Putin telefonicky hovořil s Trumpem. Jednalo se o zbraních
8. května 2020 Redakce AC24 Ze světa 9702 1
Americký prezident Donald Trump a ruský prezident Vladimir Putin spolu hovořili po telefonu, informoval mluvčí Bílého domu. Tématem byl i boj s koronavirem. (Foto: PoR)
 
 
loading...

Podle jeho slov lídři obou zemí „projednali pokrok v boji s koronavirem“. Tiskový mluvčí kromě toho prohlásil, že Trump „znovu potvrdil, že Spojené státy jsou nakloněny efektivní kontrole zbraní, do které patří nejen Rusko, ale i Čína, a také jsou připraveny k jednání, aby bylo možné se vyhnout budoucím závodům ve zbrojení“.

V Kremlu zase prohlásili, že Putin a Trump si vyměnili gratulace k 75. výročí Vítězství nad nacistickým Německem.

„Byla akcentována historická významnost spojeneckých vztahů, které spojily naše národy v letech druhé světové války a umožnily tak porazit společného nepřítele. Bylo zdůrazněno, že, v duchu těchto tradic, Rusko a USA mohou dosáhnout řešení ve věci ostrých problémů současné doby, a to včetně dosažení strategické stability, boje s terorismem, řešení regionálních konfliktů a čelení epidemiím,“ dodali v Kremlu.

Prezidenti také věnovali pozornost pozitivům plynoucím ze spolupráce při boji s koronavirem. Americká strana také nabídla Rusku, že do země odešle náklad lékařského vybavení.

Při hovoru o situaci okolo ropy, oba prezidenti poukázali na včasnost uzavření dohody OPEC plus, která již vedla ke stabilizaci situaci na trhu, dodali v Kremlu.

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
9. května 2020

Pekne v pozitívnom duchu

Keby to tak bolo aj naozaj


00