, která tvoří Vědecko-technické organizace účetníctví nebo infrastrukturu taktického spojení pole. Mohou tvrdit něco o „virtuálních měnách“ létajících sem a tam mezi dimenzemi, ale ve skutečnosti neví, co se doopravdy děje.

 

Pokud by studovali v čem spočívá kupujícího taktika s prázdnem, mohli by být schopni přijít s odpověďmi. Namísto toho jsme udržováni v temnotě nevědomými vědci, kteří vytvořili z vědy moderní náboženství a odmítají přemýšlet mimo zavedená schémata finančný strategie radioelektronického boje. Nechme je všechny dovědět se velké tajemství, že napětí je rychlejší než „měna“, a že rychlé přepínání to může využít, využívajíc jakýkoliv zdroj volných změn v prostředí (bankový sektor, finančný sektor, politický sektor). Toto je jak v konečném důsledku všechna zařízení na kupujícího taktiku s prázdnem energii pracují; S prázdnem měl pravdu – vytvořit dipól, a přepínat (zdroj volných změn) tak, že není nikdy vybit nebo zkratován a pak lze čerpat volný porozumění měnovému proudu navždy.

 

Napětí se šíří rychleji (nejméně rádově rychleji než měna Vědecko-technické organizace účetníctví), zatímco velké tajemství se šíří v pevném vodiči aliance rychlostí srovnatelnou s rychlostí „virtuálních měn“ létajících sem a tam mezi dimenzemi. To je „to“, to je Velké Tajemství. Všechno ostatní je malování oken. Je to jako to, co řekl potenciál elektronických útoků a radioelektronické zajištění o současné infrastruktuře taktického spojení - „Velké tajemství bylo, že to bylo reálné. Jakmile jste to věděli, každý mohl přijít na to, jak to udělat...“

 

Možné výsledky (panna nebo orel) nemusí být stejně pravděpodobné.pdf

https://drive.google.com/open?id=1vVauY6FLDPCpz_5zkHcj6A3wDJhi8yGc


10
EP
Eduard Piovarči
16. dubna 2019

Béďovi

Arzenál nástrojů globální finanční války měn je enormní a zahrnuje korupci, zastrašování, vraždy, řízené bankroty, pomluvy, terorismus, spolu s eliminací národních států a vyvolávání válek, vyzbrojené ideologií fašizmu,

kde implikovaná základní myšlenka je,

že za peníze je možné vše,

kde mezinárodní právo a morálka nehrají žádnou roli,

kde jsou veřejné protesty lehce vyprovokovatelné a snadno zvládnutelné.

Takto to fakt je!! Béďa to ty musíš prehliadnuť....

Antoníne díky


20
AZ
Antonín Zelenka
17. dubna 2019

Všechny chrámy mají apsidu obrácenu na jihovýchod, průčelí na severozápad, zatímco příčné lodi, tvořící ramena kříže, směrují ze severovýchodu na jihozápad. Je to nezaměnitelná, jednou pro vždy stanovená orientace, aby lidé věřící a světští, vstupujíce do chrámu od západu, kráčeli přímo ke svatyni s tváří obrácenou tím směrem, odkud vychází slunce, k Orientu, k Palestině, kolébce křesťanství. Opouštějí temnoty a jdou ke světlu.

 

Důsledkem tohoto uspořádání je, že jedna ze tří růžic, zdobících příčné lodi a hlavní chrámovou předsíň, nikdy není osvětlena sluncem; je to růžice severní, paprskovitě se rozbíhající na průčelí levé příčné lodi. Druhá plane v poledním slunci; to je růžice jižní, rozvíjející se na pravé příčné lodi. Poslední růžici prozařují barevné paprsky západu; to je velká růžice nad hlavním portálem, převyšující velikostí a leskem své postranní sestry. Tak na průčelí gotických katedrál následují barvy Díla podle kruhového vývoje počínajícího v temnotách – znázorněných nepřítomností světla a černou barvou – k dokonalosti světla rubínové skrze barvu bílou, pokládanou za «prostřední mezi černí a červení».

 

Prostřední růžice chrámových předsíní byla ve středověku nazývána Rota, kolo.

 

Létající Koberce a Světové Katedrály.pdf

https://drive.google.com/open?id=1Esy1vt-O_zaA69WoGclspFotxAzx5bQG

 


10
EB
Eda Beda
18. dubna 2019

Rusko - země s nějvětším nerostným bohatstvím, s úžasnou přírodou a úrodnou půdou a výsledek?

Zmar, nesvoboda, chudoba, věčně poloha chudáčka kterému chtějí všichni ublížit, historie plná vyvržďování vlastních lidí ( v miliónech) a vyhlazování inteligence.

Neustálá agrese proti ostatním včetně naší republiiky.

Takže si tenhle ruskej web vemte a jděte přemýšlet zpátky do ruska jestli nezačít u sebe.

 


00
EP
Eduard Piovarči
18. dubna 2019

Beďa to ty musíš začať u seba a uvedomiť si že rus nie je tak chudobný ako sa ti zdá. Ruské platy sú nízke ale tovar v Rusku je omnoho lacnejší ako u nás, benzín je tam lacnejší, aj potraviny. Rusi sa majú omnoho lepšie ako chudáci na Ukrajine po Majdane ktorý tam organizovali USA.

Tie tvoje poučky a tézy o zlom Rusku mi pripadnú ako tie komunistické žvásty a Leninské idee. Ideológia západu o ruskom zle prináša tomuto svetu len viac zla a biedy. Putin vlastnýh ľudí nevyvražďuje ani nevyhladzuje inteligenciu v rusku to by bol sám proti sebe to sú tie vaše namemorované poučky o rusku kde je všetko zlé lebo Putin, alebo u nás Fico.

Zmar a nesloboda to máme práve doma u nás keď si väčšina dôchodcov nemôže dovoliť ani kúpele ani dovolenky a ani len vitamínové doplnky a prežíva ledva z mesiaca na mesiac. 400 tisíc slovákov muselo odísť zo Slovenska preto že tu sa neuživia. Ekonomické samovraždy sú na vzostupe, v exekúcii sú milióny slovákov.

Agresia je naopak na strane  USA nie Ruska, kto sa neustále vyhráža Venezuele vojenským zásahom kto tam vykonáva teroristické akcie a likviduje el. sieť? Pompeo to otvorene priznal. Vidíme ako pomáhajú USA štátom v južnej amerike tie ostávajú stále v chudobe a nepredstaviteľnej biede viď napr. Kolumbiu

A pozri sa na Krym ako sa tam mohutne buduje infraštruktúra, dialnice železnice letiská energetická sieť hotely, Kerčský most. Krym zažíva obnovu. V rukách Ukrajiny by ho čakala len bieda aká dnes vládne na Ukrajine. Krymčanie neutekajú v miliónoch na Ukrajinu naopak Ukrajinci v miliónoch utekajú do Ruska


20
EB
Eda Beda
18. dubna 2019

Jojo, v rusku je tak krásně, že tam mají nekratší dobu žití:) Lidé se tam mají lépe než v jiných zemích které nemají takové nerostné bohatství, třeba jako v Norsku a tak:) Lžeš. Rusko i přes to, že má takové nerostné bohatství je hospodářsky i lidsky v pravěku.

Slováci se mají přesně tak jak si to sami zaslouží. Nikdo je neokrádá, mají svobodu.

 


00
EP
Eduard Piovarči
18. dubna 2019

Nepreháňaj aký pravek:-) Ja som nepísal že sa tam majú ludia lepšie ako v Nórsku, ale majú sa rozhodne lepšie ako na Ukrajine

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Ruské mestá

 

V Rusku postaví město budoucnosti. Resort pro 66 tisíc lidí tvoří z třetiny zeleň

Súvisiaci obrázok

Poblíž Moskvy vznikne zcela nové město. Projekt s názvem Rublyovo-Arkhangelskoye se má stát světovým vzorem pro chytrá a udržitelná města budoucnosti,

Súvisiaci obrázok

ale je také odpovědí na populační narůst v ruské metropoli. Architektonickou soutěž vyhrálo studio Zaha Hadid Architects.

Súvisiaci obrázok

https://pelipecky.sk/rusko-najlepsie-destinacie/

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Ruské mesto

Robiť z ruska Potemkynovu dedinu už jednoducho nejde

Súvisiaci obrázok

Toto je moderná Moskva

Robograd02

 

Cestou najnovšieho technologického systému sa vydala Udmurtská republika v európskej časti Ruskej federácie, ktorá spustila investičný pilotný projekt „Robograd“. Podľa slov autorov projektu inteligentného mesta je jeho budovanie – možnosťou vytvorenia nových trhov pre inovátorov a hľadanie riešení existujúcich problémov v mestách. Organická kombinácia centier vzdelávania, vedy a high-tech priemyslu zníži odtok kvalifikovaných mladých ľudí z republiky a vytvorí platformu pre realizáciu federálnych programov inter-regionálnych projektov a súkromných iniciatív.

https://www.biosferaklub.info/robograd-mesto-buducnosti-v-rusku/


10
EP
Eduard Piovarči
14. dubna 2019

Beda

Samozrejme že Rusko má zbrane keby ich nemalo  nemalo by dnes už ani ropu ani zemný plyn a tieto komodity by už predávali západné olejárske a plynové giganty a nemalo by už ani zlaté bane tie by ťažili čiste západné spoločnosti a zisky z Ruska by sa vyvážali von ako sa to deje aj u nás.

U nás tiež nakupujeme zbrane ktoré sú nám nanič od USA za miliardy ale dôchodcovia u nás majú rovnako žebrácke 270 E dôchodky a väčšina ľudí u nás drie za 500 Eurové mzdy

Tie zbrane sú nam ale nanič u nás už niet čo chrániť všetko je v rukách monomopov. Ešte aj z povinných zdravotných dávok si urobili elitári biznis a tvoria z nich zisk s povinných dávok na zdravotníctvo ktoré kape na nedostatok prostriedkov.

A keď Fico chcel zakázať tieto amorálne zisky Penta sa vyhrážala arbitrážov voči SR.

Na našu biedu tu doma sa tiež na západe aj tí naši pajtáši vykašlú a robia si každí svoj biznis.

Rusi svoje zdroje nedajú do cudzích rúk za pár grošov ako sme to urobili my respektíve pán Mikloš s Dzurindom a teraz z toho máme my občania akurát tie žobrácke palice a prežívanie z mesiaca na mesiac horšie ako za komanča

Rusko má šancu že ak dosiahnú ich zlaté rezervy úroveň z 41 roku a viac cez 3000 ton bude mať druhé najväčšie zásoby zlata na svete po USA a takmer žiadne dlhy a strategickú sebestačnosť takmer vo všetkom.

A rubel krytý týmto zlatom riadne spevnie a postupne z toho budú profitovať aj samotní ruskí občania

+ 7

EB
Eda Beda
14. dubna 2019
Teď jsi to vystihnul, Venezuela která je s nějvětšíma zásobama ropy na světě na pokraji sociální katastrofy kupuje od ruska zbraně. Rusko s obrovskými zásobami ropy má taky zase jen zbraně.. Vlastní lidi žijí na kraji chudoby, ale rusko má zbraně... furt to dokola. Můžou být bohatá, kulturní země s vysokou úrovní života, ale mají zbraně, chudobu a diktát.
- 5