Používání mobilních telefonů nám mění tvar naší lebky
17. června 2019 Redakce AC24 Ze světa vyber redakce 697908 5
Časté používání mobilních telefonů vyžaduje určitou daň, kterou naše tělo platí. Kromě různých problémů se zrakem či bolestí hlavy, za které jsou odpovědné, způsobují i ​​něco, o čem jsme dosud nevěděli. (Foto: Daily M.)

 

 
 
 

Jen málo lidí si v dnešní době umí představit život bez mobilního telefonu. Ten totiž hraje podstatnou roli jak v pracovním, tak i osobním životě.

Své mobily však používáme tak často, že mají za následek různé problémy, se kterými musíme bojovat. Jak uvádí portál insider.com, nejnovější studie zjistila, že právě mobilní telefony mohou za změnu tvaru naší lebky. 

Nejnovější studie publikovaná v časopise Journal of Anatomy zjistila, že zejména u mladých lidí se objevuje výběžek, který se spojuje právě s nárůstem používání smartphonů a tabletů již v mladém věku.

Tento výběžek je známý také pod názvem vnější týlní výběžek a v minulosti byl velmi vzácný. Dnes se však objevuje na dolním konci lebky u stále více mladých lidí.

Výzkumníci zjistili, že růst výběžku se stává stále častějším a to zejména u lidí ve věku od 18 do 30 let. Přibližně čtvrtina lidí, která se zúčastnila tohoto výzkumu v tomto věkovém rozmezí, měla na lebce výběžek.

A jak velké výběžky jsou? V roce 2012 napsalo indické laboratoř, která se specializuje na kosti, celou zprávu o výběžku dlouhém 8 milimetrů. V této studii však byl nalezen největší výběžek, který měřil neuvěřitelných 30 milimetrů. Vědci věří tomu, že výběžky budou stále zvětšovat.

David Shahar, australský zdravotnický vědec, který provedl výzkum věří, že vývoj byl vyvolán právě moderní posedlostí smartphony.

Pro BBC řekl: "To, jak lidé dívají do svých mobilů a ťukají do nich, vyvíjí tlak na místa, kde se krční svaly setkávají s lebkou. Tělo pak vyvíjí více kostních vrstev v této oblasti, aby bylo možné udržet váhu." 

Stejně jako dnes, i v minulosti mívali lidé problémy se správným držením těla, například při čtení. Rozdílem však je, že v minulosti průměrný Američan četl pouze přibližně dvě hodiny denně, zatímco během minulého roku lidé strávili přibližně tři a půl hodiny denně na svých telefonech.

Samotný výběžek by neměl být nebezpečný, ale s používáním smartphonů a jiných technologií se budou pravděpodobně stále zvětšovat.

Zdroj: insider.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


VM
Vladimír Molík
2. srpna 2019
A u některých lidí se prý z výrůstku časem a později dědičností, vytvoří ve výrůstku tzv. druhý řitní otvor! To bude mít výhodu, že při velké potřebě nebude nutnost tak často stahovat kalhoty. - Bude stačit obyčejná holicí miska a mozek nebude tolik zatěžován objemem extrementů. 
00
TL
tivukiz larjem
14. srpna 2019

In request to pay NJ Ticket Fines, generally, individuals need to go to the court. Be that as it may, these days, it isn’t at all required; there is no need of going to court for paying fine.

 

www.dgcustomerfirst.com    | www.mybkexperience.com     | www.njmcdirect.com   | dgcustomerfirst com


00
BB
binof binof
26. srpna 2019
00