Před 80 lety jsme se stali německým protektorátem
15. března 2019 Redakce AC24 Z domova 5034 2
Obsazování Čech a Moravy začalo již 14.března 1939, ale oficiální okupace nastala až šestou hodinou ranní 15.března 1939. (Foto: Facebook)
 
 
loading...

Když 29. září 1938 podepsali zástupci Německa, Itálie, Velké Británie a Francie Mnichovskou dohodu, zdálo se, že zachránili evropský mír.

Adolf Hitler se zavázal, že poskytne Československu, které bylo přejmenováno na Česko-Slovensko, záruky, což však zůstalo pouze na papíře. Ve skutečnosti Německo neustále činilo nátlak na okleštěnou republiku a kladlo si nehorázné požadavky.

Po okleštění Československa v říjnu roku 1938 a odtržení Slovenska a Podkarpatské Rusi 14.března 1939 , okupovala den na to zbývající území Čech a Moravy vojska nacistického Německa.

16.března podepsal Adolf Hitler Výnos o zřízení Protektorátu Čechy a Morava a na okupovaném území vznikl loutkový totalitní stát, v němž Němci rozpoutali politiku násilí a teroru.

Běhemi nočního jednání v Berlíně v noci ze 14. na 15.března 1939 Hitler prezidentu Emilu Háchovi vyhrožoval a nutil ho  k podpisu smlouvy o odevzdání se Německu. Hácha odolával až do doby, kdy ho stihl srdeční záchvat.

I po té se snažil jednat, ale nakonec byl zlomen. Před 4.hodinou ranní podepsali Hácha a Chvalkovský (ministr zahraničí)  "Prohlášení německé a česko-slovenské vlády“, kde se mimo jiné praví: „Čs. prezident prohlásil, že ... klade osud českého národa a země s plnou důvěrou do rukou vůdce Německé říše.“

Ve 3:15 hodin bylo zahájeno zasedání pražské vlády a ve 3:35 byl odeslán všem armádním sborům rozkaz ze zákazem klást jakýkoliv odpor.

Ve 4:30 začal pražský rozhlas vysílat zprávu o chystaném vstupu německých vojsk na území Čech a Moravy. Obyvatelstvo má zachovat klid, jít jako obvykle do práce a vyčkávat dalších zpráv.

Ve čtvrtek 16. března vydal Hitler na Pražském hradě Výnos o zřízení Protektorátu Čechy a Morava. Čeští Němci se tímto stali občany Třetí říše. Češi se stali občany nového Protektorátu.

Česko-slovenská vláda byla přejmenována v nezměněném složení na vládu protektorátní, která byla navenek zbavena odpovědnosti za obranu, mezinárodní záležitosti,  komunikační a celní služby.

Protektorát Čechy a Morava (německy Protektorat Böhmen und Mähren) bylo území okupované od 15. března 1939 nacistickým Německem do jeho kapitulace 8.–9. května 1945.

Zdroj: pz.cz

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
15. března 2019

A dnes tu máme pre zmenu Americký protektorát

 

Venezuela nebude požadovat dodávky zbraní z Ruské federace, bude pokračovat ve vojenské spolupráci s Moskvou, řekl venezuelský ministr zahraničí Jorge Arreas RIA Novosti.

https://ria.ru/20190315/1551816748.html

Ruská federace považuje výpadek elektřiny ve Venezuele za sabotáž Západu - Zakharova

http://tass.com/politics/1048826

Maracaibo ztmavlo po výbuchu rozvoden

Po čtvrté hodině večer ve čtvrtek město Maracaibo utrpělo silné výkyvy dodávek elektřiny, několik výbuchů v několika rozvodnách, zanechalo město ve tmě.

http://www.noticierovenevision.net/noti ... estaciones

Obrázek

Venezuelský ministr ropy Manuel Quevedo nazval žhářství na třech skladovacích nádržích Petro San Felix v Anzoategui jako teroristický čin.

http://www.escambray.cu/2019/pdvsa-denu ... enamiento/

Novinářka v rozhovoru s exbrigádním generálem Anthony J. Tata říká:

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt generál Anthony Tata a Trish Regan na FOX nevs

"Maduro odmítá opustit Venezuelu Tata: "Musí pochopit, že kulka v čele může být jeho cesta ven z Venezuely. To je poslední možnost, a máme takové kapacity.“

 

Tak toto už je vrchol zločinnosti

keď sa exbrigádny generál USA vyhráža prezuidentovi Venezuely guľkou v hlave a tvrdí že na to majú v USA možnosti a kapacity.

ČO INÉ PRIAŤ FAŠIZMU KTORÝ SA NEPOKRYTE ŠÍRI Z USA?

 

Teroristický štát USA- preventívne vojny, preventývne jadrové údery.

Totálny preventívny úder by mali dostať práve USA za ten chaos čo spôsobujú vo svete a samozrejme v inom zmysle ako v tom jadrovom. Preventívne im vyradiť elktrickú sieť ako to oni robia iným:

venezuelský prezident Nicolás Maduro

Zajímavý článek. Američtí úředníci nabídli mému příteli hotovost, aby hacknul rozvodnu v Teheránu.

Chtěli, aby vypnul elektrickou rozvodnou síť Teheránu výměnou za $ 250k. Potřebovali někoho s technickými dovednostmi, ale řekli, že práce je jednoduchá. Bude muset jít na konkrétní místo v oblasti Teheránu s přenosným počítačem nebo podobným komunikačním zařízením a zadat kód.

https://www.zerohedge.com/news/2019-03- ... power-grid

Venezuela

Včera vybouchl transformátor v rozvodně Tacarigua v Mirandě a další rozvodna v Cabimas, Zulia

Juan Guaido: Také vyzýváme všechny venezuelské země, aby se vyjádřily tuto sobotu 16.3 Ve více než 200 městech pozvedněte svůj hlas, abychom dokázali zastavit humanitární krizi ve Venezuele.

Tú humanitárnu krízu ktorú sami spôsobujú deštrukciou el. siete.

Venezuelský prezident Nicolás Maduro obvinil krajně pravicovou místní opozici a kolumbijského prezidenta Juana Manuela Santose, že se ho v sobotu pokusili zabít. Během Madurova projevu při vojenské přehlídce v Caracasu byla slyšet exploze, která zřejmě nastala ve vzduchu. Podle vládních zdrojů bylo zraněno sedm vojáků. Úřady oznámily zadržení šesti lidí, kteří podle nich za útokem stáli. Více na https://www.e15.cz/zahranicni/pri-madurove-projevu-zaznela-exploze-podle-nej-slo-o-atentat-1349645

 

Uživatelský avatar

PUMA

V exkluzivním rozhovoru se stanicí Miami Actualidad Radio, vyslanec Trumpa pro Venezuelu, Elliott Abrams se zmínil o elektrické sabotáži, která se stala ve Venezuele v posledních dnech a jak se americká administrativa snaží využít tuto skutečnost k vyššímu tlaku v zemi.

Jak uvádí novinářka Anya Parampil, Abrams řekl: „Vyvíjíme tlak na režim ... a budeme v tom pokračovat, věřím, že tlak se zvýší, tlak Spojených států a zejména tento týden, když tam není žádné světlo," čímž se vyjadřoval mezi řádky, že vláda Spojených Států je spojeno s tím, co se stalo. Jak uvádí noviny La Tabla, Abrams vyloučil vojenský zásah, i když Národní shromáždění aktivuje článek 187, který ve skutečnosti neumožňuje intervenovat ve Venezuele. Toto prohlášení souzní s tezi spolupracovníka časopisu Forbes Kaleva Leetaru o reálné pravděpodobnosti, že Spojené státy využily své kybernetické zbraně k ochromení dodávek elektřiny ve Venezuele, zatímco tato forma války je pro americkou zpravodajskou komunitu legitimní formou útoku na cílový stát, a to bez mimořádných politických rizik.

http://misionverdad.com/tendencias/elio ... no-hay-luz

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt atentát na Madura Nová videa, která získala CNN, poskytují mrazivý pohled na záhadný útok drony proti venezuelskému prezidentovi Nicolasu Maduro v loňském roce - první známý pokus na světě zabít hlavu státu s komerčním dronem, zakoupeným online a vyzbrojený výbušninou vojenské třídy.

Jeden muž přišel za CNN jako organizátor útoku a řekl, že ho spáchala skupina dezertérů z venezuelské armády a další. V exkluzivním rozhovoru s CNN, on líčil jak se připravovali k útoku, a poskytl ze svého mobilního telefonu videa jejich dronu, výbušniny, a cvičných letů na venkovských farmách v Kolumbii.

https://edition.cnn.com/2019/03/14/amer ... index.html

USA zvažují uvalení finančních sankcí, které mohou zakázat Visa, MasterCard a dalším institucím provádět transakce ve Venezuele. https://br.sputniknews.com/americas/201 ... inanceiro/ Ruské ministerstvo zahraničí je znepokojeno vysvětlením rozhodnutí Spojených států stáhnout diplomaty z Caracasu

Vysvětlení amerického ministra zahraničí Mika Pompea o rozhodnutí Washingtonu stáhnout zbývající diplomaty v Caracasu vyděsilo Moskvu. Uvedl to oficiální zástupce ruského ministerstva zahraničí Maria Zakharova. Poznamenala, že samotná zpráva o stažení není nic zvláštního, ale vysvětlení bylo znepokojující. „Americký ministr prohlásil, že přítomnost zaměstnanců se stala pro americké akce omezením. Co to znamená? “, - ptá se Zakharova.

https://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire ... 1-5dlk.htm

https://aragonit11.blogspot.com/2018/06/vrtok-21.html


10
RK
Rudolf Kavan
15. března 2019

Toto bylo na jinem webu, ale myslim, ze to stoji za zdurazneni:

Všimli jste si také toho účelového selektivního přístupu současných protektorátních médiích ? U německých nacionálních socialistů se u všech jejich represálií používá slovo nacisté, jakoby se Němci na nich vlastně vůbec nepodíleli a vykonávali je nějaké blíže neurčené osoby bez národní příslušnosti. Ale jakmile jde o represálie ruských, ale ve skutečnosti přesně sovětských komunistů, tak najednou jako mávnutím kouzelného proutku už to nejsou židobolševici či marx-leninisté ale výhradně Rusové, ačkoliv všechna vedoucí místa v SSSR zastávali většinově Židé, Ukrajinci, Poláci, Gruzínci, Lotyši, apod

https://pravyprostor.cz/15-3-1939-nemecko-zlikvidovalo-nas-stat/


10
EP
Eduard Piovarči
15. března 2019

A dnes tu máme pre zmenu Americký protektorát

 

Venezuela nebude požadovat dodávky zbraní z Ruské federace, bude pokračovat ve vojenské spolupráci s Moskvou, řekl venezuelský ministr zahraničí Jorge Arreas RIA Novosti.

https://ria.ru/20190315/1551816748.html

Ruská federace považuje výpadek elektřiny ve Venezuele za sabotáž Západu - Zakharova

http://tass.com/politics/1048826

Maracaibo ztmavlo po výbuchu rozvoden

Po čtvrté hodině večer ve čtvrtek město Maracaibo utrpělo silné výkyvy dodávek elektřiny, několik výbuchů v několika rozvodnách, zanechalo město ve tmě.

http://www.noticierovenevision.net/noti ... estaciones

Obrázek

Venezuelský ministr ropy Manuel Quevedo nazval žhářství na třech skladovacích nádržích Petro San Felix v Anzoategui jako teroristický čin.

http://www.escambray.cu/2019/pdvsa-denu ... enamiento/

Novinářka v rozhovoru s exbrigádním generálem Anthony J. Tata říká:

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt generál Anthony Tata a Trish Regan na FOX nevs

"Maduro odmítá opustit Venezuelu Tata: "Musí pochopit, že kulka v čele může být jeho cesta ven z Venezuely. To je poslední možnost, a máme takové kapacity.“

 

Tak toto už je vrchol zločinnosti

keď sa exbrigádny generál USA vyhráža prezuidentovi Venezuely guľkou v hlave a tvrdí že na to majú v USA možnosti a kapacity.

ČO INÉ PRIAŤ FAŠIZMU KTORÝ SA NEPOKRYTE ŠÍRI Z USA?

 

Teroristický štát USA- preventívne vojny, preventývne jadrové údery.

Totálny preventívny úder by mali dostať práve USA za ten chaos čo spôsobujú vo svete a samozrejme v inom zmysle ako v tom jadrovom. Preventívne im vyradiť elktrickú sieť ako to oni robia iným:

venezuelský prezident Nicolás Maduro

Zajímavý článek. Američtí úředníci nabídli mému příteli hotovost, aby hacknul rozvodnu v Teheránu.

Chtěli, aby vypnul elektrickou rozvodnou síť Teheránu výměnou za $ 250k. Potřebovali někoho s technickými dovednostmi, ale řekli, že práce je jednoduchá. Bude muset jít na konkrétní místo v oblasti Teheránu s přenosným počítačem nebo podobným komunikačním zařízením a zadat kód.

https://www.zerohedge.com/news/2019-03- ... power-grid

Venezuela

Včera vybouchl transformátor v rozvodně Tacarigua v Mirandě a další rozvodna v Cabimas, Zulia

Juan Guaido: Také vyzýváme všechny venezuelské země, aby se vyjádřily tuto sobotu 16.3 Ve více než 200 městech pozvedněte svůj hlas, abychom dokázali zastavit humanitární krizi ve Venezuele.

Tú humanitárnu krízu ktorú sami spôsobujú deštrukciou el. siete.

Venezuelský prezident Nicolás Maduro obvinil krajně pravicovou místní opozici a kolumbijského prezidenta Juana Manuela Santose, že se ho v sobotu pokusili zabít. Během Madurova projevu při vojenské přehlídce v Caracasu byla slyšet exploze, která zřejmě nastala ve vzduchu. Podle vládních zdrojů bylo zraněno sedm vojáků. Úřady oznámily zadržení šesti lidí, kteří podle nich za útokem stáli. Více na https://www.e15.cz/zahranicni/pri-madurove-projevu-zaznela-exploze-podle-nej-slo-o-atentat-1349645

 

Uživatelský avatar

PUMA

V exkluzivním rozhovoru se stanicí Miami Actualidad Radio, vyslanec Trumpa pro Venezuelu, Elliott Abrams se zmínil o elektrické sabotáži, která se stala ve Venezuele v posledních dnech a jak se americká administrativa snaží využít tuto skutečnost k vyššímu tlaku v zemi.

Jak uvádí novinářka Anya Parampil, Abrams řekl: „Vyvíjíme tlak na režim ... a budeme v tom pokračovat, věřím, že tlak se zvýší, tlak Spojených států a zejména tento týden, když tam není žádné světlo," čímž se vyjadřoval mezi řádky, že vláda Spojených Států je spojeno s tím, co se stalo. Jak uvádí noviny La Tabla, Abrams vyloučil vojenský zásah, i když Národní shromáždění aktivuje článek 187, který ve skutečnosti neumožňuje intervenovat ve Venezuele. Toto prohlášení souzní s tezi spolupracovníka časopisu Forbes Kaleva Leetaru o reálné pravděpodobnosti, že Spojené státy využily své kybernetické zbraně k ochromení dodávek elektřiny ve Venezuele, zatímco tato forma války je pro americkou zpravodajskou komunitu legitimní formou útoku na cílový stát, a to bez mimořádných politických rizik.

http://misionverdad.com/tendencias/elio ... no-hay-luz

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt atentát na Madura Nová videa, která získala CNN, poskytují mrazivý pohled na záhadný útok drony proti venezuelskému prezidentovi Nicolasu Maduro v loňském roce - první známý pokus na světě zabít hlavu státu s komerčním dronem, zakoupeným online a vyzbrojený výbušninou vojenské třídy.

Jeden muž přišel za CNN jako organizátor útoku a řekl, že ho spáchala skupina dezertérů z venezuelské armády a další. V exkluzivním rozhovoru s CNN, on líčil jak se připravovali k útoku, a poskytl ze svého mobilního telefonu videa jejich dronu, výbušniny, a cvičných letů na venkovských farmách v Kolumbii.

https://edition.cnn.com/2019/03/14/amer ... index.html

USA zvažují uvalení finančních sankcí, které mohou zakázat Visa, MasterCard a dalším institucím provádět transakce ve Venezuele. https://br.sputniknews.com/americas/201 ... inanceiro/ Ruské ministerstvo zahraničí je znepokojeno vysvětlením rozhodnutí Spojených států stáhnout diplomaty z Caracasu

Vysvětlení amerického ministra zahraničí Mika Pompea o rozhodnutí Washingtonu stáhnout zbývající diplomaty v Caracasu vyděsilo Moskvu. Uvedl to oficiální zástupce ruského ministerstva zahraničí Maria Zakharova. Poznamenala, že samotná zpráva o stažení není nic zvláštního, ale vysvětlení bylo znepokojující. „Americký ministr prohlásil, že přítomnost zaměstnanců se stala pro americké akce omezením. Co to znamená? “, - ptá se Zakharova.

https://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire ... 1-5dlk.htm

https://aragonit11.blogspot.com/2018/06/vrtok-21.html

+ 1


 

Nejoblíbenější videa

Nejoblíbenější videa je momentálně nedostupný.