Praha zůstane bez velkých vánočních trhů a novoročního ohňostroje
26. října 2020 Redakce AC24 Z domova 6208 1
Již na konci října Praha informuje o tom, že letošní Vánoce nebudou jako dřív. Kvůli pandemii koronaviru letos neproběhnou tradiční velké trhy a doprovodné akce. Alespoň strom na Staroměstském náměstí bude. Primátor Hřib navíc informuje, že nebude ani novoroční ohňostroj. S informacemi přichází portál irozhlas.cz. (Foto: Wikimedia)

 

 
 
 

Pro portál irozhlas.cz o oslavách Vánoc v Praze promluvil radní Jan Chabr, podle kterého velké trhy v Praze nebudou, připadá v úvahu však několik stánků. Pražské vánoční trhy tradičně pořádá společnost Taiko. O vánoční strom by však Pražané a hosté hlavního města přijít neměli.

Jak portálu uvedl Jan Chabr, trhy jsou velkou společenskou událostí, na které se koncentruje velké množství lidí. Kvůli epidemiologické situaci by tak nebylo vhodné trhy organizovat. „Z tohoto důvodu by bylo s ohledem na epidemiologickou situaci zřejmě velmi nevhodné konat vánoční trhy a připravovat je v rozsahu a velikosti, na které jsme zvyklí z minulých let,“ uvedl Chabr.

Zároveň však pražský radní dodává, že Praha nechce oslavy Vánoc zcela vypustit. Jde také o psychologické důvody, proto atmosféru na Staroměstském náměstí zajistí tradiční smrk a vánoční výzdoba, která však nebude nijak nákladná nebo pompézní.

„Na druhou stranu se nebude jednat o výzdobu nějak nákladnou ani pompézní. Pakliže by to epidemiologická situace umožnila, jsme připraveni přidat i několik decentních malých stánků, nicméně v tuto chvíli s klasickou variantou vánočních trhů nepočítáme,“ říká pražský radní.

O omezení tradičních vánočních oslav na svém Twitteru informoval také primátor Zdeněk Hřib, který dodal, že trhy budou fungovat omezeně bez živých kulturních vystoupení. Neproběhne ani klasické slavnostní rozsvícení stromu.

„Oslava Vánoc bude letos v Praze vzhledem k situaci komornější. Vánoční trhy budou fungovat pouze omezeně a bez živých kulturních vystoupení. Vánoční strom bude, ale bez slavnostního rozsvěcování. Kolega Jan Chabr situaci pečlivě sleduje. Při případném zlepšení program doplníme,“ napsal Hřib na Twitteru.

Primátor ve svém příspěvku také dodal, že Praha neplánuje ani novoroční ohňostroj a další akce, na kterých by se mohlo shromáždit velké množství lidí.

„Neplánujeme ani ohňostroj, ani žádnou jeho náhradu, která by vedla k většímu shromáždění osob. Zrušili jsme také tradiční ples hlavního města. Skromnější Vánoce nutně nemusí být horší, pokud se v duchu jejich původních hodnot zaměříme na dobro svých blízkých v této těžké době,“ píše na Twitteru.

Neplánujeme ani ohňostroj, ani žádnou jeho náhradu, která by vedla k většímu shromáždění osob. Zrušili jsme také tradiční ples hlavního města. Skromnější Vánoce nutně nemusí být horší, pokud se v duchu jejich původních hodnot zaměříme na dobro svých blízkých v této těžké době.

Určitě zrušené budou trhy, které organizuje společnost Taiko na Staroměstském náměstí, náměstí Republiky a ve spodní části Václavského náměstí. O menších trzích v různých pražských čtvrtí bude magistrát jednat s jednotlivými městskými částmi. „Dovedu si představit, že na některé z městských částí by vánoční trhy v omezené variantě mohly proběhnout, ale zatím je brzy předvídat,“ dodává Chabr.

„Zrušeny byly Velikonoční a teď i Vánoční trhy, samozřejmě nás to velmi mrzí a dotýká se to také naší firmy. Nicméně respektujeme rozhodnutí a nabídneme strom a jeho instalaci magistrátu hlavního města Prahy za režijní náklady,“ uvedl pro portál předseda představenstva společnosti Taiko Libor Votruba.

Společnost již dříve vybrala strom, který bude letos zdobit Staroměstské náměstí. Bude to smrk ztepilý o výšce 19 metrů, který rostl nedaleko Jílového u Prahy. Na své místo na náměstí by měl být postaven v noci na 24. listopadu.

Zdroj: snews.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
26. října 2020

No smutné a to nás plánujú takto dusiť celé ďalšie roky

https://aragonit11.blogspot.com/2020/10/unikol-covid-plan-o-tom-co-pre-nas.html


00