Putin: Leckdo zapomíná na to, že v roce 1941 právě Německo napadlo SSSR
1. září 2020 Redakce AC24 Ze světa 9075 2
Rusko nedovolí nikomu zapomenout na to, že právě Německo napadlo Sovětský svaz v roce 1941, a nikoli naopak, že sovětská vojska dobyla útokem Berlín, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin v průběhu všeruské veřejné lekce. (Foto: Pixabay)

 
 
loading...
 

Letos je všeruská veřejná lekce věnována 75. výročí vítězství ve Velké vlastenecké válce a probíhá pod heslem: Pamatovat, znamená vědět.

Prezident RF se zúčastnil této akce virtuálně.

„Leckdo zapomíná na to, že právě fašistické Německo napadlo Sovětský svaz časně zrána 22. června 1941, a nikoli naopak; že přes 80 % techniky a živé síly nepřítele zničila Rudá armáda právě na Východní frontě; leckdo zapomíná na to, kdo dobyl útokem Berlín. Byla to sovětská vojska. A my na to nikdy nesmíme zapomenout, a nikdy nezapomeneme. A nikomu nedovolíme na to zapomenout,“ prohlásil Putin.

Připomenul význam vítězství ve válce.

„Prostě kdybychom, jak se dnes někteří domnívají, dávali naše města a obce bez boje, a jakoby zachovávali životy našich vojáků, v konečném důsledku bychom tuto válku prohráli. A vedlo by to k totálnímu vyhubení prakticky všech národů bývalého Sovětského svazu a dnešní Ruské federace – to je cena a význam vítězství, jehož dosáhli naši předkové,“ řekl Putin.

Ruský prezident podotkl, že v současném světě probíhají pokusy o revizi dějin 2. světové války.

„Po ukončení studené války – a po horké, velmi kruté 2. světové válce začala válka studená, konfrontace různých zemí – se leckomu zdálo, že po ukončení studené války se stali vítězi, pocítili se privilegovanými, domnívají se, že je možné a nutné změnit pořádek, který vznikl po 2. světové válce. A proto, aby byly vytvořeny podmínky pro tyto přeměny, je třeba trochu změnit, přepsat to, co se v historii skutečně stalo,“ řekl Putin.

Lidé, kteří souhlasí s revizí dějin, se dají podle názoru ruského prezidenta označit za kolaboranty. Podle jeho slov je zachování památky úkolem státního významu, i když není třeba lpět na minulosti, jen opírajíce se na ni můžeme jistě postupovat vpřed do budoucna.

Zdroj: snews.com

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


RK
Rudolf Kavan
1. září 2020

Dnešní útok proti Rusku vedou zejména američtí neoconi - zakuklení trockisté. Jsou to pohrobci bolševiků, kteří se snažili Rusko zničit v roce 1917. https://www.keepandshare.com/doc9/22901/neoconi-trockij-pdf-40k?da=y

Rusofobie je v dnešním Česku to nejodpornější. Jsou Češi ochotni vyvolat atomovou válku, jenom aby se mohli podbízet mocným?

Rudolf Kavan  


10
EP
Eduard Piovarči
2. září 2020

Rudolf súhlas

až na to že túto vojnu proti Rusku vedie USA oligarchia neoconi sú len jedným z nástrojov

Svet je preto v absolútnom ohrození. Moc americkej oligarchie je obrovská a má dosah v celom svete. Chcú zabiť Madura - vyhlásili ho za zločinca a je naňho vypísaná odmena ako na zločinca majú v rukách všetky veľké médiá na planéte masírujú mozgy miliardám ľudí a vyrábajú nenávisť voči Rusku a Číne ako keď tlačia na rotačkách doláre.

Fandím Rusku ktoré presne vie čo nepriateľ v USA zamýšla a verím že Rusko opäť môže zachrániť svet zo spárov USA nadnárodného fašizmu vedeného americkými oligarchami.

Túto silu a schopnosť má Rusko spolu s Čínou... Fašizmus americkej oligarchiády tieto krajiny neporazí. Máme nádej... prebúdzajme ľudí s letargie nenávisti a nevedomosti v ktorej ustrnuli. Ide o všetko, O naše životy, o životy našich detí a ďalších generácií...

https://aragonit11.blogspot.com/2020/08/v-minsku-probiha-akce-na-podporu.html


00
RK
Rudolf Kavan
1. září 2020

Dnešní útok proti Rusku vedou zejména američtí neoconi - zakuklení trockisté. Jsou to pohrobci bolševiků, kteří se snažili Rusko zničit v roce 1917. https://www.keepandshare.com/doc9/22901/neoconi-trockij-pdf-40k?da=y

Rusofobie je v dnešním Česku to nejodpornější. Jsou Češi ochotni vyvolat atomovou válku, jenom aby se mohli podbízet mocným?

Rudolf Kavan  

+ 1