Potopená sovětská ponorka Komsomolec vyzařuje 100 tisíckrát vyšší radiaci, než je norma
10. července 2019 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 16131 3
Potopená sovětská jaderná ponorka Komsomolec byla natočena na video. Záběry byly získány pomocí hloubkového přístroje a následně publikovány Norským institutem pro mořský výzkum na YouTube.
 
 
loading...

Jak již dříve uvedla televizní stanice TV2, že společná rusko-norská expedice zkoumá radiační situaci v oblasti havárie jaderné ponorky. Podle ní je úroveň záření v oblasti větracího potrubí reaktorového prostoru ponorky 100 tisíckrát vyšší než norma, ale radioaktivní kontaminace v této oblasti nepředstavuje hrozbu pro rybolov. Analýza však ukázala, že únik záření pokračuje.

Navíc úroveň znečištění je nyní vyšší než v roce 2007 během předchozí expedice. Jaderná ponorka K-278 Komsomolec byla ve službě jako součást sovětského námořnictva od roku 1983. Její posádka udělala rekordní ponor do hloubky 1027 metrů. Tato úroveň ještě nebyla překonána žádnou jinou ponorkou.

Nehoda na Komsomolci nastala 7. dubna 1989. Kvůli požáru se ponorka potopila v norském moři. Zemřelo 42 členů posádky z 69. Na palubě Komsomolce se nachází jaderný reaktor a dvě torpéda s jadernými hlavicemi.

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


RS
real stack
11. července 2019
Must be like to visit here this amazing article it is the nice way to join the impossible quiz
00
JM
John Maxwell *
11. července 2019
Pomlouvání a tlak na veřejné mínění ohledně jaderných technologií RF pokračuje , co tak hledat ty poztrácené jaderné bomby UssA a že nebyla jen jedna wink ...
00
EP
Eduard Piovarči
11. července 2019

Nuž mali by tú ponorku opatriť nejakým sarkofágom aby sa radiácia nešírila do mora.

https://aragonit11.blogspot.com/2018/09/aragonit-oceneny-uz-po-stvrty-krat.html


00