První skupina čínských armádních pilotek brzy absolvuje
16. října 2020 Redakce AC24 Ze světa 5363 2
Deset pilotek pozemních sil ČLOA skončilo debutové samostatné lety v provincii Shanxi na severu Číny. (Foto: Xinhua)

 

 
 
 

 

Pilotky zdraví během svého prvního samostatného leteckého výcviku na letišti na jihu provincie Shanxi (Šan-si). Těchto 10 studentek je první letkou vycvičenou pozemními silami Čínské lidové osvobozenecké armády (ČLOA). Budou absolvovat příští rok. Fotografie: tisková agentura Nová Čína / Xinhua

Očekává se, že prvních 10 studentek vycvičených pozemními silami Čínské lidové osvobozenecké armády (ČLOA) bude absolvovat a připojí se k operačním jednotkám v roce 2021.

Pozemní síly ČLOA uvedly ve svém prohlášení, že stážistky byly vybrány z absolventů středních škol po celé zemi v roce 2017, kdy pozemní síly začaly přijímat ženy na letecký výcvik. Nyní jsou studentkami Leteckého institutu ČLOA.

Podle videoklipů zveřejněných pozemními silami dokončily tyto studentky nedávno své první samostatné lety na letišti pozemního vojska na jihu provincie Shanxi a ovládaly francouzský lehký vrtulník Gazelle, aby provedly několik jednoduchých manévrů.

Budou pokračovat v leteckém výcviku a po ukončení studia v roce 2021 budou přiděleny k jednotkám pozemních sil po celé zemi.

Fotografie zveřejněné pozemními silami ukazují ženy před několika bojovými vrtulníky typu WZ-19, což naznačuje, že v budoucnu budou takové vrtulníky pravděpodobně obsluhovat.

Ve srovnání s leteckými jednotkami letectva ČLOA a námořnictva ČLOA, které nasazují hlavně letadla s pevnými křídly, používá letecké křídlo pozemních sil vrtulníky, které zahrnují bojové, průzkumné a dopravní modely.

WZ-19, vyvinutý společností Letecká průmyslová skupina v Harbinu (Aviation Industry Corp. Harbin), je poháněn čtyřmi lopatkami poháněnými dvěma turboshaftovými motory. Má maximální cestovní rychlost 245 kilometrů za hodinu, maximální vzletovou hmotnost 4,51 tuny a provozní dosah 700 kilometrů, podle údajů této společnosti, která letadlo vyrábí.

Vrtulník může nést osm raket a dva raketomety. Pro ochranu svých pilotů je vybaven pancéřováním a nárazuvzdornými sedadly.

Těchto 10 žen jsou první, které pozemní síly vycvičily, aby se staly pilotkami. Tato služba měla ve svých leteckých jednotkách několik pilotek, ale byly to bývalé pilotky vzdušných sil ČLOA, které řídily letadla s pevnými křídly.

Ve Spojených státech jsou ženy významnou silou ve vojenské flotile vrtulníků. V roce 2014 tvořily podle zprávy vydané americkou armádou asi 10 procent pilotů vrtulníků americké armády ženy. V americké armádě existuje mnoho pilotek, které obsluhovaly nejmocnější útočný vrtulník na světě Boeing AH-64 Apache, uvedly americká média.

Generálmajorka ve výslužbě paní Liu Xiaolian (Liou Siao-lien), jedna ze třetí skupiny pilotek ČLOA, uvedla, že ženy jsou v řízení moderních vojenských letadel stejně dobré jako muži, protože v moderních vzdušných soubojích jsou důležitější inteligence a pevná vůle než fyzická síla.

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
17. října 2020

A rúška majú kde.....

Čína je nezastavitelná. USA už nemajú šancu dostať čínu na kolená, alebo zmeniť v nej režim.

Stačí si pozrieť Šen čen čínske silikónové údolie

 Peking také od Šen-čenu očekává inovativní řešení ohledně komercializace vědeckých a technologických úspěchů a tržního rozdělení zdrojů. Nyní jsou prostředky na výzkum a vývoj distribuovány centrálně: buď přímo ústřední vládou, nebo místními úřady. V Šen-čenu je plánováno alespoň částečné předání této funkce trhu, včetně soukromých investorů. To pomůže zlepšit efektivitu rozdělení zdrojů, a nakonec podpořit návratnost výzkumu a vývoje. Předpokládá se, že Silikonové údolí dosáhlo takového úspěchu právě díky tržním mechanismům alokace zdrojů. A ještě, aby přilákal nejlepší světové vědce, Šen-čen zjednoduší postupy udělování víz a povolení k pobytu. Jihočínská metropole by se tak měla stát přátelštější a atraktivnější pro odborníky z celého světa, řekl Sputniku Zhou Rong, vedoucí výzkumný pracovník z Finančního institutu Chongyang při Čínské lidové univerzitě. „Domnívám se, že Šen-čen má v porovnání s Hongkongem více výhod v získávání talentů v budoucnu. Mzdy v Šen-čenu nejsou nižší než v Hongkongu a bydlení je dostupnější. Kromě toho budou přijata opatření k přilákání zahraničních společností k přesunu jejich sídel do Šen-čenu, aby se toto město stalo sídlem 500 největších společností v asijsko-pacifickém regionu.

https://aragonit11.blogspot.com/2020/09/blog-post_20.html


00
LF
Larry Fistingfield
18. října 2020

Je velmi hloupé Eduardo blahořečit DRAKA, KTERÝ SE TĚ PRÁVĚ CHYSTÁ SEŽRAT.

CO JE PRIMÁRNÍM ÚKOLEM ČÍN´ANŮ?

1, Jako potomci reptilů mají za úkol zničit potomky z hvězd Slovany a s tím jsou s Anglosasy zajedno, BLM jako čínský trojský kůn´ má zlikvidovat všechny bílé, nejen Anglosasy, budou ještě jiné BLM

2, Vrátit planetu Zemi pod výhradní kontrolu reptilů, jako v Egyptě kdysi pod nadvládou Anunaki a s tím jsou s Rothschild-Rockefellerem + 911-tkou zajedno

3, Vše nečínské zlikvidovat stejně jako ARACHNITI ve filmu hvězdná pěchota, za chvíli bude brouk Bohemocoitl velký jako planeta a tomu se musí zabránit. Bohemocoitl mohl s tebou mluvit tvou řečí tak, že nabodl své hostitele a zrádce lidstva:"Stan´ se jedním z nás, našim úkolem je "mír", řekni nám jak pacifikovat lidstvo, dej nám rozmístění armád a počty vojsk, otevři všechny brány!" S tím jsou WHO, Si-Tinpin, 27 bruselských eforů a Bill Gates zajedno

Myslí Eduardo, že zrádců z přesvědčení a koupených je dost, vím, co udělalo USA, Anglie a jiné tzv. "velmoci", když tam seděl Rothschild a později Rothschild-Rockefeller, oni zneužili i Rusko a dosadili tam Romanovce, rod, který se ani tak nejmenoval, ale nyní, když je 913 v Číně, musíme se všichni proti nim spojit a porazit reptilní čínskou totalitu, nesmíme dovolit, aby ovládli svět, Čína je lehce zastavitelná, bloky jsou jen ve tvé mysli !!!

Jdi do Číny, když chceš, dostaneš na uvítanou Gatesovu indemní vakcínu, budeš velmi nemile překvapen, jak to všechno funguje, stejně jako američtí komunisté v SSSR za Stalina-Lazar Kaganoviče.


00