Přesun nelegálních migrantů na balkánské trase nabírá na obrátkách
19. května 2020 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 76587 2
Stále více nelegálních migrantů přichází z Bosny přes Chorvatsko a Slovinsko do severovýchodní Itálie. (Foto: Youtube)

 

 
 
 
 

12. května dorazilo za pár hodin 160 lidí, hlavně Afghánců a Pákistánců, což je denní maximum od začátku roku, uvádí ilgiornale.it. Opětovné otevření balkánské trasy na severovýchodní frontě začalo koncem dubna. Každý den bylo v Terstu objeveno průměrně 40 nelegálních přistěhovalců. A v Bosně je na cestu do Itálie připraveno 7500 nelegálních migrantů.

„V praxi otevírali kohoutky, aby umožnili přesun mograntů, zejména v Itálii a Friuli-Venezia Giulia, což vytvořilo situaci, která byla ze zdravotního hlediska nekontrolovatelná. Je to nepřijatelné, “napadá Radu regionální bezpečnosti Pierpaolo Roberti.

Právě dorazila malá skupina afghánských migrantů. Poté, co Afghánce převzali vojáci piedmontského jízdního pluku, tak měřili teplotu příchozích a distribuovli roušky, nelegální migranti byli usazeni do autobusů a vojáky byli doprovázeni do Terstu.

Žádný virus, žádný virus, “křičí Rahibullah Sadiqi a zvedá palce na znamení vítězství. Afghánistán opustil před rokem a migroval „dvanáct dní z Bosny přes Chorvatsko a Slovinsko do Itálie“. „Chorvaté mě poslali devětkrát zpět, ale teď tam nebyla policie a všichni jsme přišli,“ vysvětluje s úsměvem, uvádějí Prvnízprávy.

Zdroj: politikstube.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
20. května 2020
10
RR
Rohir Rohir
27. května 2020

Kdo bude bránit naše hranice???

https://www.youtube.com/watch?v=pYzzJYQtVrs&t=816s


00