Politička zareagovala na video nároků afrických migrantů
15. června 2020 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 9986 0
Bývalá poslankyně Národní rady SR Anna Belousovová vystoupila s protinávrhem vůči migrantům z Afriky, kteří požadovali přesun artefaktů pařížského muzea do Konga. (Foto: Facebook)

 
 
loading...
 

Uvedla totiž, že s návratem údajně ukradených exponátů v podstatě souhlasí, ale měli by se vrátit i ti migranti, kteří přijeli do Evropy v posledních letech.

Před několika dny řada aktivistů afrického původu vtrhla do Muzea na nábřeží Branly v Paříži, kde se mimo jiné nachází etnografické sbírky mimoevropského umění.

Dotyční aktivisté prohlásili, že řada artefaktů musí být převezena do Afriky, kam ve skutečnosti patří. Důvodem těchto nároků bylo přesvědčení, že v minulosti evropské země ukradly tyto expozice a zavraždily miliony Afričanů.

Na tuto událost reagovala slovenská politička Anna Belousovová (roz. Malíková), jež v minulých letech zastávala funkci předsedkyně Slovenské národní strany. Na svém facebookovém profilu Belousovová uvedla, že s požadavkem na návrat určitých exponátů do Konga či dalších afrických států souhlasí. Zdůraznila však, že spolu s kdysi ukradenými artefakty se musí vrátit i afričtí migranti.

„Souhlasím! Já jsem pro to, aby ty tzv. vyspělé západní státy jim vrátily, co ukradly, ale at’ se každý potom vrátí domů. Nejen kulturní bohatství, ale i lidé!” navrhla slovenská politička.

Příspěvek Anny Belousovové

Dále ve svém textu Belousovová upřesnila, že tím nemíní tzv. přirozenou migraci, v jejímž rámci přijíždějící lidé poctivě pracují a přispívají tak k rozvoji země. Terčem její kritiky je migrace nepřirozená, kterou evropské státy zaznamenaly v posledních letech. Tento jev politička označila pojmem „invaze do Evropy“, která nadměrně zatěžuje sociální systémy evropských států a destabilizuje celou společnost.

Belousovová je přesvědčená, že každý národ a každá země má právo hájit své hodnoty a své národní bohatství. Není výjimkou ani Slovensko, které podle jejích slov nikomu nic neukradlo a tudíž nikomu nic nedluží.

Zdroj: snews.com

 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor