První turista ve vesmíru: Soukromým letem kolem Měsíce se vydá japonský miliardář
18. září 2018 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 29421 8
Los Angeles - Japonský miliardář Jusaku Maezava bude prvním pasažérem, který využije soukromý let kolem Měsíce raketou americké společnosti SpaceX.

Los Angeles - Japonský miliardář Jusaku Maezava bude prvním pasažérem, který využije soukromý let kolem Měsíce raketou americké společnosti SpaceX.

Tisková agentura AP uvedla, že společnost zveřejnila totožnost zákazníka v pondělí na akce, kterou uspořádala ve svém sídle nedaleko Los Angeles.

Účastníkem této akce byl i samotný Maezava, 42letý podnikatel z Japonska, který se přiznal, že letět do vesmíru bylo jeho celoživotním snem. Zakladatel SpaceX Elon Musk potvrdil, že Maezava poletí k Měsíci novou raketou s označením BFR, která je stále ve vývoji.

Společnost SpaceX oznámila ještě minulý čtvrtek, že podepsala kontrakt s prvním soukromým pasažérem pro cestu kolem Měsíce, ale nezveřejnila žádné podrobnosti. Musk tehdy umístil na Twitter pouze japonskou vlajku jako nepřímou odpověď na otázku, zda nebude prvním pasažérům přímo on.

Dopravní prostředek BFR je složen z rakety a vesmírné lodě. Musk ho představil loni s tím, že má za cíl umožnit lidem kolonizovat Mars, přičemž SpaceX chce, aby v roce 2022 přistáli na rudé planetě dvě nákladní lodě.

První kosmická loď s posádkou by mohla dorazit na Mars o dva roky později, dodal Musk. Společnost oznámila plány na vyslání dvou soukromých pasažéry kolem Měsíce ještě v únoru 2017 s tím, že start je plánován na tento rok.

 
 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

LB
little boy
18. září 2018

Na projekte majú spolupracovať aj Steven Spielberg a Ridley Scott. 

Už sa nemôžem dočkať. 

 


20
Jarin G.
18. září 2018

Já už myslel, že je to u Musků už běžná, vyřešená záležitost, tyhle vesmírné výlety s vyhlídkou na Zemi. Prý se jen řeší nepodstatná otázka návratu. 

Výsledek obrázku pro Musk automobil ve vesmíru

Výsledek obrázku pro Musk automobil ve vesmíru


20
Dědouch11 *
18. září 2018

20
JJ
20
OR
Oldřich Radomír Xaver
18. září 2018
třeba pak potvrdí, že je Země placatá a ještě víc zbohatne na instalaci zábradlí kolem dokola, aby nikdo nepřepadl přes okraj ....
20
PA
Piovarči Aragonit
18. září 2018

Kurva tí majú ale plány hlavne že doteraz nedokážu svojich astronavtov dopraviť na ISS. A tento rok majú štartovať už k mesiacu ale kedy už je pomali koniec septembra a nič nič. Raketa je ešte vo vývoji?

Riešia asi radiačnú ochranu pri prelete Wan Alenovými radiačnými pásmi. Po programe APOLLO žiadna ľudská posádka obežnú dráhu zeme neopustila už takmer 50 rokov. Prečo asi. Prečo sa kozmický program maximálne utlmil a udržiaval len na obežnej dráhe Zeme?

http://aragonit11.blogspot.com/2018/09/ekoden-ktory-nam-celkom-nevysiel-15.html


31
MK
Milan Klusák
19. září 2018
Pio, s kosmickými misemi to máš jako s jeskyní. Ti co tam lezli, se dušovali že zalezli 6km daleko, no jen Bůh a oni ví, pokavadˇ  zalezli. Svědků není.
10