Přes 40 letadel a vrtulníků na palubě! Projektant promluvil o nové ruské letadlové lodi
11. července 2019 Redakce AC24 Ze světa 7196 2
Nová koncepce neatomové letadlové lodě pro vojenské námořnictvo předpokládá rozmístění mořských bezpilotních letounů, oznámil v rozhovoru pro Sputnik vedoucí Krylovova státního vědeckého střediska Pavel Filippov.
 
 
loading...

„Vypracovali jsme koncepční model víceúčelové letadlové lodě s plynovou turbínou o malém výtlaku, asi 40 tisíc tun… Celkem může být na palubě rozmístěno kolem 40 letadel a vrtulníků, a dokonce i více,“ dodal.

Filippov nevyloučil také rozmístění nejnovějších ruských palubních bezpilotních letounů typu Ochotnik. Projekt tohoto těžkého dronu vyvíjí společnost Suchoj a první let je naplánován už na letošní rok. Kromě toho je možné rozmístit na letadlové lodi stíhací letouny Su-57.

„Teoreticky se dá jistý počet těchto letounů vzít na palubu za podmínek jejich ‚přizpůsobení moři‘ – snížení váhy a změny některých prvků konstrukce,“ vysvětlil Filippov.

Podotkl přitom, že se zatím neuvažuje o Su-57 jako o letadlu palubního letectva.

Celková hodnota projektu nové letadlové lodě se odhaduje na 200 miliard rublů (71,5 miliard Kč), doba její výstavby na pět let (od okamžiku podepsání smlouvy o výstavbě včetně technického projektování až do spuštění na vodu). Krylovovo státní vědecké středisko očekává uzavření smlouvy s Ministerstvem obrany RF o vypracování předběžného projektu lodě.

V současné době je ve složení ruského vojenského námořnictva jen jedna letadlová loď, přesněji řečeno, těžký letadlový křižník Admiral Kuzněcov, který byl zprovozněn už v roce 1991. V současné době prochází modernizací, jeho provoz má být obnoven za dva roky.

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
11. července 2019

No pár lietadloviek by to chcelo aby Rusko mohlo hroziť svojou prítomnosťou vo všetkých moriach sveta.

https://aragonit11.blogspot.com/2019/06/prva-istrijska-akcia-v-roku-2019-8-az.html


00
VM
Vladimír Molík
12. července 2019
V době hypersonických přesných raket s nevypočítatelnou trajektorií je investovat do letadlových lodí vyhazování peněz. A to nepočítám toroeda s podobnými poměrovými vlastnostmi pod vodou. 
00