První americké tanky se valí po německých silnicích. Očekávají se desítky tisíc vojáků a tisíce tanků
13. února 2020 Redakce AC24 Ze světa 59658 7
„Defender Europe 20“ je největší cvičení americké armády v Evropě za 25 let, přemísťují se desítky tisíc vojáků a tisíce tanků. To vyžaduje i postavení největší mobilní čerpací stanici na kontinentu.

 

 
 
 
 

Pro cvičení „Defender Europe 20“ s 37 000 vojáky bylo zahájeno překládání tanků v Německu. Ve vojenské oblasti Bergen-Hohne jsou americká pásová vozidla přeložena z vlaků na těžké transportéry. Pásová vozidla  jsou převezena do Camp Fallingbostel ve vzdálenosti 30 kilometrů, těžká nákladní vozidla „Mammut“ váží až 120 tun. Očekává se, že tam bude do prvního týdne v březnu „uskladněno“  1 250 kolových a pásových vozidel.

Dále se má z vlaků přesunout 39 houfnic a transportéry s municí. Tato technika pochází z takzvaného „armádního předsunutého skladu“ (ASP) v Mannheimu. ASP jsou obrovské hlídané sklady, kde americké ozbrojené síly skladují materiál. Většina techniky pro „Defender Europe 20“ se ale stále  přepravuje přes Atlantik, v Německu bude technika a kontejner y v přístavu Bremerhavenu na konci února.

Tréninková oblast Bergen-Hohne severně od Hannoveru je místem cvičení s více než 6 000 vojáky v dubnu a květnu. Za tímto účelem zde Bundeswehr dočasně staví největší mobilní čerpací stanici v Evropě - s kapacitou 1,35 milionu litrů. Odsud mají tankisté odebírat  až 700 000 litrů pohonných hmot týdně na cvičení. Krátkodobá čerpací stanice je nutná, protože nejbližší skladiště paliva NATO je vzdálené dvě hodiny. 17. března spolkový prezident Frank-Walter Steinmeier navštíví "tankovou farmu“.

Většina z 37 000 vojáků z 18 zemí  bude cvičit  v Polsku a pobaltských státech. Nasazení tak silných sil v krátkém čase je jedním z hlavních úkolů  „Defender Europe“. Proto bude 20 000 vojáků a jejich vybavení dočasně přemístěno ze Spojených států do Evropy, 8.000 vojáků bude  z evropských zemí.

Vojenský materiál je dodáván ze čtyř amerických států do osmi evropských zemí a poté je dopravován na různé základny nadnárodních asociací. Základny jsou u Antverp (Belgie), Vlissingenu (Nizozemsko), Bremerhavenu a Paldiski (Estonsko).  Další materiál a výzbroj  se použije  z vojenských táborů v Belgii, Německu a Nizozemsku a přepravuje se tisíce kilometrů vlakem a po silnici, což si každý všimne. Bundeswehr hrdě prohlašuje, že Německo je „ústředním logistickým centrem“. Během cvičení v dubnu a květnu 2020 se budou konat další roční cvičení, jako je Sabre Strike 20, Dynamic Front 20 a 5 dalších. Do cvičení by měla být zahrnuta také Gruzie..

Armáda také vidí cvičení jako signál k odrazení útoků na země NATO. V reakci na anexi Krymu zvýšila NATO v posledních letech v rámci takzvaného „akčního plánu připravenosti“ cvičení přemístění do východní Evropy. Program „Defender Europe 20“ je přibližně čtyřikrát větší než předchozí cvičení.

Zdroj: pz.cz

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


PP
paja paja
13. února 2020
Váleční štváči vraťte se za Atlantik, tady o vás nikdo nestojí (kromě podpindosníků ovšem).
10
EP
Eduard Piovarči
13. února 2020

Najprv musíme vo volbách preválcovať proamerickú lobby na Slovensku aby sme zabránili rozpíavosti nenažratej Ameriky

https://aragonit11.blogspot.com/2020/01/sprava-o-skupiny-aragonit-v-2019-eduard.html


10
VM
Vladimír Molík
14. února 2020
Až to haraburdí na něčí rozkaz napadne (třeba omylem) ČR a budou střílet do českých vlastenců, tak jim budou Havloidi, Sluníčkáři, multikulturalisté, KDU-ČSL a Šláfnberci děkovat za internacionální vojenskou pomoc s patřičným hajlováním! A Rusák nás v tom zaslouženě nechá, protože z ČR a Polska bude reálné válčiště Evropy. Dobře nám tak. 
10
S࿘
s0lari ࿘☯࿗
14. února 2020
No a Rusko, Čína a Irán by mali so 40k vojakmi a technikou nabehnúť do Mexika a usporiadať vojenské cvičenie Oborona 2020. А po cvičení si tam jednotky nechať ako "predsunutú prítomnosť".
10
EP
Eduard Piovarči
14. února 2020

Solari dobrý nápad Rusko - Iránsko - Mexické armádne cvičenie tak ako to robia Američania na Ukrajine a bude vymalované

https://aragonit11.blogspot.com/2020/01/a-jar-zautocila.html


00
EP
Eduard Piovarči
16. února 2020

A čo na to Greténisti čo minú tie vojnové stroje nafty a benzínu.

Rovnako je to  teraz aj v Sýrii tam sa spáli nafty a benzímu

 

Tygři hlásí, že ozbrojencům u Aleppa totálně zkolabovala obrana před 2 hodinami.

A JE TO TU

Trvrdil som že je to treba a už je to tu.

Rusi zapojili do bojov Wagnerovcov na JUHU IDLÍBU Uvádí se, že Assadovy síly podporované Wagnerovci zahájí operace v oblasti Cebel Zaviye na jihu Idlibu. Od večerních hodin se uvádí, že Assadovy síly budou útočit současně na východní a západní křídlo jižního Idlibu. Syrská armáda zahájila vojenskou operaci v jižní oblasti Idlibu směrem k dálnici M4 Aleppo-Latakia. První hlášené postupy.

HTS, turečtina Podporované Frakcií Ústup Z Troch Miest V Západnej Aleppo

15 februári al-Káida, pridružené a Seno'at Tahrir al-Sham (HTS) a turecká-cúval frakcií ustúpili z troch miest v západnej Aleppo po pozemnom útok podľa Sýrskej Arabskej Armády (DSP) Mestá, Ajil, Uwayjil a al-Mansura, boli obsadené armádov a jej spojencov, podľa viacerých pro-vládnych zdrojov.

HTS, turečtina Podporované Frakcií Ústup Z Troch Miest V Západnej Aleppo

Kliknite na položku zobraziť v plnej veľkosti mapy. Zdroj: (@Suriyakmaps) na Twitteri.

https://aragonit11.blogspot.com/2020/02/koronavirus-operacia-syrskej-armady-v.html


00
JM
joan melda melda
17. února 2020

Criminology Writing Services has become a significant challenge owing to the complexity of these Custom Criminology Research Paper Writing Services and in other cases lack of time and knowledge needed to complete Criminology Term Paper Writing Services


00
PP
paja paja
13. února 2020
Váleční štváči vraťte se za Atlantik, tady o vás nikdo nestojí (kromě podpindosníků ovšem).
+ 1