Radikálové se připravují na převrat pro případ porážky Porošenka
21. dubna 2019 Redakce AC24 Ze světa 37038 8
V předvečer druhého kola voleb se na sociálních sítích začaly objevovat příspěvky o možném zásahu armády pokud by byl Zelenskij zvolen prezidentem Ukrajiny, píše se na stránkách Strana.ua.
 
 
loading...

Jeden z těchto příspěvků se objevil na stránce ukrajinského poslance Jevgenije Rybčinského, člena Porošenkova bloku, a pak byl vymazán.

Článek popisuje pravděpodobnost pokusu o vojenský převrat v zájmu současného prezidenta Petro Porošenka.

 

Webový portál Strana.ua do doby vydání článku neobdržel odpověď od Jevgenije  Rybčinského, o tom, zda je autorem článku odstraněného z Facebooku, kde se píše o pokusu narušit volby násilím.

V příspěvku, který byl údajně napsán zástupcem lidu a básníkem Jevgenijem Rybčinským, je popsáno, že existuje několik skupin 300 mužů speciálních sil, z nichž každý byl tajně přivezen do Kyjeva s plnou municí. Skupiny jsou autonomní.

Vojenské heslo  "ne dnes - zítra" bude startem pro vojenský zásah do voleb a převrat. Také v hlavním městě, říkají, někteří příslušníci ATO,  že jsou připraveni podpořit převrat. Každému příslušníku ATO bylo slíbeno tisíc dolarů za násilnou akci.

Opět Strana.ua neobdržela informaci, zda je to pravdivé. Stojí však za povšimnutí, že pověsti o možnosti vojenského zásahu ve volbách v případě volby "špatného" kandidáta jsou již delší dobu. V různých mocenských strukturách se s těmito pověstmi staví jinak.

Ministerstvo vnitra je připraveno zasáhnout

V tomto týdnu proběhla na ministerstvu vnitra za účasti vedoucích regionálních GUNP jednání, na nichž se projednávaly akce policie a Národní gardy během voleb. V analytických a operačních útvarech policie jsou veškeré informace o pravděpodobném pokusu o převrat a zásahy ze strany armády nebo SBU na straně Petro Porošenka brány velmi vážně.

„Byla zvažována možnost pokusu o vojenský převrat. Všechny jednotky policie a Národní gardy pracují v režimu pohotovosti číslo 1. Operační a analytické jednotky situaci monitorují. Zatím však neexistují žádné skutečnosti potvrzující přípravu na vojenskou intervenci při volbách. V případě Porošenka při pokusu o převrat ho čeká  osud Ceausesca, “řekl jeden z vysoce postavených důstojníků ukrajinské policie.

„Je mnohem pravděpodobnější, že při volbách a po oznámení výsledků v případě vítězství Zelenského se mohou vyskytnout provokace za účasti pro-prezidentských „kapesních“ radikálních organizací, jako jsou C-14 a další, o kterých se již ví, a že se radikálové připravují na pořádání akcí, a přijímají se preventivní opatření. Při debatě obou kandidátů na stadionu  může docházet ke střetům mezi příznivci kandidátů a aby se zabránilo provokacím nebo střetům, bude pořádek chránit několik tisíc policistů,“ dodal policejní důstojník.

Skutečnost, že Porošenkovi příznivci požadují odložení termínu voleb dokazuje petice, která se objevila na internetových stránkách prezidenta, a kterou již podepsalo 2175 lidí.

Jak dokazují zkušenosti a události z roku 2014, pouze jemná linie odděluje ukrajinské mírové protesty od masových nepokojů.

 

Zdroj: pz.czunian.ua

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
21. dubna 2019
No ešte toto chýba zbedačenej Ukrajine aby sa tam začali vraždiť a robiť prevraty v prípade výhry vo volbách niekoho iného ako Porošenka. Totálny vypatlaný chaos ktorý tam spôsobili USA. Ukrajina tak či tak klakne vo vlastných krvavých sračkách, len preto že tam majú toľko fašistov. Fašistov ktorí za vojny pomáhali Nemcom vraždiť židov po tisícoch a týchto fašistov dnes USA aj židovská lobby podporuje. Neuveriteľné ale má to logiku. Veď nech sa Ukrajinci kludne aj vyvraždia zrejme sú plánovaným kanonenfutrom. Túto populáciu na východe majú zrejme v pláne výrazne preriediť a zdecimovať. Iné z toho človeku nevychádza
30
VH
Vladimír Havlíček
21. dubna 2019

Podařilo se ! Ale co se vlastně podařilo ? Před 2. kolem voleb se s odřenýma ušima zřejmě zrodila dohoda zahraničních loutkovodičů obou kandidátřů, jak se bude  na Ukrajině pokračovat dál. Vůle naivních voličů ohrožovala fungující zlořád a bylo tedy nutné to  nějak vyřešit. Takže ten komik už nabídnul Porošenkovi nějakou  funkci ve státní sféře, asi aby nemohl být souzen a zavřen, jak ještě před 1. kolem vyhrožoval. Dále zřejmě vymysleli strategiji, jak se "zprostředkovaně" a nenápadně dostat k Putinovi a ušít na něj nějakou boudu. (Ten jim to ovšem nezbaští). Tak si nějak myslím, že už mají komika pěkně pod palcem a žádný vojenský převrat se konat nebude.

 


30
EP
Eduard Piovarči
22. dubna 2019
Zrejme už Ukrajine nepomôže ani ten komik
20
EP
Eduard Piovarči
23. dubna 2019

Nuž darí sa stále rozpútavať teror a násilie vo svete. USA rozpútali pekný kolotoč sériou vojen na blízkom východe a namiesto toho aby sa podľa ich údajného zámeru s terorizmom skoncovalo nabará naopak na obrátkach:

Slávte si veľkonočné sviatky, slávte. Na Sri Lanke vo vlastnej krvi!

Prichádzali vraj nečakane, ako blesky z jasného neba. Šesť bombových explózii v priebehu pol hodiny vo viacerých lokalitách ostrovnej republiky Sri Lanka, nasledované krátko na to ďalšími dvoma. Séria teroristických útokov na katolícke kostoly a luxusné hotely si na Veľkonočnú nedeľu vyžiadala podľa správ tlačových agentúr vyše dvesto obetí na ľudských životoch ( 207 v čase písania týchto riadkov). Zranených je viacnásobne viac.

https://zemavek.sk/slavte-si-velkonocne-sviatky-slavte-na-sri-lanke-vo-vlastnej-krvi/

Veľkonočný masaker na Srí Lanke pri mohutnom bombovom útoku na kresťanské kostoly a hotely padlo za obeť už 310 ľudí a ďalších 500 je zranených mnohí sú zranení veľmi ťažko tak že sa počet obetí môže ešte zvýšiť.

Táto téma ale s ľuďmi moc nepohla možno preto že boli sviatky tu na AC sa o tom moc nediskutuje a pritom je to skutočne obrovská tragédia a možno začiatok ďalšej série teroristických útokov na kresťanské kostoly vo svete. Možno teraz zakontruje nejaký šialenec podobný Brejvikovi aby sa mohol kolotoč násilia ešte viac roztočiť ako sa to stalo na Srí Lanke kde sa táto nová séria teroru rozpútala.


10
EP
Eduard Piovarči
23. dubna 2019

Počty stúpajú

Multi-masaker dostal bleskove na Wikipédii vlastnú priebežne aktualizovanú webovú stránku v  angličtine i  češtine s vyznačením miest, kde tiekla krv. Ako z nich vysvitá, počet zranení, ktoré nie sú smrteľné, sa vyšplhal na 869 a stúpa.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Velkonočný masker Srí Lanka

Americká globálna mediálna sieť CNN sa v twitterovej správe svojho editora zmienila o tom, že samovražední atentátnici zodpovední za explóziu v hoteli Shangri-La a v kostole Batticaloa boli identifikovaní ako  Zahran Hashim a Abu Mohammed.

Tým pádom prestáva byť tabu hovoriť o islamskom terorizme a môžme prejsť ku kľúčovej otázke. Je prostá. Prečo bezpečnostné štruktúry 22-miliónového štátu, ktoré v mnohom kopírujú model britských bývalých koloniálnych pánov, nepodnikli dostatočné preventívne opatrenia? Indický portál The Economic Times totiž s odvolaním na zdroje z francúzskej tlačovej agentúry AFP  podotýka, že srílanský policajný šéf  Pujith Jayasundara rozposlal desať dní pred masakrami policajným staniciam po celej krajine varovanie, že islamská teroristická skupina National Thowheeth Jama’ath (NTJ)  chystala samovražedné útoky na významné kostoly. Počudovanie nad týmto lapsusom prejavil aj aj portál pakistanského denníka The Dawn s poznámkou, že skupina NTJ sa vlani predviedla  zvandalizovaním budhistických sôch. Z toho by malo vyplývať, že polícia a protiteroristické zložky mali fanatikov z NTJ držať pod drobnohľadom. Zdá sa však, že bezpečnostné a poriadkové zložky prípravy na veľkonočné teroristické výčiny trestuhodne prehliadali.

https://zemavek.sk/slavte-si-velkonocne-sviatky-slavte-na-sri-lanke-vo-vlastnej-krvi/

 


20
EP
Eduard Piovarči
23. dubna 2019

JE to jeden z najhorších útokov vo svete od 11. septembra a najkrvavejší na ostrove od skončenia občianskej vojny v roku 2009. Séria samovražedných útokov na tri kostoly počas bohoslužieb, tri hotely so zahraničnými turistami, ubytovňu a skupinu policajtov si vyžiadala najmenej 290 obetí a vyše 500 zranených. Obeťami je aj 39 cudzincov, podľa rezortu diplomacie Slováci medzi nimi nie sú.

Súvisiaci obrázok

V súvislosti s vyšetrovaním polícia zatkla 24 ľudí. Pri jednom z kostolov, v ktorom útočili teroristi, sa včera opäť ozval výbuch. Podľa BBC išlo o nálož v aute, ktoré použili útočníci, a vybuchla v čase, keď sa polícia snažila ju zneškodniť. Polícia našla aj ďalších 87 rozbušiek na autobusovej stanici v Kolombe. Niektoré ležali voľne na zemi, ďalších asi 70 našli policajti medzi odpadom. Podľa niektorých zdrojov sú obavy, že existujú ešte dve alebo tri bomby pripravené na použitie. Jednu nálož zneškodnili v noci na včera na medzinárodnom letisku v Kolombe

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/509594-dve-explozie-zasiahli-v-nedelu-dva-rozne-kostoly-na-sri-lanke/

 


20
EP
Eduard Piovarči
23. dubna 2019

Rusko opäť profituje

na USA politike sankcií voči Iránu a Venezuele

Rusko zarobilo na ropy 5 triliónov rublov!!

 

Administrativa Donalda Trumpa se rozhodla přivést světový trh ropy k bodu varu a prokázat tím Rusku velkou finanční službu. Nikoli náhodou známý rusofob a bývalý prezident Estonska Toomas Hendrik Ilves, když pozoroval reakci komoditních burz na Trumpova opatření, na svém Twitteru napsal: „Rusko je spokojeno. Velice spokojeno.“

Toto zoufalé zvolání pana Ilvese se časově shodlo s informací o tom, že cena ropy značky Brent přesáhla hranici 73 dolarů za barel po zprávách o tom, že USA hodlají zpřísnit sankce proti Íránu a zrušit výjimky ze sankcí, které dříve umožňovaly hlavním spotřebitelům íránské ropy ji kupovat bez obav před americkými trestními opatřeními.

Podle těch nejskromnějších odhadů vydělalo Rusko na ropné dohodě OPEC+Rusko pět trilionů rublů (asi šest set miliard korun českých), nyní prezident Trump dělá všechno možné, aby se ceny zvýšily ještě více, aniž by přitom OPEC a Rusko měly nadále snižovat těžbu.

BINGO!

Kdyby měl neformální svazek OPEC a Ruska svá vyznamenání nebo čestné tituly, měl by se prezident USA okamžitě stát jejich nositelem, protože ještě nikdo neudělal tolik pro zvýšení cen ropy jako americký předák.

Nebýt jeho pokusů za každou cenu srazit na kolena Venezuelu a Írán, zvyšování cen ropy by bylo mnohem těžší.

https://cz.sputniknews.com/byznys/201904239709221--/

Tak že USA enormne zvyšujú Rusku tržby za ropu

To by jeden neveril:-)

 

 

 


20
PA
Piovarči Aragonit
24. dubna 2019
Komik vyhral a prevrat na Ukrajine sa zatiaľ nedeje
00
EP
Eduard Piovarči
21. dubna 2019
No ešte toto chýba zbedačenej Ukrajine aby sa tam začali vraždiť a robiť prevraty v prípade výhry vo volbách niekoho iného ako Porošenka. Totálny vypatlaný chaos ktorý tam spôsobili USA. Ukrajina tak či tak klakne vo vlastných krvavých sračkách, len preto že tam majú toľko fašistov. Fašistov ktorí za vojny pomáhali Nemcom vraždiť židov po tisícoch a týchto fašistov dnes USA aj židovská lobby podporuje. Neuveriteľné ale má to logiku. Veď nech sa Ukrajinci kludne aj vyvraždia zrejme sú plánovaným kanonenfutrom. Túto populáciu na východe majú zrejme v pláne výrazne preriediť a zdecimovať. Iné z toho človeku nevychádza
+ 3