Portugalský prezident slibuje otevřít hranice EU milionům Afričanů
25. června 2019 Redakce AC24 Ze světa 8266 2
Během projevu na fóru ekonomů portugalsky mluvících měst, který se konal v Lisabonu, Marcelo Rebelo de Sousa, portugalský prezident řekl, že je pro volný pohyb občanů v rámci společenství CPLP. (Foto: Flickr)

Loading...
 
 
 
loading...

Společenství portugalsky mluvících zemí CPLP je sdružení devíti států, ve kterých je úředním nebo jedním z úředních jazyků portugalština. Portugalštinou hovoří na světě 200 milionů lidí.

CPLP je ekvivalent anglického společenství Commonwealth nebo Francouzského společenství. CPLP tvoří státy bývalých portugalských kolonií.
 
Na téže konferenci portugalský prezident prohlásil, že se jedná o „další velkou výzvu“ pro CPLP. „Každý z občanů našich států musí v tomto společenství cítit bratra. Pokud máte pocit, že jste jen nevlastní bratr, tak selháváme,“ řekl de Sousa .

„Mám pocit, že existuje příznivá nálada pro naplnění volného pohybu,“ pokračoval portugalský prezident.

Marcelo Rebelo de Sousa zmínil, že návrh CPLP „poskytuje několik fází“, což umožňuje „komukoli, kdo chce jít dál jen s několika zeměmi, na základě dvoustranné dohody, může tak učinit“.

„Myslím, že návrh bude schválen na summitu CPLP v roce 2020 v Angole,“ řekl portugalský prezident.

Předseda portugalské vlády António Costa zdůraznil, že jsou možné dva případy, původně navržené Portugalskem, kdy „uznání svobody pobytu by znamenalo, že by vízum bylo zbytečné“ a nebo „uznání kompetencí a kvalifikací a přenosnost sociálních práv“.

Tento navrhovaný nepříčetný volný pohyb se týká občanů některých z nejchudších, nejnásilnějších a zemí s nejnižším IQ na světě, což by zcela zničilo Portugalsko a také EU, jak ji známe, některé případy jsou například vidět ve Velké Británii, kde většina portugalských zločinců v britském hlavním městě je vlastně afrického původu, ale s portugalským pasem, což ukazuje, jak jsou vlastně portugalské a britské migrační a státní systémy porušeny.

Zdroj: pz.czdefendevropa.com

 
 
Loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


glossy diamond
25. června 2019
K tomuto lékaři (viz foto) si Portugalci určitě rádi a s důvěrou zajdou.
20
EP
Eduard Piovarči
25. června 2019
Nech sa len otvárajú obohacovaniu ono ich to rýchlo dobehne, ale potom už bude neskoro.
20
glossy diamond
25. června 2019
K tomuto lékaři (viz foto) si Portugalci určitě rádi a s důvěrou zajdou.
+ 2