Překvapivá návštěva US generála v Izraeli, následoval útok na Sýrii
30. července 2020 Redakce AC24 Ze světa 5205 1
Náčelník generálního štábu USA v Miláně generál Mark Milley v pátek uskutečnil překvapivou návštěvu Izraele, aby prodiskutoval „výzvy Íránu a regionální bezpečnosti“, píše Le Figaro. (Foto: Flickr)

 
 
loading...
 

Návštěva se koná v době, kdy izraelská armáda zintenzivnila svou činnost na severní hranici a zasáhla večer vojenské cíle v jižní Sýrii jako odvetu za „střelbu“ ze Sýrie během dne.

Generál Mark Milley hovořil s předsedou vlády Benjaminem Netanjahuem, ministrem obrany Bennym Gantzem a šéfem armády Avivem Kohavim. Večer „bojové vrtulníky zasáhly vojenské cíle v jižní Sýrii. Bylo zasaženo několik cílů, včetně pozorovacích stanovišť SAF a zpravodajských systémů instalovaných na základnách SAF, “uvedlo v prohlášení Izraelské ministerstvo obrany (IDF).

Tyto útoky byly reakcí na „střelbu z území Sýrie“ na Golanské výšiny, které Izrael obsadil během Šestidenní války v roce 1967. Podle syrské státní agentury SANA, Izraelské „rakety“ zasáhly tři cíle, způsobily dvě „drobná zranění“ a lesní požáry. V pátek IDF ohlásilo výbuchy na syrské straně bezpečnostního plotu na Golanských výšinách, které poškodily vozidlo a civilní budovu na izraelské straně. V té době však ministerstvo uvedlo, že není možné okamžitě zjistit, zda se jedná o pokus o útok na izraelské pozice ze strany Sýrie.

Izraelská armáda oznámila v úterý posílení své přítomnosti na severní hranici. Předtím bylo při  izraelských útocích jižně od Damašku zabito pět iránských bojovníků, informovala v úterý „Syrská observatoř pro lidská práva (OSDH)“ a libanonské šíitské hnutí Hizballáh, spojenec syrského režimu. Podle izraelských médií šlo o přípravu na možnou reakci Hizballáhu. Izraelská armáda v pátek oznámila, že na severní hranici byly poslány nové posily a uvedla, že „zvýšila úroveň své pohotovosti na možné nepřátelské akce“.

Izraelská armáda „obviňuje libanonskou vládu, že je zodpovědná za všechny akce vycházející z Libanonu“, píše se dále v prohlášení IDF.

Benny Gantz řekl, že návštěva generála Milleye zdůraznila úzké bezpečnostní vazby mezi Washingtonem a židovským státem a varoval, že stát Izrael je „připraven na jakýkoli scénář a jakoukoli hrozbu“.

Zdroj: pz.czlefigaro.fr

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
30. července 2020

Izrael je pripravený zahájiť vojnu voči Libanonu a Sýrii je to jednoduché. A USA tomu robia poradenskú činnosť. Nebude pokoja vo svete kvli zlu sídliacemu v USA

https://aragonit11.blogspot.com/2020/07/matovic-bez-chrbtovej-kosti-neodstupi.html


10