Ředitelka Vogue Brazílie se vyfotila s dívkami tmavé pleti a ztratila práci
16. února 2019 Redakce AC24 Ze světa 6436 0
Ředitelka brazilského časopisu Vogue Donata Meirellesová dala výpověď po skandálu, který se rozpoutal po zveřejnění fotografií s dívkami tmavé pleti v otrockých kostýmech. Fotografie byly pořízeny na večírku při příležitosti 50. výročí Meirellesové, píše The Guardian. (Foto: Wikimedia)

Uživatelé sociálních sítí negativně reagovali na fotografie a celkově na styl večírku. Domnívají se totiž, že se týká období před rokem 1888, kdy ještě nebylo v Brazílii zrušeno otroctví a „černí lidé sloužili bílým lidem".

Jedna uživatelka Instagramu porovnala fotografie Meirellesové s fotografií s názvem Žena z rodiny Costa Carvalho se dvěma otroky a naspala: „První je z roku 1860, druhá je z roku 2019."

Po skandálu se časopis omluvil všem, koho mohla fotka urazit.

„Vogue Brasil hluboce lituje toho, co se stalo, a doufá, že tato situace poslouží jako lekce," napsali představitelé časopisu na Instagramu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

“(...)Já as escravas de casas ricas eram adornadas por seus próprios senhores. Quando saíam para as ruas acompanhando suas senhoras ou crianças, eram exibidas em trajes finos e carregadas de joias.A própria escrava era um objeto de ostentação do dono, um objeto de luxo a ser mostrado publicamente”. Trecho do livro Jóias de Crioula de Laura Cunha e Thomas Milz. A primeira foto foi tirada em 1860. De acordo com @edercansino a foto que faz parte do acervo do @imoreirasalles, intitulada “senhora da família Costa Carvalho na liteira com dois escravos” foi feita na Bahia por fotógrafo desconhecido. A segunda imagem é de 2019 mesmo. #sóeuacheiestranho #Bahiaterradafelicidade #ritadeixederecalque #passeodedinhoprolado #osprincípiosacimadaspersonalidades #qualquersemelhança #nãoémeracoincidência

Příspěvek sdílený ritabatista (@ritabatista),

Poznamenali také, že se ve společnosti Vogue objeví odborníci, kteří v budoucnu pomohou vyhnout se takovým situacím. Tuto myšlenku však neocenili na internetu. Podle uživatelů Twitteru by časopis měl zaměstnat černé lidi, a ne vytvářet etickou komisi.

 
 
Loading...
loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor