Proč se tělo Alexandra Velikého nerozkládalo ani 6 dní po jeho smrti? Odpověď je děsivá
5. srpna 2019 Redakce AC24 Ze světa 19637 2
Existuje však několik případů, kdy tělo zůstalo i po smrti podivně zachováno. Mezi takové případy patří i smrt Alexandra Velikého. Jeho tělo zdánlivě odolávalo zákonům přírody po dobu šesti dní. Co se s ním ve skutečnosti dělo? (Foto: Wikipedia)
 

Loading...
 
 
loading...

Představte si, že upadnete do stavu, kdy se vám sníží tep a zpomalí dýchání. Vaše tělo nereaguje na podněty, lékaři vás tedy prohlásí za mrtvého, i když jste ještě z tohoto světa neodešli.

Takový scénář se stal námětem pro nejeden horor, naneštěstí se však něco takového neděje jen v hororech, ale občas i ve skutečném životě.

Co se však stalo se slavným vládcem a generálem Alexandrem Velikým? Otrávili ho, otrávil se sám alkoholem nebo zemřel na následky malárie či jiného onemocnění?

Jeho smrt představovala záhadu dlouhých 2 000 let. Vědci však nedávno přišli s teorií, která zní mnohem horší, než otrava alkoholem či malárie.

Tělo Alexandra Velikého se údajně nezačalo rozkládat celých 6 dní po jeho smrti. V antickém Řecku bylo toto znamením, že vladař byl vyvoleným božským stvořením.

Vědci si však myslí, že nebyl bohem, ale trpěl autoimunitním onemocněním, které způsobilo, že po dobu těch 6 dní nebyl mrtvý, ale byl paralyzován, přičemž byl plně při vědomí.

Doktorka Katherine Hallová z univerzity Otago na Novém Zélandu si myslí, že vladař trpěl Guillain-Barré syndromem (GBS). Ten podle ní způsobil, že imunitní systém napadl nervovou soustavu, která ovládá svaly a ty oslabily.

Hallová dodává, že pokud by se jí domněnka potvrdila, případ Alexandra Velikého by se stal nejznámějším případem falešného úmrtí v dějinách.

Alexandr Veliký se narodil v roce 356 před Kristem a když se dostal k moci, měl jen 20 let. Navzdory všem pochybnostem dosáhl velké věci a ve věku 25 let se stal králem.

Jeho říše se táhla napříč třemi kontinenty a jeho jméno bylo známé všude. Ani králi, jakým byl Alexander, se však nevyhýbají nemoci a panovník nakonec zemřel ve věku 32 let.

Říká se, že před smrtí trpěl panovník bolestmi a horečkami, kvůli kterým nakonec nemohl chodit ani mluvit. Hallová se však domnívá, že se Alexandr Veliký nakazil v těch dobách běžnou infekcí, kterou způsobuje Campylobacter pylori.

Doktorka říká, že během své praxe viděla 10 případů, kdy následkem GBS došlo k postupnému oslabení těla při zachování plné funkčnosti mentálních schopností jedince.

Je tedy možné, že panovník nebyl mrtvý a své okolí vnímal, nedokázal však reagovat. Mohl tedy slyšet, jak ho prohlásili za mrtvého a začali chystat pohřební ceremonii. V těch dobách se totiž spoléhali zejména na dýchání, které však mohlo být zpomaleno.

GBS totiž způsobuje, že se mění jedinci tělesná teplota, zorničky zůstávají fixované a rozšířené. Je tedy možné, že Alexandr Veliký nebyl zázračným polobohem, který porazil zákony přírody. Jednoduše nebyl mrtvý.

Zdroj: iflscience.com

 

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


RR
radim rulik
5. srpna 2019
vjedci...bla bla bla
00
RR
repairlosangeles repairlosangeles
6. srpna 2019

Try not to confide in only washer repair los angeles  anybody with your costly machines – depend on a completely protected apparatus fix organization that is staffed with confirmed and authorized apparatus fix specialists.


00