Putin poslal tvrdý vzkaz: Rusko zrcadlově odpoví na činnost USA týkající se testování nové rakety
21. srpna 2019 Redakce AC24 Ze světa 12112 5
Prezident RF Vladimir Putin prohlásil, že ruská strana je zklamána tím, že USA zkoušejí rakety, které jsou v rozporu se Smlouvou o likvidaci raket středního a kratšího doletu (INF), a je znepokojena možností odpalování rakety testované Spojenými státy z Rumunska a Polska. (Foto: PoR)

 
 
loading...
 

„Mohu říci, že jsme zklamáni tím, co vidíme. Testování pozemní rakety středního doletu, což samozřejmě odporuje smlouvě o raketách středního a kratšího doletu, pochopitelně vyostřuje situaci v oblasti bezpečnosti ve světě a v Evropě především... Za prvé – Američané příliš rychle vyzkoušeli tuto raketu, příliš brzy po oznámení odstoupení od smlouvy. Vzhledem k tomu máme všechny důvody se domnívat, že práce na této raketě, na jejím přistání, je to mořská raketa, byla zahájena dlouho před hledáním záminek k odstoupení od smlouvy,“ řekl Putin po jednání s finským prezidentem Saulim Niinistöm.

Putin také vysvětlil, že ho znepokojuje možnost provádět odpalování rakety testované Spojenými státy z Rumunska a Polska.

„Co mne znepokojuje. Tato testovaná raketa, jak prohlásili v Pentagonu, je Tomahawk, to znamená mořská raketa. Umístili ji na zemi, přizpůsobili k odpalování ze země. Tyto rakety mohou startovat z odpalovacích zařízení, která se už nacházejí v Rumunsku a v nejbližší době budou v Polsku. Stačí pouze vyměnit software,“ řekl ruský prezident na tiskové konferenci na základě výsledků jednání s finským prezidentem Saulim Niinistöm.

Putin dodal, že si není jistý, že americká strana bude informovat evropské partnery o tom, jaký software se v těchto jejich systémech nachází.

„Pro nás to znamená, že vzniká další nebezpečí, na které musíme příslušným způsobem reagovat,“ dodal.

Rusko podnikne zrcadlové kroky jako odpověď na činnost USA týkající se testování nové rakety, zdůraznil prezident.

„Samozřejmě potřebujeme dialog o těchto otázkách. Takový dialog zatím není. Příslušné kroky budeme podnikat teď jako odpověď na toto jednání, zrcadlového charakteru. Návrhy na zahájení tohoto dialogu jsme už předložili. Držíme se stejného stanoviska. Jsme připraveni diskutovat o tom s Evropany, s Američany, ale bezpečnost Ruska bude spolehlivě zajištěna,“ řekl Putin.

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


MM
Morne Morkel Morkel
21. srpna 2019

And now it is official that the seventh season of ‘brooklyn nine nine season 7’ is all set to be premiered on NBC. February 27, 2019, is the date when NBC renewed the series for a seventh season.


02
AZ
Antonín Zelenka
22. srpna 2019
Prišlo poštou k danej téme.

-----

 

Prečo je opäť problém ... Vzostup fašizmu ...

 

Hrozba fašizmu

 

Ak budeme mlčať, je zaručené víťazstvo nad nami, a holokaust láka.pdf

 

-----

Ešte sa k téme vrátime.

 

Súvislosti a súvzťažnosti

https://ac24.cz/-/tehdy-se-havel-dozvedel-ze-se-stane-prezidentem-soros-hovori-o-svych-setkanich-s-vaclavem-havlem

 


00
SJ
00
MM
Morne Morkel Morkel
21. srpna 2019

And now it is official that the seventh season of ‘brooklyn nine nine season 7’ is all set to be premiered on NBC. February 27, 2019, is the date when NBC renewed the series for a seventh season.

- 2