Putin se obrátil k ruskému lidu: Nikdo a nikdy nebude ponechán v nesnázích
23. června 2020 Redakce AC24 Ze světa 10228 14
Ruský prezident Vladimir Putin poděkoval ruskému obyvatelstvu za vytrvalost a schopnost společným úsilím překonat ostrou fázi koronaviru. Přinutili jsme epidemii k ústupu. (Foto: PoR)

 
 
loading...
 

Virus je ale stále nebezpečný. Putin navrhl zrušení rovné daně. Bohatší mají platit víc a získané prostředky půjdou na léčbu těžkých nemocí u dětí.

Epidemie prokázala efektivitu ruského zdravotnictví, prohlásil ruský prezident. Hned 14 vědeckých center v Rusku pracuje na vývoji vakcíny. Klinické testy již začaly.

Dokázali jsme efektivně reagovat na kolosální výzvu, vzkázal Putin.

„Chtěl bych vám poděkovat za vážný přístup ke svému zdraví a zdraví blízkých,“ řekl Putin. „Prošli jsme nejnebezpečnější etapu epidemie s důstojností,“ dodal.
Ruský prezident obzvláště ocenil pomoc dobrovolníků těm nejzranitelnějším kategoriím obyvatel. Prezident jim vyjádřil zvláštní dík a ocenil růst jejich počtu.

Putin zdůraznil, že boj s epidemií začal na hranicích. Zpřísnění sanitární kontroly pomohlo zadržet epidemii a díky tomu se podařilo získat čas a zachránit desítky tisíc životů.

Ruský prezident navrhl změnu daňového systému. V současné době platí rovná daň z příjmů ve výši 13 %. Kvůli tomu se podařilo zvýšit daňovou kázeň. Díky nové kvalitě státní správy a zavádění informačních technologií lze zavést diferenciovanou daň.

Putin proto navrhuje, aby osoby s ročním příjmem více než 5 milionů rublů (1,7 milionu korun) platily 15 %. Rozpočet tak ročně získá o 60 miliard rublů (20,53 miliardy) více. Tyto zdroje mají podle něj mířit na léčbu dětí s obzvláště těžkými nemocemi.

Změna má začít platit od 1. ledna příštího roku.

Putin: Máme zdroje na obnovu ekonomiky

Ruský prezident přiznal, že zemi trápí nezaměstnanost a složitá ekonomická situace, ostatně jako na celém světě. Podle něj se ale podařilo předejít nejhoršímu scénáři.

„Nejspíše nejostřejší problém v prakticky všech zemích je snížení zaměstnanosti, růst nezaměstnanosti. Tyto negativní důsledky (koronaviru, pozn. red.) samozřejmě dopadly i na nás,“ prohlásil prezident.

Ukázky zkoušky okřídlené jaderné rakety neomezené dálky během projevu ruského prezidenta Vladimira Putina před Federálním shromážděním.

Podle odhadů z dubna, kdy byla zavedena omezující opatření, se ruské HDP snížilo o 12 %.

Přesto se ale podle něj podařilo předejít skokovému růstu nezaměstnanosti. Stát má vyplatit další dávky lidem, kteří přišli o svá zaměstnaní.Putin je přesvědčen, že Rusko je schopné vrátit se k hospodářskému růstu.

„Zopakuji, máme zdroje a možnosti, abychom rychle obnovili národní hospodářství a dostali se na trajektorii růstu. Pro tento účel zachováme dlouhodobou orientaci v makroekonomické politice,“ prohlásil prezident.

Konkrétně to znamená zodpovědné rozpočtové výdaje s ohledem na světové ceny ropy a cílování inflace neboli cenovou stabilitu. Putin zdůraznil, že díky postupu Centrální banky RF má Rusko nejnižší inflaci ve svých moderních dějinách. Ocenil i její nedávné rozhodnutí snížit úrokovou sazbu o jeden procentní bod na 4,5 %.

„Pro ekonomiku to znamená nové možnosti pro nastartování investičních a infrastrukturních projektů. Pro podnikatele to znamená úvěry na expanzi svého

Dále ruský prezident navrhl řadu daňových úlev pro podnikatele, obzvláště v IT sektoru. Kromě toho navrhl, aby si svou vlastní živnost mohli otevřít lidé již businessu. Pro občany to znamená dostupné úvěry na nové bydlení,“ uvedl prezident.ve svých 16 letech.

Další pomoc od státu

Koronavirus měl bolestivý dopad na regiony země. Putin proto nařídil vládě, aby poskytla další pomoc regionům ve výši 100 miliard rublů (34 miliard korun).

Dalších 100 miliard rublů má být vyčleněno na rozvoj dopravní infrastruktury v regionech země. Tyto zdroje zamíří do těch subjektů federace, které dokázaly, že jsou schopny rychle a kvalitně stavět nové silnice a dálnice.

Ruský prezident dále nařídil zvýšit výdaje na vzdělání a zdravotnictví.

Putin slíbil, že lidé dostanou přístup k dotované hypotéce na nákup nového bydlení. Kromě příspěvků nezaměstnaným chce prezident vyplatit příspěvek i rodinám s dětmi ve věku do 16 let, a to ve výši 10 tisíc rublů (přes 3 tisíce korun).

Zachovány budou i bonusy vyplácené zdravotníkům, kteří bojují proti koronaviru.

Změna ústavy

Prezident připomněl i chystané všelidové hlasování o ústavních změnách, které se bude konat 1. července. Zdůraznil, že změny vstoupí v platnost pouze v případě, že je podpoří občané.

„Právě vůle lidu je obzvláště důležitá pro zajištění spolehlivých podmínek pro jistý, dynamický a dlouhodobý vývoj země na příští roky a desetiletí,“ prohlásil Putin a dodal: „Samozřejmě, že nové ústavní uspořádaní v případě jeho přijetí povede i k růstu požadavků pro efektivnější realizaci naší sociální a ekonomické politiky.“

Nakonec Putin podotkl, že je nutné společným úsilím porazit virus, ale dodal, že se život již pomalu vrací do starých kolejí.

„Společně překonáme všechny naše problémy,“ uzavřel Putin a podotkl: „Už jsme dokázali, že jsme toho schopni.“

Zdroj: snews.com

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
24. června 2020

Na Rusku vidíme že vírus je skutočný a zabíja nie je to žiadna propaganda

https://aragonit11.blogspot.com/2020/06/kapitalizmus-nefunguje.html


10
V2
Vaclav 2
24. června 2020

corona je fake tak jako všude na celém světě...za prvé - v Rusku byl použit na jiný problém, závažný problém, pokud to někdo neví, tak by mohl poslouchat ty kteří tomu rozumí, jako H.J.Muller, Pjakina a další...

pak - rozumní a znalí problému ví, že VVP musí z různých důvodů tkzv. "držet partu"

víš, že třeba první týden v květnu ve Španělsku vyskočila statistika na mínus 2000 mrtvých - čili nahlašovaly se v březnua dubnu nemocní jako umřelí a neumřeli... jak se tohle může stát? a to není jedinný stát...

v každém státě tkzv. "politici serou lidem na hlavy" Výsledek? Pokud by opatření vyhlašovala odborná lékařská obec a ne WHO spolu s tou zločineckou partou, tak žádná pandemie nikdy nebyla...


11
EP
Eduard Piovarči
24. června 2020

A ešte mi povedz načo by si Putin doj.bával ekonomiku, potrebuje to? Veď to Rusko len zásadne slabuje. Nebolo by v záujme Ruska ani Putina aby prijal túto západnú hru na Covid a podrezával si pod sebou konár.

Rusko je úhlavným nepriatelom západu idú po ňom ako mačka po myši, myslíš si že by on hral túto Rusko ekonomicky tak poškodzujúcu hru?

Sa preber...


10
V2
Vaclav 2
24. června 2020

no jo Edo, jestli jsem probrán nebo ne? mysli si co chceš,  proč to tak je můžeš vědět nebo nechceš... je dobré si uvědomit, že tomu co zorganizoval celé to divadlo je úplně šuma fuk jestli utrpí ekonomika nebo ne, doslova všem vládám na světě je to taky naprosto ukradené. Něco za něco. Myslíš si, když příkladně u nás v Česku poklesla ekonomika o 35% že ta zločinecká vláda přijde o své penízky? Kdo si tohle myslí je naivní hlupák. Ta bude ve vedení pořád a zvětšuje si denně příjmy. Tak je to ve všech státech, vždy je dost lidí v opozici, co si myslí, že tím si pomohou a vyřadí vládu, která je momentálně u vesla. Maduro? Tam je situace o mnohem horší, tam je to půl napůl, opozice jen čekala na chybný krok, a ten neudělal. Nevidíš to? Udělal dobrý krok a dnes? Těží z toho, a jak? Příkladně, že ho zve Trump na  přátelskou návštěvu...nic ti to neříká? A VVP? Pokud by tohle ignoroval, tak už by dneska nebyl v úřadě...jestli to chceš vysvětlit podrobně? Víš, musí se koukat dopředu... ano hrál tuto ekonomicky poškozující hru...no a? Z toho vyjde stejně jako vítěz.

To je to samé, jak množství chytráků nadává na Trumpa s tím že kecá a neví co dělá... to jsou naivní hlupáci. Trump vždy konal přesně to co věděl, že bude dobré, vyslovoval vždy názory co měly hlavu a patu...pro krátkozraké ovšem byl hlupan...

Já si vybavuji tvé příspěvky, kde jsi se pobuřoval kvůli policejní brutalitě ve státech... to je stejně naivní, to je meinstrým... tam je brutalita černých proti bílým a proti policii. Všem těm co zastavovali policejní auta, demolovali je, napadali všechny i policii, by měly být vyřčeny ty nejhorší tresty... je dobré posoudit objektivně videa a ne se podřizovat TV...


11
EP
Eduard Piovarči
24. června 2020

Neverím že by Putin musel hrať tú západnú hru. Prečo by to robil veď aj v Rusku by sa mohli rozpútať nepokoje farebnou revolúciou sa mu vyhrážajú zo západu otvorene a stále.

V USA majú čo chcú mať tam je to riadené Trumpovou opozíciou celý ten bordel


20
V2
Vaclav 2
25. června 2020

ano, musel a musí, protože 70% vlády a vládních postů je v rukou amerických služebníků...RF není zatím suverení a soběstačný stát, a každodení boj VVP s tímto podpindosnickým režimem ho stojí neúměrné síly. Přesně tak jako Trumpa...ale to snad samozřejmě víš, ne?

ten poměr dobra a zla se pomaloučku a jistě mění, a to je moc dobře...


10
EP
Eduard Piovarči
25. června 2020
No dobre, ale potom musí byť ten vírus skutočný inak by to nešlo aby Trump a Putin mlčali a nechali ničiť svoje ekonomiky vírusom ktorý vôbec neexistuje
20
V2
Vaclav 2
25. června 2020

No ano, ten virus je skutečný, možná agresivnější, než normální chřipka...

Zkosí možná o pár lidí víc...no a?

Ti co to leta plánovali, těm to vyšlo celkem „dobře“ Docílili toho, že se podařilo šikovnou manipulací agresivitou, strachem, vyhrožováním atd., zotročit státy i davy na celém světě a zdesetinásobit své zisky.

A ti hráči na mezinárodním poli se museli bránit, a okamžitě to využít pro své plány. Všichni víme, co je to občanská válka. Nahnat davy na náměstí, vyvolat potyčk s policií a zákeřně odněkud odstřelovat lidi. Pak je neštěstí hotové. V RF byly takovéto datumy naplánované, čili nevyhnutelné, a to již ca. 17 x. Víš kdy předminule? Den po té, co Putin vyhodil zničeho nic Medvěděva a vládu na ulici. Tím tomu předešel, jdnoduše je převezl. Další vážný termín na převrat byl, když začala ta corona hysterie...tak co udělal P.? O 14 dní dříve, než by to bylo v rusku nutné, vyhlásil zákaz vycházení. Takže se znovu majdan nekonal... je to jednoduché. Co bude dál? No to je těžké to říci... ale myslím, že to předpokládám dobře, že to vyjde...

Pokud si vzpomínáš jak Trump byl neustále proti pandemii...no tlak byl tak velký, že to neustál a musel se podřídit a začal hrát svými kartami a hraje dobře i když je to ve státech moc a moc složité.


10
V2
Vaclav 2
25. června 2020

a ještě... máš rád tohle písmeno?

                              

 


11
EP
Eduard Piovarči
25. června 2020

to nie že je len agresívnejšie ako normálna chrípka to funguje celoročne a nezabije to ani UV žiarenie ani tropické teploty.

Toto svinstvo vyrobii na príkaz POTENTÁTOV V USA a rozsiali po celom vete. je to frontálny útok na celé ludstvo a spochybňovať to je šialenstvo z toho dôvodu že nám všetkým pôjde o kejháky ak sa tá pliaga nezastaví.

Ono to poškodzuje každého aj mladých aj keď tým prejdeš neskôr môžeš čeliť ďalším následkom už teraz sa ukazuje že ludia čo si covidom prešli sú nachilní na ochorenie diabetom no ďakujem pekne  a to môže byť špička ladovca.

Ani Trumpeta s tým nič neurobí

Sklapol kecal že odhalí pozadie okolo 9/11 a nič.

Je úplne v prdeli.

NEverím moc že Q niečo napraví môže to byť zasa len ďalší trik globálnej moci v pozadí USA.


20
V2
Vaclav 2
26. června 2020

představ si - já tomu pevně věřím, před volbami nemůže dělat ze strategických důvodů nic velkolepého... vše jde pomalu, protože DS je rozlezlý a zabydlený dost hluboko. Je dobré vědět co už v těchto podmínkách udělal... 

jen doufat aby nevyhráli demo. př, Biden, v tom případě si můžeme říci tak akorát Amen...

a Q ? máš trochu divné představy, Q nemůže nic napravovat, ti sbírají informace, odhalují a  informují...nikdy nevyslovili, že sami něco fyzicky změní, zatím udělali ohromnou práci, asi to nestuduješ...

A že je Tr. v pr....? no jo, mysli si co chceš, ale já vím, že v současné době těch problémů, zmatků, bojů je na tom extrémě dobře... myslím si, že demo mají jen jednu jedinou možnost, to ty víš taky jakou...


10
EP
Eduard Piovarči
26. června 2020
No napokon uvidíme čo sa do jesene zomelie a či Q bude tá cesta čo nás vyvedie s tohoto marazmu. Sledujem to ale nie som v tom smere tak optimistický ako ty, ale bodaj by to vyšlo
00
EP
Eduard Piovarči
24. června 2020

Nie je to presvedčivé čo tvrdíš.

A Čo Kuba, Vietnam a Venezuela tiež tam musia držať partu s celosvetovým diktátom? A čo Lukašenko v Bielorusku prečo eviduje už vyše 50 tisíc infikovaných? On nerobil žiadnu karanténu

Osobne pochybujem že by Maduro hral s tou svetovou špinou hru na Covid. Alebo aj toho dokopali a prinútili fixlovať číňania? Alebo USA? Nevykričal by Maduro pravdu o covide do sveta? A rovnako Kubánci embargovaní a blokádovaní už 60 rokov neboli by prví čo by kričali Covid je fake?

Ak ty nepoznáš nikoho vo svojom okolí čo by mal covid alebo naň zomrel ja mám kamaráda čo to dostal a hovoril že nikdy viac také svinstvo nechce zažiť, že tak v prdeli ešte nikdy v živote nebol a to ide o 30 ročného chlapa. Niektoré symptómy ani nedokázal dobre popísať skrátka s takým niečim sa nikdy v živote nestretol. Dostali to na juhu Slovenska niekde pri Blave keď boli celá partia na týždňovke dostali to všetci - 10 ľudí.

Fenoménom je najmä to že dr. Krčméri tvrdil že s letom chrípočka covid musí vykapať, no chrípočka sa nespráva ako chrípočka, ale ako agresívny a odolný vírus ktorý sa dokáže rýchlo šíriť aj v subtropickom podnebí.

Toto chrípka nedokáže.

Môžu skreslovať úmrtia to môžu, ale máme tu nezávislých odborníkov ako Peková ktorá vyvinula vlastné testy a tvrdí že covid je v laborke upravený vírus. Tvrdí to aj francúzsky držitel nobelovej ceny a ďalší odborníci v obore, ktorí sú pre svoje tvrdenia astrachyzovaní a znevažovaní, preto že je neprijateľné tvrdiť že covid niekto vyrobil a zámerne pustil do sveta. To maistrém pokladá za mimoriadne škodlivú konšpiračnú teóriu. Nikto predsa nesmie byť obvinení a hlavne ELITY NIE a mafiou zaplatení vedci do omrzenia tvrdia že covid preliezol na človeka z netopiera a basta. A ak tvrdíš niečo iné si prašivý konšpirátor.

JE to Gatesov projekt, aby mohol očipovať čo najväčšiu časť populácie a zarobiť na vakcíne samozrejme.  Aj to je do neba volajúca konšpirácia za ktorú sa časom bude aj zatvárať.

Podceňovať tie svine čo to všetko riadia je naivné oni vypustili skutočný vírus myslíš že majú nejaké ohľady? Myslíš že by si robili starosti s mediálnym organizovaním ochorenia v tajnej spolupráci so všetkými vládami sveta?

Áno paniku a chaos oni budú všemožne podporovať a šíriť aby bol u ľudí priebeh ochorenia horší preto že strach znižuje imunitu.

Václav nebuď naivní že oni nepoužili skutočný vírus a všetko sa to len hrá... Druhá vlna im len hrá do karát preto ticho podporia aj to že covid je výmysel a vôbec neexistuje aby ľudia stratili ostražitosť a pomohli tak šíriť vírus polavením v opatrnosti.

Covid okrem toho celkovo zásadne poškodzuje organizmus, ničí pluca, srdcový sval, mozog, obličky  a u ľudí ktorí prekonali covid je vysoká šanca že sa u nich vyvinie diabetické ochorenie.

Je jednoduché to dnes všetko spochybniť, ale následky potom môžu byť nedozierne.


20
EP
Eduard Piovarči
25. června 2020

No a teraz si uznal že ten vírus je skutočný aže je horší ako chripečka a ja tvrdím že je omnoho horší ako chripečka preto že bežná chrípka končí na jar a le tento hunus bude koliť ludí celý rok

Okrem toho tento humus spôsobuje nárast ochorenia cukrovky a vážne poškodzuje organizmus aj inak je to viac ako tichá zbraň.

Tak že nemožno tvrdiť že to nič nie je. Nechci to dostať je to svinstvo.

Teraz sa rozvolnilo a už prípady pribúdajú a to všade aj u nás, Češi to nikdy nedostanú do normálu my ešte máme šancu byť v pohode aspoň na vlastnom území ako sa nám to tu ale rozlezie nebudeš môcť ísť na dovolenku ani do Tatier ak sa to svinstvo začne zasa šíriť.


10
EP
Eduard Piovarči
24. června 2020

Neverím že by Putin musel hrať tú západnú hru. Prečo by to robil veď aj v Rusku by sa mohli rozpútať nepokoje farebnou revolúciou sa mu vyhrážajú zo západu otvorene a stále.

V USA majú čo chcú mať tam je to riadené Trumpovou opozíciou celý ten bordel

+ 2

V2
Vaclav 2
24. června 2020

corona je fake tak jako všude na celém světě...za prvé - v Rusku byl použit na jiný problém, závažný problém, pokud to někdo neví, tak by mohl poslouchat ty kteří tomu rozumí, jako H.J.Muller, Pjakina a další...

pak - rozumní a znalí problému ví, že VVP musí z různých důvodů tkzv. "držet partu"

víš, že třeba první týden v květnu ve Španělsku vyskočila statistika na mínus 2000 mrtvých - čili nahlašovaly se v březnua dubnu nemocní jako umřelí a neumřeli... jak se tohle může stát? a to není jedinný stát...

v každém státě tkzv. "politici serou lidem na hlavy" Výsledek? Pokud by opatření vyhlašovala odborná lékařská obec a ne WHO spolu s tou zločineckou partou, tak žádná pandemie nikdy nebyla...

- 1