Potápěči hluboko v oceánu objevili obrovskou kouli. Žasli, když viděli, co skrývá uvnitř
1. listopadu 2019 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 32584 24
Potápěči nedaleko norských vod objevili obrovskou průhlednou kouli s tisíci olihněmi. Video zachycené Ronaldem Raasch poukazuje na objev, který podle něj přijde jednou za život. Koule se vznášela asi sedmnáct metrů pod hladinou vody. Podobné vaječné vaky potápěči našli na obou stranách Atlantiku. (Foto: Youtube)

 
 
loading...
 

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


AZ
Antonín Zelenka
1. listopadu 2019

Potápěči hluboko v oceánu objevili obrovskou ekonomickou bublinu. Žasli, když viděli, co skrývá uvnitř

 

30 let po revoluci: Každý desátý Slovák je pod hranicí rizika příjmové chudoby, tvrdí Statistický úřad SR – Každý pátý obyvatel EU je na pokraji chudoby, píše Euronews.


10
EP
Eduard Piovarči
1. listopadu 2019

Tak kam sme to dopracovali za 30 rokov.

Kapitalizmus cesta do pekla

Dokedy sa ešte chce tvrdiť že nič lepšie neexistuje?

https://aragonit11.blogspot.com/2019/09/piaty-maly-vyjazd-na-istriu-v-roku-2019.html


10
AZ
Antonín Zelenka
2. listopadu 2019

Šéf agentury Focus nevylučuje volební vítězství tandemu Kotleba – Harabin

 

Referendum musí byť zakotvené v ústave tak, aby občania mali možnosť priamo rozhodnúť o každej verejnej otázke ak sa dostatočný počet ľudí vyjadrí, že chce v danej otázke rozhodnúť priamo, nie sprostredkovane prostredníctvom svojich zástupcov v parlamente. Vo Švajčiarsku je na vyvolanie referenda potrebné zozbierať 1 – 2 % podpisov voličov v petícii za vypísanie referenda. Priama demokracia je možnosť občanov bezprostredne, bez akéhokoľvek sprostredkovateľa rozhodovať a verejných veciach.

 

O tom, zda-li jsou občané "zralí" pro takové rozhodování, nemohou nikdy rozhodovat stávající mocenské elity. To bychom ještě neměli ani všeobecné volební právo. Důkazem takové zralosti je usilování samotných občanů. Občané jsou zralí na nějaké právo tehdy, když je požadují a když jsou ochotni za jeho získání také bojovat, ať již jde o všeobecné volební právo nebo právo na iniciativu a referendum.

 

Ovšem přímá demokracie nepopírá význam odborníků, jako to ostatně nečiní žádná demokracie. Právě k tomu, aby občané svých cílů skutečně dosáhli, potřebují odbornou pomoc. Odborné znalosti tak plní v dějinách stále tutéž funkci - slouží lidem k dosahování jejich cílů, nebo aby jim ukázaly, že tato cesta je slepá, tato příliš nákladná, toto tvrzení mylné. Jde jen o to, kdo tyto znalosti využívá a v čí prospěch.

 

Přímá demokracie je nástroj, s jehož používáním roste aktivita a sebevědomí občanů, zvyšuje se i vědomí jejich vzájemné sounáležitosti, což vede k morálnímu ozdravení společnosti. V takové společnosti musejí politikové mnohem více dbát na zájmy svých voličů, než jak je tomu dosud, kdy upřednostňují své osobní a stranické zájmy. Zejména z tohoto důvodu ti, kteří měli být našimi zástupci(!!!), dopustili, že v tzv. privatizaci byly ukradeny stovky miliard, zaplacené z našich daní - z našich peněz, aniž by při tom parlament jednal způsobem odpovídajícím této neuvěřitelné krádeži. Tyto peníze pak zoufale chybějí jinde - ve školství například.

 

V nynější době se ovšem k přímé demokracii hlásí i některé ultrapravicové autoritářské skupiny, a dokonce i někteří neonacisté v USA i v Evropě. Jsme přesvědčeni, že příčinou je jejich relativní izolovanost. Utvářejí se totiž jako ideově uzavřené skupiny, které svůj program považují za vyjádření názorů zcela přirozeně vlastních i všem ostatním. Jelikož nemají přístup do hlavních sdělovacích prostředků, a proto si nemohou ověřit, jak by na jejich názory reagovala širší veřejnost, setrvávají v této iluzi. Pokud by se jim podařilo získat moc, byli by nuceni vlastní ideologií opustit buď metody přímé demokracie, nebo celou zbývající část svých programů. Co by zvolili, je vzhledem k jejich autoritářství jasné.

 

Humanizace společnosti není dílem nějakých elit, ty v minulosti prosazovaly pálení čarodějnic, stejně jako mučení a mnoho dalších krutých metod, ale je nakonec vždy věcí humanizace širokých vrstev.

 

I když v jednotlivém historickém okamžiku může veřejnost žádat různé věci. Ale davy náboženských fanatiků, stejně jako davy nacistické a jiné jim podobné nebyly a nejsou nikdy demokratické. Aktuálně byly a jsou vedeny mocenskou elitou, která je zcela ovládá. A také jejich způsob myšlení a jejich chování je výsledkem "výchovy", které se jim dostalo právě od těchto mocenských elit. Samotné ovládání člověka člověkem je totiž demoralizující, nehumánní a ponižující vztah. Jakými pak mohou být lidé, se kterými se takto zachází?

 

Tvrdíme, že existuje vztah přímé úměry mezi mírou svobody a mírou humánnosti dané společnosti. Jestliže je přímá demokracie krokem na cestě k růstu svobody, je takto i krokem na cestě k další humanizaci.

 

Tri Drahocenné Pilulky.


10
AZ
Antonín Zelenka
2. listopadu 2019

Ve stručnosti se jedná o to, že stát je na jednu stranu nebezpečný, protože přes něj proudí množství citlivých dat, která se dají těžko uchránit a zároveň je na státě závislá většina moderních společností takovým způsobem, že bez něj by zkrachovala.

 

A jak globální prediktor řídí nejen Českou a Slovenskou republiku?


00
EP
Eduard Piovarči
2. listopadu 2019
Ide o to kým riadený štát je nebezpečnejší
00
AZ
Antonín Zelenka
2. listopadu 2019

Táto kríza je však cielene organizovaná a dlhodobo pripravovaná

 

Lidstvo se nachází v globální systémové celospolečenské krizi. O tom žádný samostatně soudící a vnímavý člověk nemůže mít pochyb, a pocit, že něco není se světem v pořádku, má zřejmě někde hluboko uvnitř většina lidí. A situace se navenek zhoršuje – šrouby jsou plošně utahovány ve všech sférách činnosti (kromě degradačních, tam naopak), životní úroveň klesá, probíhá likvidace životního prostředí, napětí ve společnosti vzrůstá, válečné bubny duní stále hlasitěji. Do toho přírodní a umělé katastrofy, hladomory, marazmus v politice, běženci, nemoci, úpadek morálky a nové generace, exekutorská a justiční zvůle, konkurzní mafie, zločinnost, nekvalitní až jedovaté potraviny...

 

Lidstvo se nachází v globální systémové celospolečenské krizi.


00
EP
Eduard Piovarči
3. listopadu 2019

I napriek tomu všetkému treba udržiavať mysel a ducha v rovnovážnom stave, kludná a jasná mysel - nebo v duši - šalom - ten vykresaný stred - Láska - to zlaté dieťa ktoré by sa malo narodiť v nás, ktoré je i symbolom štedrosti a pokoja Vianoc.

https://aragonit11.blogspot.com/2019/07/druha-istrijska-akcia-v-roku-2019-ii.html


10
AZ
Antonín Zelenka
3. listopadu 2019

Jenže, ještě dříve…

 

 

Jak mocný umí být člověk? Tak mocný, že dokáže i zvědět, najít cestu, putovat a přijet, projít branou jsoucna, a stát se navěky nesmrtelným, být pánem nebo paní času … Jedenáct bran k bezsmrtnosti, Říkám Vám, bylo by tady zajímavé dobrodružství…

 

… ale pěkně po pořádku … ještě dříve …

 

Ale jakým způsobem situaci řešit?


10
EP
Eduard Piovarči
4. listopadu 2019

To je tá cesta a to riešenie, len vždy povedané inak:

Neprestávať so svojím hľadaním má ten, kto hľadá až nájde. Až nájde bude otrasený, a keď bude otrasený, bude sa diviť a stane sa pánom nad všetkým čo existuje....

Keď sa poznáte budete poznaní a budete vedieť, že ste synovia živúceho Otca. Ak sa nepoznáte, potom ostávate v biede a ste sami biedou


10
AZ
Antonín Zelenka
4. listopadu 2019

Co se stane, když dáte malým dětem počítač s přístupem k internetu?

 

Žijeme v spoločnosti, ktorá je dôkladne prešpikovaná vinou. Prijala invázne náboženstvo, v ktorom sa deti rodia vinné, pretože podľa prvého dielu hrubej knihy je vina dedičná, je dedičný hriech. V tomto hriechu , ktorý je príčinou viny, sa bahnia mnohí, ktorí zdieľajú toto náboženstvo. Na uvrhnutých do dedičného hriechu potom vytasia hlášku, že ktosi pred dvetisíc rokmi umrel mučeníckou smrťou aj za iných, ktorí mu majú byť zaviazaní, i keď sa narodili o dvetisíc rokov neskôr. To, že najprv musí byť príčina a až potom následok, príčinnosť, teda kauzalita je pre nich nepodstatný jav. Podstatné je to, že cesta z oslobodenia od hriechu, ktorý si vlastne ani nespôsobil, má viesť uctievaním náboženstva, ktoré tento dedičný pocit hriechu spôsobilo. Čím sa dostávame do začarovaného kruhu príčin a následkov. Máš sa cítiť hriešne, ale cesta má spočívať v tom, že ti bude odpustené, keď budeš tento pocit dedičnej hriešnosti rozširovať. Aj takú otázku by mohol niekto položiť, či toto samo o sebe nie je hriechom.

 

O HRIECHU, VINE, ZODPOVEDNOSTI


00
EP
Eduard Piovarči
4. listopadu 2019

Chápem čo hovoríš, ale všetko napreduje aj ľudia ktorí sa v tom narodili sa oslobodzujú. Výrok ktorý som citoval je s apokryfného Tomášovho Evanjelia. Ranné kresťanstvo bolo gnostické a teda celkom iné ako to čo tu máme dnes. Ja ti rozumiem.

Len som chcel naznačiť že to isté čo píšeš ty tvrdil aj ten Yošua a veľmi racionálne - až keď sa pôznáte.... a kto hľadá nájde.... platilo a platí vždy. Bola to jedna zo škôl mystérií, ktorú si ale domestikovali mocní sveta pre svoje mocenské cieľe no bez skutočného poznania SOFIE, ktoré odstrihli aby mohli ovládať a ostávali na povrchu a stali sa tou žaba na prameni, čo sa sama nenapije a ani iným nedovolí


10
AZ
Antonín Zelenka
4. listopadu 2019

"barevná iluze asimilace mřížky"

 

Nie je tu čas (teraz), aby bolo vysvetlené skryté vedomie, okrem toho, že keď sa objaví, nieje si prítomné (nie je tam) žiadne poznávanie žiadneho prítomného (súčasného) objektu.

 

Len keď si niekto rozpoznal (rozoznal, rozlíšil, poznal) závislé vznikanie, bude schopný rozpoznávať (poznať, vedieť) objekt skrytého vedomia.

 

Mentalita sa objavuje ako sled mentálnych priebehových dejov, poskladaných z rozličných druhov vedomia. Mentalita sa objavuje podobným spôsobom, ako sledy mentálnych procesov, skladajúcich sa z rozličných druhov vedomia a ich mentálnych faktorov, v ľudskom svete, sa mentalita objavuje v závislosti na materialite.

 

Vedomie mysle sa objavuje v závislosti na určitej materialite v srdci, ktorú nazývame, srdečné ložisko (základňa srdca, srdcová základňa). A pri objavovaní sa skoro každého vedomia, ktoré sa objavilo v závislosti na srdečnom ložisku, sa (si) tam vytvára nespočet (bezpočet, nevyčísliteľné množstvo) z mysle zrodených konštrukčných zhlukov.

 

To, čo nazývame vrstvenie javov (alebo ilúzií), alebo to, čo nazývame zjavné vrstvenie v javoch (alebo ilúziách), súvisí so skutočnosťou kontemplácie (alebo rozjímania), teda premietania tela v tele, v skratke, kontemplácia tela v tele.

 

Volné pokračování na téma – Úvod do rekonštrukčnej energetiky a psychologickej bioniky? Môžeme si zmysluplne pomyslieť, v ideológii a náboženstve kultúry dôležitostí a klebiet, že to v dnešnej dobe spoločnosť zaujíma?

 

Zajímá společnost, že dřevorubci v amazonském pralese ve státě Maranhao na severu Brazílie v noci z pátku na sobotu zastřelili člena lesní stráže, kterou tvoří příslušníci místních domorodých kmenů?


00
EP
Eduard Piovarči
4. listopadu 2019

Skryté vedomie je to čo máme poznať. Až potom sa poznáme.

Hovorí o tom napríklad gnostická pieseň o Perle.

Nie je tu čas (teraz), aby bolo vysvetlené skryté vedomie, okrem toho, že keď sa objaví, nieje si prítomné (nie je tam) žiadne poznávanie žiadneho prítomného (súčasného) objektu.

Ale zrejme je to poznávanie niečoho nepoznaného len možno počutého nejasne sprostredkovaného slovami ktoré to i tak nedokážu vyjadriť preto to treba zakúsiť vlastnými zmyslami aby človek úplne precitol a spoznal to sám v sebe či v stave rozšíreného vedomia ako to napr. zakúšajú ľudia ktorí sa vracajú z hraničných stavov a klinickej smrti.

 


10
AZ
Antonín Zelenka
4. listopadu 2019

Niektorí analytici sa cítili frustrovaní (znechutení, otrávení, sklamaní, znemožnení zdržaním, zahalení pocitom márnivosti) alebo zdesení (vystrašení – ohromení – sklamaní – vyľakaní – zaujatí / zajatí ľakom), keď zmizol ich (predchádzajúci) zrejmý objekt a snažili sa zúfalo nájsť objekt v zaostrovacej (zameriavacej) oblasti.

 

Buďme si všímaví architektúry a osvetlime si scénografiu. Je to ako odísť do svetla kde je úplná tma: potrebujeme tam architektúru a scénografiu, aby sme niečo videli. Buďme si všímaví architektúry a osvetlime si scénografiu. Je to ako odísť do miestnosti kde je úplná žiariaca tma: potrebujeme tam svetlo múdrosti, aby sme niečo videli.


00
EP
Eduard Piovarči
5. listopadu 2019
Však je to jasné v poznaní je múdrosť.
10
MK
Milan Klusák
6. listopadu 2019
Chudák Pioči, no jak asi udělat reklamku svému aragonitu? Plácat bláboly, a na konec zavěsit odkaz svého byznisu... co už..
00
AZ
Antonín Zelenka
6. listopadu 2019

Americký finančník a filantrop maďarského původu George Soros v rozhovoru pro britský deník The Guardian mimo jiné uvedl, že je hrdý na to, jaké má nepřátele.


00
EP
Eduard Piovarči
6. listopadu 2019

Milan

Ja tam žiadny biznis nemám lepšie sa pozri žiadna reklama na ktorej by som zarábal:-) Pre teba možno bláboly. Ale nemusíš na to klikať ak nechceš, ale nič špatného tam nie je pod foto sú často zhrnuté zaujímavé i užitočné informácie


00
EP
Eduard Piovarči
6. listopadu 2019
Milan ale som rád že si ma poľutoval.... Ani nevieš ako dobre to padne:-) Vďaka za Tvoj príspevok. Aspoň je nejaký rozruch v tejto pustatine:-)
00
AZ
Antonín Zelenka
3. listopadu 2019

Zdá se, že lid nikde ve světě nemá šanci, aby se přímá demokracie prosadila a zavedla, přestože se ve Švýcarsku tolik osvědčila.

 

Politolog dr. Lawrence Britt, který se zabýval studiem režimů Hitlera, Mussolini, Franco, Suharto a Pinocheta, zformuloval 14 obecných příznaků, které tvoří charakteristiku fašizmu.

 

Je užitečné je znát a samostatně dělat závěry.

 

1. Mocný a dlouho trvající nacionalizmus — fašistické režimy stále využívají nacionalistická hesla, devizi, symboly, písně a tak dále. Známky je možné vidět všude, stejně jako symboly na oděvu a na veřejných místech.

 

2. Přezírání obecně přiznaných práv člověka — ze strachu před nepřítelem a pod záminkou zajištění bezpečnosti fašistická vláda tvrdí, že práva člověka se mohou ignorovat v konkrétních „nutných“ případech. Nutí lidi „myslet jinak“ nebo dokonce vítat lynče, vraždy, dlouhé věznění zadržených atd.

 

3. Identifikace nepřítele / obětní beránci jako základ pro sjednocení — národy se při fašistických režimech sjednocují v patriotických hnutích v boji proti obecnému nebezpečí nebo nepříteli: proti rasovým, religiozním nebo národním menšinám, liberálům, komunistům, socialistům, teroristům atd.

 

4. Prestižní stav ozbrojených sil — dokonce pokud je v zemi mnoho ostrých vnitřních problémů, ozbrojené složky získávají neproporcionální díl rozpočtových prostředků, a vnitřní problémy zůstávají neřešenými. Propaganda vnucuje přitažlivý obraz vojáků a armádní služby.

 

5. Silná diskriminace podle pohlaví — ve fašistických režimech dominují muži. Tradiční genderové role jsou jasně dané. Negativní vztah k potratům, homofobie.

 

6. Kontrola nad sdělovacími prostředky — kontrolují se bezprostředně režimem nebo nepřímo přes loajální žurnalisty nebo vedoucí médií. Je rozšířena cenzura.

 

7. Maniakální posedlost národní bezpečností — strach se využívá jako motivační nástroj vlády pro tlak na masy.

 

8. Provázanost náboženství a vlády — vlády fašistických zemí využívají náboženství jako nástroj řízení veřejným míněním. Religiozní rétorika a terminologie se využívá lídry, dokonce i když hlavní principy relígie jsou diametrálně odlišné od politiky vlády.

 

9. Ochrana korporací — průmyslová aristokracie se ve fašistických státech často jeví jedinou silou, stavící vůdce k moci, vytvářeje vzájemně výhodné pracovní vztahy s mocenskou elitou.

 

10. Potlačení odborů — protože odborové svazy představují jediné skutečné nebezpečí pro fašistické vlády, buď nejsou přítomny vůbec, nebo jsou ohraničeny v možnostech.

 

11. Přehlížení inteligence a umění — fašistické státy podporují nebo nepotlačují projevy otevřeného nepřátelství k vyššímu vzdělání a vědcům. Ti jsou často cílem pronásledování a perzekuci. Svoboda projevu v umění se je cílem otevřených výpadů a vláda často odmítá financovat umění.

 

12. Idea zločinu a trestu — ve fašistických státech má policie téměř neomezené pravomoce. Lidé ve jménu patriotizmu v mnohých případech dávají přednost nevšímat si zneužití moci ze strany policie, státního zastupitelstvý, soudů, zastupitelů vzdávajíc se při tom svých občanských svobod. Často se vytváří národní policie s neohraničenou mocí.

 

13. Kmotrovství a korupce — fašistické režimy téměř vždy řídí klany přátel a partnerů, kteří se jmenují navzájem na mocenské pozice a využívají moc pro záštitu členů svého klanu před zodpovědností. Vůdci často skrytě či otevřeně rozkrádají státní zdroje a přisvojují si majetky a peníze.

 

14. Manipulované volby — volby ve fašistických státech se často mění ve frašku. Nezřídka se provozuje pomlouvačná kampaň (nebo dokonce vraždy) kandidátů od opozice, zákonodárství se využívá pro manipulaci s volebními spisky a statistikami, mění se hranice volebních oblastí, pro manipulaci médií. Fašistické režimy často využívají soudní systém pro manipulaci volbami.

 

Kvůli spravedlnosti je třeba podotknout, že základním příznakem právě fašizmu, a ne fašistického společenského systému, popsaného Brittem, je myšlenka rasové nadřazenosti a praktika masové genocidy. To je sláva bohu pozorováno poměrně zřídka, na rozdíl od všech 14 výše uvedených příznaků fašistického, autoritářského režimu.

 

Jak m ů žeme číst, fašizmus byl v jisté formě přítomen před rokem 1989, a taky po roce 1989.

 

Ale jakým spůsobem situaci řešit?


00
TL
tivukiz larjem
3. listopadu 2019

Using ‘Your Texas Benefits’ you can apply for state-funded benefits such as SNAP (formerly known as Food Stamps), TANF and Medicaid and much more.

yourtexasbenefits    | www.yourtexasbenefits.com


01
AZ
Antonín Zelenka
4. listopadu 2019

Umelá inteligencia pre dobro Slovenska!

 

Legitímna veda a politika, je dnes vo svojej lepšej časti reprezentovaná ľuďmi neschopnými premýšľať. Ľuďmi ktorí získali svoje vzdelanie pod jarmom “kódujúcej pedagogiky”, prebývajúc v hluchote, bezmyšlienkovite odmietajúc každú novú a pre nich nevšednú myšlienku, ktorá sa líši od oficiálnych alebo nimi preferovaných myšlienok.

 

Ak v minulých storočiach bolo takýchto netradičných myšlienok vyprodukovaných v priebehu života jednej generácie pomerne málo, pričom boli zaradené do bázy poznatkov legitímnej vedy (hoc až v procese výmeny kádrov jej hierarchie v nadväznosti pokolení), tak terajší súčasný stav vecí sa kvalitatívne zmenil. «Informačná explózia» od polovice 20. storočia priviedla k tomu, že v priebehu života jedného pokolenia bolo vyprodukovaných toľko neobyčajných myšlienok, odmietaných hierarchiou úradujúcich skladníkov poznatkov legitímnej vedy, že v spoločnosti sa na osnove týchto poznatkov prakticky vytvorila alternatívna veda, zahŕňajúca do seba — tak legitímne ako aj oficiálnou vedou odmietané poznatky.

 

Avšak táto nelegitímna veda, so svojim vznikom zároveň plodí aj svoju politiku, v ktorej nachádza organizačné formy na princípoch, ktoré sú výrazne odlišné od tých tradičných, doposiaľ panujúcich v legitímnej vede a politike v priebehu celej nedoziernej histórie. V celom rade prípadov nelegitímna veda je schopná poskytnúť a aj poskytuje oveľa efektívnejšie a bezpečnejšie odporúčania, než tie ponúkané skladníkmi poznatkov hierarchie legitímnej vedy. A V TOM – JE HLAVNÁ PREDNOSŤ ZAČÍNAJÚCEJ SA EPOCHY, ktorá predurčuje budúcnosť celého ľudstva skrze zmenu (až na malé výnimky) všetkého toho, čo sa ešte stále „automaticky chápe“ starým zvyčajným spôsobom.

 

Zmeny sa dotkli predovšetkým oblasti vedecko-výskumnej a projektovo-konštruktérskej činnosti, ktorá má priamy vplyv na obnoviteľné technológie, ktoré predurčujú život celej globálnej civilizácií. A podstata týchto zmien sa prejavuje v tom, že v spoločnosti sa nakoniec predsa len vykryštalizováva adekvátna sociológia, obsahujúca vstupy a výstupy do všetkých, bez výnimky, jednotlivých oblastí vedy, následkom čoho všetci odborníci jednotlivých vedných a technických odborov majú otvorenú možnosť pochopiť jeden druhého a bezpečne skoordinovať svoju profesijnú (aj neprofesijnú) činnosť v rámci „informačného poľa“ adekvátnej sociológie.

 

Ak v spoločnosti nie je vytvorená adekvátna sociológia v hore uvedenom zmysle, tak potom dokonca aj psychicky zdraví, intelektuálne vyvinutí a všestranne znalí ľudia (počas svojej profesnej činnosti aj počas bežného každodenného života) sú odsúdení upadnúť do kolektívnej schizofrénie. Jej viditeľným prejavom sa ukázala byť biosférno-ekologická kríza. Predlžovanie kolektívnej schizofrénie je samovraždou pre každú spoločnosť a tiež ohrozením susediacich spoločenstiev, vrátane biosféry Zeme (ako celku, tak aj biocenózy v jej jednotlivých regiónoch).

 

Kvôli rade príčin, v mnohom podmienených „totalitou“ bývalej (ešte súčasnej?) hierarchie slovenskej a českej inteligencie, včlenenej aj do života dnešného Slovenska a Česka, hranica medzi legitímnymi a nelegitímnymi vedeckými poznatkami je v porovnaní s ostatnými krajinami sveta najviac badateľná práve v ideológii a náboženstve kultúry dôležitostí a klebiet. No v tomto rozdelení ľudí (najviac viditeľnom v oblasti vedeckého bádania), sa odzrkadlili hlbšie – psychologické príčiny, dôležité pre celú globálnu civilizáciu. A o nich teraz bude reč.

 

Firmy začínajú pri nábore pracovníkov skenovať tváre uchádzačov a vyhodnocovať ich pomocou UI


00
AZ
Antonín Zelenka
5. listopadu 2019

Buďme si všímaví architektúry a osvetlime si scénografiu. Je to ako odísť do miestnosti kde je úplná tma: potrebujeme tam svetlo, aby sme niečo videli.

 

 

Najprv sa musí vstúpiť do hlbokého pohltenia sa. Vynoriac sa, malo by sa rozoznávať vnútro vlastného srdca k rozoznaniu skrytého vedomia, spojitosť živosti, ktorá povstáva v závislosti na vlastnej základni srdca. Na začiatku, mnohí na ceste uskutočňovania zvyčajne nedokážu rozlíšiť medzi skrytým vedomým a divom štítu obraznosti.

 

Pokiaľ rozoznajú skryté vedomie, pre nich vidom tá samá obraznosť divu štítu objektu sústredenia (div štítu obraznosti na základe všímavosti predmetu sústredenia) vnútri srdca. Mysliac si, že jest skryté vedomie. V skutočnosti to nie je skryté vedomie. Skryté vedomie jest ako zrkadlo vnútri srdca. Skryté vedomie je ostro priezračne trblietavé.

 

Skryté vedomie je akosi isté vedomie. Nie je jasom, avšak dokáže vytvárať briliantové svetlo. Dokáže vytvoriť veľa mysľou vytvorených zhlukov (elementárnych fyzikálnych bodov). A element žiary tích zhlukov ďalej vytvára veľa teplotne vytvorených zhlukov. Farba oboch druhov zhlukov je jasná.

 

Stupeň jasnosti závisí na sile umnosti združenej s vedomím spojitosti živosti. Čím vyššia sila múdrosti, tým je jasnejšie svetlo. Akže je sila činorodosti ako zavdanej následnosti, ktorá vytvára skryté vedomie (špecifické transformačné zobrazenie) z vhľadu spoznania, tak sila umnosti bude veľmi vysoká, a svetlo bude veľmi jasné a silné. Takže skryté vedomie je jedna záležitosť, a svetlo jest ďalšie.

 

Keď potom rozoznáte skryté vedomie, uzriete objaviac sa div štítu obraznosti vnútri spojitosti života, práve ako keď sa pozriete do zrkadla vidiac svoju tvár vnútri zrkadla.

 

Prečo si v každodennom živote byť všímaví architektúry a prečo si osvetliť scénografiu?

 

Napojenie sa na špecifické transformačné zobrazenie, ináč prenesenie sa na nosnú zámeru v zábere, klenot splňujúci všetky priania.

 

Kedykoľvek sa skrytý objekt v oblasti zaostrenia stane neprejaviteľným (neprejaveným), analytik by mal trénovať svoju myseľ (etika a mravnosť a morálnosť – základné predsavzatia – bezkonfliktnosť vedomia a svedomia – základná dobrota – základná povaha mysle – čírosť a jasnosť poznávania – bezkonfliktnosť zozbierania sa a zozbieranie – sústredenie si – sama bezprekážkovosť / bezpríznakovosť hatí / zamedzení), aby rozpoznal objekt bez toho, aby to v prípravnej fáze („veľmi počiatočná fáza“) trvalo príliš dlho.


00

TL
tivukiz larjem
3. listopadu 2019

Using ‘Your Texas Benefits’ you can apply for state-funded benefits such as SNAP (formerly known as Food Stamps), TANF and Medicaid and much more.

yourtexasbenefits    | www.yourtexasbenefits.com

- 1