Premiér Malajsie označil vyšetřování sestřelení letu MH17 Boeingu za politické
20. června 2019 Redakce AC24 Ze světa vyber redakce 681528 19
Premiér Malajsie Mahathir Mohamad vyslovil nespokojenost ohledně výsledků vyšetřování Společného vyšetřovacího týmu (JIT) o pádu Boeingu na Donbasu. Píše o tom list Star.

 

 
 
 

„Jsme velice nespokojeni. Od samého počátku to bylo politizované vyšetřování, které mělo za cíl najít způsob obvinit Rusko z protiprávních akcí,“ řekl Mohamad.

Poznamenal, že vyšetřovatelé mluvili o vině Ruska ještě před prozkoumáním případu. Premiér rovněž prohlásil, že se chce seznámit s důkazy, protože se zatím místo nich šíří „pouze zvěsti“.

Společný tým vyšetřovatelů 19. června oznámil, že obžaloba ve věci pádu Boeingu bude vznesena proti čtyřem podezřelým: Rusům Igoru Girkinovi (Strelkovovi), Olegu Pulatovovi, Sergeji Dubinskému a Ukrajinci Leonidu Charčenkovi, kteří podle verze vyšetřování jsou napojeni na přemístění protivzdušného systému Buk, ze kterého byl údajně sestřelen Boeing.

Girkin byl ministrem obrany samozvané Doněcké lidové republiky (DLR), Dubinskij bývalou hlavou vojenské rozvědky DLR s přezdívkou Chmuryj, Pulatov byl jeho podřízený s přezdívkou Gjurza a Chalif. Má se za to, že jeho podřízeným byl Charčenko s přezdívkou Krot.

Ruské ministerstvo zahraničí označilo tato obvinění za naprosto nepodložená a zdůraznilo, že vyšetřovatelé neposkytli žádný konkrétní důkaz účasti ruské strany v katastrofě.

Loni vyšetřovatelé oznámili, že našli důkaz, že raketa systému protivzdušné obrany BUK, která podle nich sestřelila dne 17. července 2014 malajsijský letoun, patří 53. ruské protivzdušné brigádě dislokované v Kursku.

Následně vyšetřovatelé z Nizozemska a Austrálie uvedli, že odpovědnost za incident nese Rusko. Moskva ale toto nařčení odmítá.

Před zveřejněním vyšetřovací zprávy mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov upozornil, že Moskva neměla možnost se do vyšetřování zapojit.

Moskva dále popírá, že by ruský systém BUK byl přesunut na území Ukrajiny. Ruské ministerstvo obrany upozorňuje, že tyto systémy mají ve výzbroji i ukrajinské ozbrojené síly.

Vyšetřovací tým tvoří zástupci Austrálie, Belgie, Malajsie, Nizozemska a Ukrajiny. Zúčastněné země se v červenci roku 2017 dohodly, že se soudní řízení bude konat na území Nizozemska. Většinu obětí tvoří nizozemští občané, kteří letěli z Amsterodamu do Kuala Lumpur.

Minulý měsíc malajsijský premiér Mahathir Mohamad vyjádřil své znepokojení nad tím, že je vyšetřování zaujaté a že se na něm jeho země nemohla plnohodnotně podílet.

Tvrdí, že Malajsie neměla možnost prozkoumat černé skříňky. Podle něj nebyly představeny dostatečné důkazy, které by potvrdily, že za katastrofu skutečně nese odpovědnost Rusko.

Boeing 777 letecké společnosti Malaysia Airlines letu MH17, který letěl z Amsterdamu do Kuala Lumpur, se zřítil v Doněcké oblasti v létě 2014. Zahynulo všech 298 lidí, kteří byli na palubě.

Zdroj: thestar.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


TF
tomas fuk
20. června 2019
letadlo sestrelili ukrajinci na prikaz USA a Britanie a nikdo opakuji nikdo s tim nic neudela. Pravda je jaka je a zadni americane,britove ci nizozemci nam do hlavy svou vlastni vymyslenou lez tlouct nebudou.Na oplatku by to chtelo sestrelit britske letadlo ci americke
00
MK
Milan Klusák
22. července 2019
A zapomněls říct, že v černých skříňkách je nahrazená tá správná páska, s tou "správnou konverzací". Ale to máš fuk...
00
EP
Eduard Piovarči
20. června 2019

Tí ideológovia západu a trotli už presne vedia aj mená vinníkov vraj Strelkov asi našli otlačky prstov na črepinách z Buku inak si to neviem vysvetliť.

Ale týmto žvástom naše slniečka budú veriť ako slovu Božiemu:-)

https://aragonit11.blogspot.com/2019/05/blog-post.html


20
AZ
Antonín Zelenka
20. června 2019

Jste pro, aby byl ustanoven Mezinárodní tribunál pro stíhání osob odpovědných za sestřelení boeingu MH17 nad Ukrajinou?

 

MH17 vyšetřování v rozporu s mezinárodním právem.pdf https://drive.google.com/open?id=1BCXCN5iJlNH7lBtGxMaBG6dlaT8XGchJ

 


00
Buzz Aldrin
20. června 2019

Důkazy jsou jasné, na vině jsou rusáci.

 

Přesně tak, jak jsem zde psal již den po sestřelení.

 

Rusák - to je prostě vrah a primitivní lhář.


12
EP
Eduard Piovarči
20. června 2019
Vrah a podvodník si ty
10
Wiloni .
21. června 2019

Jaké důkazy ty šašku??

To nechápeš psané a mluvené slovo?

Kde se v tiskovce mluvilo o tom, že by tito 4 lidi přímo stáli za odpalem rakety, nebo ho nařídili?

Jenom klasické "Highly likely" a vina je v tom, že je jeden organizátorem domobrany, druhý důstojník GRU a ty další dva nějaké podržtašky a "hlavní důkaz" je to, že byly v té době na Ukrajině.

To už musíte být opravdu zoufalí šašci, že toto považujete za úspěšně zakončené vyšetřování.

Nic vám nevychází, všechno se vám v řízení USA hroutí a vy, stejně jako čeští komunisti na konci osmdesátých let, děláte slepé a za cenu vlastní důstojnosti udržujete "rating" USA v mystickejch výšinách.

VžDyť tomuto vyšetřování už nevěří ani Malajsie, ani Austrálie ...


10
AZ
Antonín Zelenka
21. června 2019
00
EP
Eduard Piovarči
21. června 2019

V osemdesiatych rokov bol zostrelený let Alitália 30 rokov sa viedli súdne spory o odškodnenie pozostalých a NATO mlžilo a tutlalo že namiesto Kaddáfiho diplomatického lietadla omylom zostrelili komerčný let Alitália

30 rokov to tutlali až sa našiel klúčový svedok ktorý napokon prehovoril a armádu usvedčil zo zostrelenie komerčného letu.

Tak že takto to chodí chceli zostreliť Kaddáfiho lietadlo s diplomatickou misiou a netrafili sa

Už to že naplánovali zostrelenie diplomatickej misie je otrasné.

Pre nich žiadne zákony neplatia

Pre nich je ľudský život ničím

Tak že takto to chodí na západe. Tento prípad sa mi už nepodarilo vygoogliť. Ale niekde ho mám založený v archíve.


10
RK
Rudolf Kavan
21. června 2019

Pote co se zjistilo seriove cislo rakety a Rusko naslo dokumentaci, je celkem jasne, ze raketa byla dislokovana na Ukrajinu.

Kdyz Rusko privedlo ocite svedky na zasedani OPCW, kteri tvrdili, ze v Dume zadny chemicky utok nebyl, tak zapadni media napsala, ze to bylo "absurdni divadlo". Vychazi najevo, ze Rusko melo pravdu.

 


10
EP
Eduard Piovarči
22. června 2019

Kauza sestřelení letadla malajských aerolinií MH17: Ruská obhajoba a malajsijská podpora

Mirko Radušević

22.6.2019 iPrima Oficiální stanovisko Ruska k sestřelení letadla letu malajských aerolinií MH17 vyjádřil již dříve prezident Vladimir Putin, když poznamenal, že Rusku nebylo povoleno účastnit se vyšetřování. To je důvodem, proč Moskva nemůže uznat výsledky vyšetřování, na kterých se nemohla podílet, zatímco Ukrajina mohla.

 

Vladimir Putin jen reagoval na stanovisko ruského ministerstva zahraničí, které uvedlo, že obvinění týkající se zapojení Ruska do sestřelení malajského Boeingu jsou neopodstatněná a politováníhodná. Vyšetřování jsou zkreslená a jednostranná. Prezident Putin se k případu vyjádřil již v roce 2017 v rozhovoru s americkým režisérem Oliverem Stonem: „Postoj Ukrajiny je pochopitelný, když všichni chtějí obvinit povstalce z Donbasu a nepřímo také Rusko, které je podporuje. Přestože si informace odporují, USA to nikdy nepřiznají.“

http://www.novarepublika.cz/2019/06/kauza-sestreleni-letadla-malajskych.html


00
AZ
Antonín Zelenka
22. června 2019

Nezávislé vyšetřování expertní skupiny dokázalo, že v onen osudný den bylo malajsijské letadlo sestřeleno ukrajinskou stíhačkou SU-25 s palubním číslem 08, kterou pilotoval podplukovník ukrajinského letectva Dmitrij Jakacud.

Vláda Nizozemí neodtajní část dokumentů vyšetřování katastrofy maloasijského Boeingu MH17.pdf

 

https://drive.google.com/open?id=1ehyCrCXyMLv-MdPM1o5lPkQerB3-bsNJ

 


00
TL
tivukiz larjem
9. července 2019

United Parcel Service (UPS) is an American multinational package delivery and supply chain management company. The global logistics company is headquartered in the U.S.

 

www.upsers.com    | talktoihop   | www.mybkexperience.com


00
SK
simran kaur
24. července 2019
00
RW
roberts wesley
5. října 2020
00
EP
Eduard Piovarči
20. června 2019

Tí ideológovia západu a trotli už presne vedia aj mená vinníkov vraj Strelkov asi našli otlačky prstov na črepinách z Buku inak si to neviem vysvetliť.

Ale týmto žvástom naše slniečka budú veriť ako slovu Božiemu:-)

https://aragonit11.blogspot.com/2019/05/blog-post.html

+ 2

Buzz Aldrin
20. června 2019

Důkazy jsou jasné, na vině jsou rusáci.

 

Přesně tak, jak jsem zde psal již den po sestřelení.

 

Rusák - to je prostě vrah a primitivní lhář.

- 2