Prvních 50 rodin farmářů z JAR se mohou brzy usídlit v Rusku
21. července 2018 Redakce AC24 Ze světa 7962 4
Búrské rodiny, potomci nizozemských osadníků v Jižní Africe, se snaží utéct před násilím ve své vlasti. Kolem 15 000 Búrů chce nalézt útočiště v Rusku, uvádí televize RT.

Rodina Schlebuschů z jihoafrického města Bloemfontein bude jednou z prvních 50 rodin, které se usídlí v Rusku. Mnozí Búrové čelí v Jihoafrické republice násilným útokům. Obviňují z toho politiku vlády, která chce vyvlastnit jejich půdu. Z tohoto důvodu žádají o politický azyl v cizině. Jednou z lákavých destinací je i Rusko.

V červenci farmář Adi Schlebusch navštívil farmářský region ve Stavropolském kraji. Jeho otce nedávno zavraždili na farmě. Adi zdůrazňuje, že se Búrové nikdy vůči černošskému obyvatelstvu nedopouštěli násilí. Když první osadníci přišli do Jižní Afriky v 19. století, snažili se jednat férově a vyvarovat se konfliktů. „Běloši černochům nikdy nebrali půdu násilím nebo jiným nespravedlivým způsobem," vysvětluje.

„Důvod, proč uvažuji o emigraci, popravdě spočívá v tom, že sleduji, jak se stahují mračna nad naší budoucností. Skutečnost je taková, že se bojíme o svůj život. A realita je taková, že bílý farmář v Jihoafrické republice čelí útokům každý den… Vláda nese odpovědnost za atmosféru antagonismu vůči bílým farmářům," řekl Adi.

Uvedl, že kolem 15 000 Búrů je připraveno opustit svou zem a začít nový život v Rusku. Připomněl, že Rusko v posledních letech zaznamenalo neuvěřitelný růst zemědělské produkce.

„Proto si myslím, že je správná doba, abych investoval do ruského zemědělství. Myslím, že má velký potenciál," řekl Adi.

Zdroj: rt.com

 
 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

V2
Vaclav 2
21. července 2018
to bude další rána válečným štváčům...jen tak dál
50
PE
Pátý Element
21. července 2018

02
JN
Jaromír Novák
21. července 2018
Černí ďáblove z J A R pochcípou hlady po zásluze.
40
TM
Taylah Moseley
21. července 2018

Komentář byl odstraněn z důvodu nevhodného obsahu.


00