Jen 11letá Tara Sharifi se stala koncem minulého měsíce senzací nejen školy, kterou navštěvuje, ale i celých Britských ostrovů. 
Informoval o tom portál The Bucks Herald.

Jak je to možné? Dosáhla totiž v IQ testování vyšší skóre než samotný Albert Einstein.  

Tara navštěvuje školu ve městě Aylesbury a říká: "Sama jsem byla doslova šokována svými výsledky. Dosáhla jsem 162 bodů, nejvyšší možný počet v testování." Test, na kterém Tara pracovala pochází ze souboru testování společnosti Mensa.

Přičemž samotný test není závislý na získaných znalostech, kulturním, jazykovém a společenském zázemí. Jde především o hledání logických vazeb mezi grafickými symboly, čtení s porozuměním a pochopení souvislostí, analýzu, zda syntézu informací. Test nevyžaduje tedy žádné speciální znalosti či vzdělání.

Účastník testování dostane mezinárodně uznávaný standardizovaný test pod dohledem psychologa. Testovaná osoba získá 40 minutový časový limit.

Dostanete sešit s úkoly a list na odpovědi. Test vyhodnocuje profesionální psycholog, přičemž výsledky společnost posílá domů na uvedenou adresu. Pokud je skóre vašeho IQ vyšší než u 98% lidí na světě, Mensa vás pozve do svých řad.

Zajímavostí je přibližně 5% tolerance naměřeného IQ, podle aktuálního psychického stavu účastníka. Takže pokud váš výsledek IQ je nižší než jste očekávali, nezoufejte, možná jste měli jen špatný den.

Tara se tak se svými 162 body zařadila do nejvyšší úrovně hodnot IQ (nad 140). Lidé kteří mají hodnotu IQ vyšší než 140 mají výborné předpoklady pro tvůrčí činnost.

Určují ostatním lidem směr poznání. Jsou génii pro danou dobu. Vymýšlejí nové teorie a nové přístroje. V populaci je těchto lidí přibližně 0,2%. Ze známých osobností takovýchto hodnot dosahuje například Bill Gates, nebo nedávno zesnulý profesor Stephen Hawking.

Tara se s novinkou pochlubila jen ve škole pár kamarádkám. Následně se však stala senzací a virální zprávou. Rodiče jsou velmi pyšní na svou dceru a přejí její skvělou budoucnost. Dokonce její otec zažertoval: "Myslel jsem si, že bude mít dobrý výsledek. Vždy, když byla v televizi matematická soutěž odpověděla správně a rychleji než je účastníci."

Zdroj:  bucksherald.co.uk