Putin promluvil o tvrdé odvetě Ruska na vystoupení USA z INF
5. prosince 2018 Redakce AC24 Ze světa 13081 2
Pokud si USA myslí, že potřebují zbraně, které dnes patří pod smlouvu o likvidaci raket středního a kratšího doletu (INF), Rusko to také bude dělat, oznámil novinářům ruský prezident Vladimir Putin.

 
 
loading...
 

Ruský prezident připomněl, že v roce 2002 USA jednostranně vystoupily ze smlouvy o protiraketové obraně, která byla jedním ze základních kamenů mezinárodní bezpečnosti.

„Nicméně se nestyděly a v klidu z ní vystoupily, mimochodem bez žádných odkazů, jednoduše vystoupily a byl konec. Teď ve skutečnosti probíhá to samé, ale přemýšlí, na koho by svedly podle mě tento nepromyšlený krok," uvedl Putin.

Zároveň uvedl, že argumenty o tom, že pouze USA a Rusko nevyrábí zbraně, které spadají pod INF, jsou pochopitelné.

„Opravdu je to pravda. Mnohé jiné strany, už jich bude desítka, nejspíš takové zbraně vyrábí, Rusko a USA se navzájem takto omezily. Teď si naši američtí partneři pravděpodobně myslí, že se situace změnila natolik, že i USA musí mít takové zbraně. Jaká bude naše odpověď? Jednoduchá. Prostě je také budeme vyrábět," dodal na závěr ruský lídr.

Při odpovědi na otázku novinářů ruský prezident ještě uvedl, že Kongres USA už před prohlášením Washingtonu o vystoupení z INF vyčlenil peníze na vytvoření těchto raket.

„To znamená, že rozhodnuto bylo už dávno, jen si myslely, že si nevšimneme, že v rozpočtu Pentagonu už stojí vývoj těchto raket, ale až poté veřejně oznámily, že vystupují ze smlouvy," uvedl Putin.

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


--
- -
5. prosince 2018

Tolik bych se jim vážně nesmál a bez pochyb mají světové pozorovatele nato jak dělat kozy různými aplikacemi v skutcích.

https://www.youtube.com/watch?v=Re1NdFUhciY


20
PA
Piovarči Aragonit
7. prosince 2018

Americkí buzeranti chcú robiť zo sveta jeden veľký buzerplac. Ale dopadnú tvrdo. Putin im to krásne omlátil o hlavu s tým odhalujúcim rozpočtom.

Arogantné fašistické svine


00